Bilgi ve Paylaşım,Çubuk Testlerim

oymak beyi

Kullanıcı
@BulursamKader25 , Değerli Ustam, Çubuklar geldi, dediğiniz şekilde hazırladım.
Krom çubuklar, çok güzel bir özenle harşılanmış, yine de zarar gormemeleri için Pvc boruda muhafaza edilmiş ve garanti belgesi,fatura ve irsaliye ve reklam kartlariyla birlikte gönderildi gönderildi. Alüminyum çubuklar ise dörde katlanarak, hem çubukları Çok eğip bükmüşlerdi, hem de basit bir jelatine iki,üç tür sararak poşete atmışlardı, Düzeltmek için baya uğraştım ,
* Bizim Hanımı çağırdım, dedim ki bak, bunlar Çelik çubuklar, çıplak gönderilse de bir şey olmaz, ama ,titizlikle ve özenle hazırlayıp, birde pvc boruya koymuşlar, öyle göndermişler.
* Bak bunlar da en hassas metal olan Alüminyum, daha özenle hazırlanması gerekirken, birbirine katlayarak, Çöpe atar gibi göndermişler...İşte bunları yapan ikisi de insanoğludur ve insanlar böyledir, kimi en basit işlerini bile en güzel şekilde yapmaya Çalışırken, kimi de en önemli işleri bile düzensiz, dikkatsiz ve sorumsuzca yapar , tabi birine dua ettim, birine de sitem...
ve dedim ki kuvvetle muhtemel, bunlar diğer her çeşit işlerinde de böyledirler.
Biraz da ahlak ve Asalet mi var işin için de bilemem .Belki kimileri basit bir mesele gibi görüp, abarttığımı düşünebilir,
ama, ben kendi payima bundan da bir ders çıkardım.
Oysa ki Rabbimiz Kur'an da şöyle buyurur ;
Allah , işini güzel yapan kullarını sever.
Aliimran :148.
ustam çubuklarını hayirli olsun. bundan sonra ki surecleri de resimle ilerletirsen bende biseyler kapmis olurum. ☺️

oymak beyi

Kullanıcı
Oymak Beyim,
Çubuk kullanan birisi bulur bu küpeyi biiznillah.
En kolay şey; evde saklanan altını bulmaktır.
Sen biraz kullanabiliyorsan çubuk,
Eline altın al, yavaş yavaş odaları dolaş.
Oda ortasında dairesel hareketler yap,
Seni altın olan yere yönlendirir her 2 çubuk.
Üzerine yürü.
Tam üzerine gelince altın işareti verir.

Dediğim şekilde yaptın, altın sinyali alamazsan:
1-Ya sen çubuk tutmakta yeterli değilsin
2- Bu kaybolan küpe, çam türevi bir şeyin içinde ve ağızı kapalı. Böyleyse senin açından bulmak zor.
Aslında liste uzar gider...
İnşallah bu şekilde bulursun.
ustam ben kaynak elektrot u kullanıyorum. bosluklari cok guzel yakalıyorum bunlar la. ama iş altina gelince sifir. sag elime iki adet altin yusuk alıyorum kuoenin diger tekini yere koyuyorum altina tepki vermiyor, cubuk baska bir yerleri gösteriyor

Kader25

Admin
@BulursamKader25 , Değerli Ustam, Çubuklar geldi, dediğiniz şekilde hazırladım.
Krom çubuklar, çok güzel bir özenle harşılanmış, yine de zarar gormemeleri için Pvc boruda muhafaza edilmiş ve garanti belgesi,fatura ve irsaliye ve reklam kartlariyla birlikte gönderildi gönderildi. Alüminyum çubuklar ise dörde katlanarak, hem çubukları Çok eğip bükmüşlerdi, hem de basit bir jelatine iki,üç tür sararak poşete atmışlardı, Düzeltmek için baya uğraştım ,
* Bizim Hanımı çağırdım, dedim ki bak, bunlar Çelik çubuklar, çıplak gönderilse de bir şey olmaz, ama ,titizlikle ve özenle hazırlayıp, birde pvc boruya koymuşlar, öyle göndermişler.
* Bak bunlar da en hassas metal olan Alüminyum, daha özenle hazırlanması gerekirken, birbirine katlayarak, Çöpe atar gibi göndermişler...İşte bunları yapan ikisi de insanoğludur ve insanlar böyledir, kimi en basit işlerini bile en güzel şekilde yapmaya Çalışırken, kimi de en önemli işleri bile düzensiz, dikkatsiz ve sorumsuzca yapar , tabi birine dua ettim, birine de sitem...
ve dedim ki kuvvetle muhtemel, bunlar diğer her çeşit işlerinde de böyledirler.
Biraz da ahlak ve Asalet mi var işin için de bilemem .Belki kimileri basit bir mesele gibi görüp, abarttığımı düşünebilir,
ama, ben kendi payima bundan da bir ders çıkardım.
Oysa ki Rabbimiz Kur'an da şöyle buyurur ;
Allah , işini güzel yapan kullarını sever.
Aliimran :148.
Kardaşim Hayırlı Olsun Çubukların.
Biz sana eksik bilgi vermişiz, kabahat bizde:
Aleminyum Kaynak Teli 1 metre boyundadır, hırdavatçılardan al dememişiz. Hem 3-5 lira ucuz olurdu hemde dümdüz.
Bu kaynak teli olduğu için satıcının bükmesi normal.Zira kaynak yaparken kullandığı için şekil şemal önemli değil. Eleman ne bilsin biz bununla boşluk bulacağız :))
Neyse düzeltmişin, bu şekildede iş yapar sorun olmaz.

El-Ensari

Kullanıcı
ustam ben kaynak elektrot u kullanıyorum. bosluklari cok guzel yakalıyorum bunlar la. ama iş altina gelince sifir. sag elime iki adet altin yusuk alıyorum kuoenin diger tekini yere koyuyorum altina tepki vermiyor, cubuk baska bir yerleri gösteriyor
son 5 yılda bende çok çeşitli çubuk kullandım, ilkin bakır ve elektrotla başladım, elektrottan bir şey anlamadım, son bir yıldır hepsini kaldırıp sadece pirinç ve alüminyum çubuk kullanıyorum. bolbol testler yaptım , sadece kemik, cam, küp parçaları ve mineral topladım, gerçek bir boşluk da bulamadım henüz. Tesbit ettigim yerler var ama netlestirmedim.ama Ustamın talimatıyla bu çubukları aldım, bildiğim herşeyi onutup, sıfırdan başlıyorum. Sana da tavsiye ederim.
inan ki benimkisi mal ,servet değil ,
İsim yapmak, nâm salmak hiç değil,
Bir ilgi, bir merak sardı beni,
Bir de, bitmeyen inadım tuttu beni
🙂

Kader25

Admin
Gümüş Çubuk yada çelik çubuk yada krom çelik çubuk varsa metale bunlarla bakmalısın.
Birde bunlarla dene inşallah.

El-Ensari

Kullanıcı
Aleminyum Kaynak Teli 1 metre boyundadır, hırdavatçılardan al dememişiz. Hem 3-5 lira ucuz olurdu hemde dümdüz.
Bu kaynak teli olduğu için satıcının bükmesi normal.Zira kaynak yaparken kullandığı için şekil şemal önemli değil. Eleman ne bilsin biz bununla boşluk bulacağız :))

Estağfirullah Değerli Ustam , biz iyi dinlememişiz,
Yalnız ustam bunları düzeltirken sertliği dikkatimi çekti, karışım olabilir mi?

El-Ensari

Kullanıcı
Ayrıca krom çubuklar çok güzel, Teşekkür ederim,
düzelttikten sonra evde ki metaller ile biraz test yaptım, galiba cubuklar da benimle beraber resetlenmiş 🙂.
ben pirinç çubuklarla sinyalin üstüne gitmeden işaretini alabiliyorum, üstüne gidince de aynı sinyali alıyorum.
Ama bunlarla sinyali ne uzaktan , nede üstünden ayıra biliyorum,
sinyali alıyorum, üstüne gittiğimde, çubukların ucu metale vardığın da sağda ki dik, solda ki içe kapanıyor, tam üstüne geldiğimde, ikisi de tam içe kapanıyor, bekliyorum, metali ayiramiyorum, her cepheden denedim, ve bunu bütün metallerde aynısını yapıyor,
sadece dikkatimi çeken, test yaptığım odada altın vardı. bundan olabilir mi ?
Ayrıca çubukların tepkimesi çok güzel,

El-Ensari

Kullanıcı
Desenize Ustam , ben de adamın ahını aldım,
burdada üzerine vaaz, nasihat verdim 😄
Yalnız ustam bunları düzeltirken sertliği dikkatimi çekti, ka