Binek Taşı | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Binek Taşı

gıral

Vip Üye

Ustam nasibiniz bol olsun.
Eyvallah ustam cümlemizin. İşaret ettiğin kayayı notediyorum. Aslında bukayanın çokeski bivideosu var. Geçengün kervan07 ustam istedi. Buraya eklediğimi ararken onuinceledim. Şuanki halinde değil idi resmin görünen yüzü, yere kapanık. Görünmeyen kısım ise düz ve üzerinde V gibi birşey var. Yanlız vidyo çok uzun ve kalitesiz. Ben butaşı bikez çevirdiğimi hatırlıyorum yıllarönce demekki öylece bırakmışım. Yinede binek taşı tabirine uygun bence. Bunu enkısa zamanda güzel resimler ile tekrar değerlendirmekte fayda var ustam hemen sağında bi işaretli kayada var büyük bi ok gibi onuda çekip koyarım ikiside birbiriyle alakalı olabilir. Detaylandıralım biraz etraflıca İnşallah

gıral

Vip Üye
Bu binek taşı değil binek taşı ata binmek için yapılmış merdivenli yapıdır bu olsa olsa "eğer " olur lakin ben bu taşın define için bir şey ifade ettiğini düşünmüyorum
Zebun ustam bunun bihayvana binmek için yapıldığını düşünmüştüm . Lakin taşın önceki halini düşündümde bu eyer tabirinede uymuyor eyerlerin şekli kaşı gözü birazdaha farklı . Define için yapıldığına emin olabilirsin ustam etrafında başkaca işaretler mevcut. Belki bu kendinde bişe saklamıyordur ama diğerleri ile mutlaka bibağı vardır. Saygılarımla ustam

gıral

Vip Üye
Aslında eksik bilgiler ve resimler den dolayı hepinizden özür dilerim arkadaşlar. Detayları size anlatmadım çünkü resimsiz kalacaklardı oyüzden fazla derine inmedim. Haliyle konu böyle biraz tahminlere gitti. Buradaki mevzu eşkiya işi buna eminim. Bu taştan karşıya bakınca gözlük gibi bikaya var. Ogözlükten buraya bakınca . (işte kapalı biyer) isimli konudaki çakmak taşlı. Yuvarlık yeri görüyorsun. Bu çakmaktaşın hizasında dere içinde şellale havuzu var. Havuzun kenarında bi insanbaşı ve bidelik mevcut... Buraya kadar anladık İnşallah. Tekrar binektaşın ordayız kuzeye bakınca tahmini yüz metrede biçakmaktaşı var hemenhemen binek taşı kadar. Profildeki resim binektaşın olduğu kayalık bukayalıkta hem merdiven var hem rakam var hemde başkaca işaretler var. Yani ustalarım yer muazzam biyer ancak neresinden tutacam pek bilmiyorum. İnşaallah bigün güzel resimlerle burayı topluca anlatır çözümüne bakarız

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Aleykümselam Erdem ustam resmi ve video yu bizzat kendim çektim. Yer hakkında sezgilerim kuvvetli burada güzel bişeler var. Ancak neresinde nasıl orayı bulamıyorum
Katılıyorum,işaretlerin kabartma olarak yapılması mekanın değerli olduğunu vermiş zaten,video'yu izledim,kayanın üzerindeki işaretler ve sağ yan kayayadaki işaretler bu mahsen odasına giden tünel(büyük ihtimal olacak) girişinin hemen arkasında olduğunu vermiş.Allah cc yardımcın olsun,ZEBUN Usta'ya katılIyorum binek taşı değil mahsen işareti,ve en fazla 5mt de,bu söylediklerimi çıbıklarlada teyit et BİSMİLLAH de...

gıral

Vip Üye
Katılıyorum,işaretlerin kabartma olarak yapılması mekanın değerli olduğunu vermiş zaten,video'yu izledim,kayanın üzerindeki işaretler ve sağ yan kayayadaki işaretler bu mahsen odasına giden tünel(büyük ihtimal olacak) girişinin hemen arkasında olduğunu vermiş.Allah cc yardımcın olsun,ZEBUN Usta'ya katılIyorum binek taşı değil mahsen işareti,ve en fazla 5mt de,bu söylediklerimi çıbıklarlada teyit et BİSMİLLAH de...
Erdem ustam kıymetli yorumun için çok teşekkür ederim. Nasip diyelim usta görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler

Üst Alt