bu adam nereye bakıyor... | Define işaretleri ve anlamları

bu adam nereye bakıyor...

vessi

Kullanıcı
Tarih ve define sevdalısı arkadaşlara selamlar.. bir süredir yogunluktan dolayı asıl şelaleye geçemedim. 1 tam gun ayırmam lazım. DSC_0826.jpgDSC_0774.jpgDSC_0798.jpgDSC_0810.jpgDSC_0793.jpgDSC_0794.jpgDSC_0836.jpg fakat uzun süredir gördüğüm ve dün yanına gidebildiğim bir yeri paylaşmak istedim arazi biraz sıkıntılı oldugundan resim çekmekte çok zor oluyor. komple kadraja alma sansı yok sık ağaçlar çalılar ve tepe yüzünden. hem kendisinin hemde baktığı yerin buyuk bir habercisi oldugunu duşundugun bu yer ıcın yorumlarınızı beklıyorum üstadlarım. arkadaslar tekrar soylemekte fayda var yuzlerce yer var el degmemıs ve suan sadece bolgeyı analiz ediyorum... üstadımında dediği gibi SABIR...
son resim baktığı yer ve sanırım cok enteresan seylerde var baktıgı yerde...!

Son düzenleme:

KOMAGENE

Vip Üye
bu bir insan kafası değilde bir kuş olabilirmi?
insan olması bana pek olası gibi görünmüyor kuş ise pençeler görünmüyor kanatlar açık değil durağan
eğer kuş ise baktığı yerin önemi yok üstünde durduğu kaya incelenmeli kuşun altı dahil

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Yine bir Ege vakası :) baktığı yol çatala bakar. Sol istikametinde 3 lü yığma alanına bakar taraf güneyde kalanı çalışılması gereken alan. Şimdilik ona girmeyin bu çalı ile zorlanırsınız. Aşırıda sola kafa yormayın sağ istikametteki çatalda lazım olana bakın. tam sol şehir alanı ama şimdi tamamen tarım alanı. 1914-1925 tarihi itibariy ile bilinçli yapılan bir eylemdi bu. tüm tarihi alanlar saklanabildiği kadarıyla toprak altına atıldı yüzeyde gördükleriniz sadece çerezleridir. Sağlıklı çalışmak için doğru zamanı bekleyin.son bahar en uygun ve en iyi görüş alanına sahip zamanlardır. Sebebi ise; sonbaharda havadaki ışık oranı düşük olur gözü rahatsız etmez, görüş menzili 2,5 kat daha fazla olur, düşük nem ve ılıman toprak, toprakta belirginlik yapar aynı zamanda bir kaç yağmur damlası ile kaya ve topraktaki değişiklikler daha belirginleşir.

TRUVA

Admin
Kardeş bu kayanın üzerindeki kartal yada şahindir. Burada tüneyen şahin yada kartalın kuyruk ve kapalı kanatlarını çizdim. kafasının baktığı yönü atmışsın siteye. kafası karşıya bakıyor fakat dikkat edersen kafasını hafif sağ tarafa çevirmiş. gagası sağa bakıyor. Yani kafasının baktığı yönün biraz sağ tarafında gaganın karşısına gelen çizgi ile belirttiğim yönde hedefin. Ayrıca o yöndeki tepenin üst kısmındadır.vadi içinde değildir. Muhtemelen gaganın baktığı yer son resmin sağ üst bölgesidir. oradaki kayalık olarak görünüyor. çizdiğim yere gidip orayı incele. güzel bir dolu odanız olacak.

Ekli dosyalar

• DSC_0826.jpg
    DSC_0826.jpg
    910.2 KB · Görüntüleme: 17
  • DSC_0836.jpg
    DSC_0836.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 18

vessi

Kullanıcı
üstadım kafam cok karısmıstı ve gun ıcınde okadar cok sey goruyorum kı ruyalarıma gırıyor :) evet sag taraf olayını bır ıkı defa yazıp sıldım cunkı sag tarafında muaazm bır yapı var karsı dagda...!!! ılk gordugumde bu konularla hıc alakam olmadıgı zaman bıle orayı cok dusundum ve neden boyle kımler ne ıcın yapmıs sorusunu soruyordum... DM den bir üstadımızada mesaj attım az önce sag tarafta birseyleri işaret ediyor olabılır mı diye... sagtaraf herkesi aşacak bir yer. gaganın baktıgı yer farklı bir yer işaretlediğiniz yerdekı kayalıklar kuyrugun arkası ben ınsan kafası dıye dusunmustum ılk basındada sapkamı bıseymı dıye dusunuyordum anlam vermeye calsııyordum o yuzden baktıgı yon dıye arka tarafın resımını atmışım. durum sanırım cok farklı bır hal aldı. Ve şuan tum acemılıgımle yorum yapıyorum; bu durumda baktıgı yön asıl buyuk yer ve herkesi çok çok çok aşacak bir durum dağa şekil vermiş adamlar... definecılıkle hıc alakam yokken bile ilk gördüğümde bu insan eliyle yapılmıs birşey dıyıyordum eşime neden nasıl yapılmış dıye dusunuyordum her gectıgımde :) peki bu 6 metrelık kayaya konan kuşun kondugu kayada kucuk bır oda veya kasa olabılırmı?

KOMAGENE

Vip Üye
definecilikte hayvan figürlerinin gömüsü hayvanın özellikleriyle ilgilidir bu gömü eğer aslan boğa kartal ise önemli güçlü birinin mezarı
balık su kaplumbağası yengeç gibi bir hayvansa suya yakın bir para gömüsü
at nalı gibi bir işaretse yol kervanyolu gibi
ayı gibi bir işaretse mağara
görüldüğü üzere gömüler hayvanın yaşam tarzına bağdaştırılmış burda eğer kuşsa ayakları varmı yani yürüyormu
kanatları açıkmı uçuyormu yada konmuş tünüyormu ona bakmak lazım
kuş dediğimiz kaya üzerindeki şeklin neresi araştırılmalı siz karar verin

TRUVA

Admin
Kartallar yüksek yerleri sever yada yüksekten uçar diyelim. Gaga işaret ettiğim yere mi bakıyor. Soruma cevap veriniz . Işaret ettiğim nokta ise gidip orayı incelemek olmalı ilk işiniz.Hedefinizi yorumda yazdım Yazdıklarımı teyit ediniz. Ayrıca biz ne kadar milim milim nokta bile belirtsek her sey nasip meselesidir. Nasipte bir şey yoksa gözünüzle görüyor bile olsanız nasip olmaz unutmayın.

R00T

Vip Üye
Bu insan değildir.Konmuş yırtıcı kuştur .Şahin -kartal -doğan vs. Uzun mesafede göndereceği yer ayrı ele alınır.Önce kendisi yani tünek alanı ve kendisine bakılır.Bir iş kendi alanında.