Bir Kaç Mezar... Yorumlarsanız Sevinirim... | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Bir Kaç Mezar... Yorumlarsanız Sevinirim...

NOVANDA

Kullanıcı
Kıymetli ustam elimde gümüş çubuklar olduğundan daha ziyade onların yönlendirmesiyle hareket ettim karenin ölçüsünü almadım ama yaklaşık bir ölçü verebilirim gözlerim tahmini ölçülerde çok hata yapmazlar derinlik 4cm en 6.5 cm uzunluk 14 cm gibi... zemin mermerimsi bir kaya kütlesi beyaz balık sırtı bir alan bu kayalar horasanla birbirlerine alıştırılmış belki kasa vardır veya mezar altında veya etrafındadır diye bayağı bir inceleme yaptım lakin bu kare oymanın bulunduğu cıvarda sinyal alamadım benzer yapıya sahip biraz elli adım hafif aşağı kısmında bulunan mezarda kepçeyle çalışmışlar her hangi bir netice elde edememişler belliki orada yaklaşık birbuçuk metreye iki metre ebatında bir boşluk aldım boşluğun hemen elli santim yan tarafında seksene seksen ebatında değerli sinyali aldım oda varsa iki metrenin oltında olmalı kazanlar iki metre kadar kazıp kapatmışlar orada ne gibi figürler vardı bilmiyorum mezarlar kuzey güney istikametinde sıralı sayılabilecek düzgünlükte ve sinyal aldığım güney burundaki ilk mezar başınızı şişirmemişimdir inşAllah...

Benim güzel abim verdiğin ölçülere göre oymanın güney tarafı düşüş yapar bu son demektir. ancak mezar burada değil batı tarafındadır girişin önünde durunca eski dere yatağını görürsün.Bu yatak kuzey güney yada tersi yönlüdür bu dere yatağının batı yamacına işaretten 9,20 cm mesafede bu oda yapılmalıdır. bu dereye bakarken mezar tam arkanda ve giriş batıdan doğuyadır verdiğin ölçülere göre odanın oymaya mesafesi 9 metre 20 cm olmalıdır derinlik en az 5 metre .Oda içerisi 3,5 metre kare

Son düzenleme:

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Benim güzel abim verdiğin ölçülere göre oymanın güney tarafı düşüş yapar bu son demektir. ancak mezar burada değil batı tarafındadır girişin önünde durunca eski dere yatağını görürsün.Bu yatak kuzey güney yada tersi yönlüdür bu dere yatağının batı yamacına işaretten 9,20 cm mesafede bu oda yapılmalıdır. bu dereye bakarken mezar tam arkanda ve giriş batıdan doğuyadır verdiğin ölçülere göre odanın oymaya mesafesi 9 metre 20 cm olmalıdır derinlik en az 5 metre .Oda içerisi 3,5 metre kare
Ustam peki
Mezar ile gömüsü aynı ortamda mı

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Eyvallah ustam teşekkür ederim gittiğimde değerlendireceğim inşallah sağlık ve esenlik dileklerimle...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Teşekkür ederim ustam sağolasın inşAllah...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
ustlarım yerinde güzel yorum yapmışlar benim de kendi naciz ane fikrim. girişi kalbin olduğ yerdendir, çünki,büyük x var yeminve altı ise üçgene bağlamış erkek mezarı, .ve kalbin üstündede x var kalbim burda atıyor diyor.... kalp in ucuna kesik,tuzaklı.saygılarım la....

Wolf ustam çok teşekkür ederim eline gönlüne sağlık...

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@mc_307 ustam teşekkür ederim bu yeni karabağ mfd sistemini nasıl hallederim bilemiyorum aliveli istersen sana kargoyla gönderebilirim dedi ama bir görüşeyim bakalım beni işletmediyse..:D
Abi adresi mesaj at
İster özele ister cebe
Hacivert abi iste
Özel olarak getirecem eve

Tam kafiyee redif mi oldu :)

Mekanı TapaTalk dan Takip Ediyor

ersan

Vip Üye
Çubuklarla daha ziyade tahmin ettiğim yerlerde boşluk bulmayı umdum ama ne kendinde nede etrafında boşluk bulamadım ancak resimde olmayan bir başka mezarda kare şeklinde bir boşluk yakaladım ve değerli sinyali aldım çubuklar minerallerden çok etkileniyor bayağı canımı sıktı...
abi burda bir kuyu seklinde bir topraklan doldurulmus ve ici tepidilmis bir kuyu seklinde merzarin var urasmaya deymez bir yer.

Üst Alt