bu işaret ne ifade eder...? | Define işaretleri ve anlamları

bu işaret ne ifade eder...?

cassabalee

Kullanıcı

ustalarım bu işaret neyi ifade eder ve nerelerde bulunulması gerekir.. saygılar...

nousanemon

Kullanıcı
Cevap: bu işaret ne ifade eder...?

bu kayada başka simgelerde olması gerek.
orada dikili olan yada ona yakın dere kenarından bahsediyor.
orada dere kenarı var mı?

Son düzenleme:

şahin

Kullanıcı

resimde görebildigim kadarı ile dairenın altında 3 çizgi var.
daireye burda 3 anlam yüklenir.
1.günesin dogdugu yer.
2.sonsuzluk sonsuz döngü.
3.dairesel taşı bul kapaktır (kapak). kaldır. 3 basamaklı merdivenden aşşagı in.

3 çizgide aranması gerekenler.

1. çizgiler yatıksa her çizgi 10 adım bazen nadıren 100 adım
2. çizgiler dikse 1 adım çok nadir 10 adım.

ama en çok rastlanılan dik duvara çizilmiş yatık sekilde karşılasılır ve merdıvenle yer altına odaya inilen yere yakın yapılır. her halıkarda cevre fotoları ve işaretin daha net resmi gerekli.

Son düzenleme:

impossibleman

Kullanıcı

3 çizgi birçok anlam ifade edebilir. Çevreyi iyi incelemekte fayda var. Çünkü anlamlarından birde Para(Değerli Eşya)
1- Üç çizgi bazen mezarlarda kullanılmıştır. Çok uzağa atmamakla beraber yardımcı işaretlerin bulunması gerekir. Bulunduğu kaya ve çevresi önemlidir.
2- 3 çizgi olan yerin kendisinde horosanlı bölge veya kayanın dibinde değerli metal testi yapılmalıdır. Hediye yeri belirlemekte kullanıldığı olmuştur.
3- 3 çizgiden kısa olan yönde araştırma yapılmalı tümsek veya çukur yerler dikkate alınmalıdır. Basamakla inilen oda diyebilir.
Bakmam gereken yerlerle ilgili hatırladıklarım bunlar ayrıntılı çevre fotosu olursa güzelll olur. Saygılarımla.

cassabalee

Kullanıcı

işaretli olan kaya tümüyle... burada çok fazla ibareler var sanki.. bana öyle geldiki ölen kişinin hayatını anlatan kitabe var gibi... dikkatlice ve yakınlaştırarak bakılırsa belli oluyor...

cassabalee

Kullanıcı

3 çizgi birçok anlam ifade edebilir. Çevreyi iyi incelemekte fayda var. Çünkü anlamlarından birde Para(Değerli Eşya)
1- Üç çizgi bazen mezarlarda kullanılmıştır. Çok uzağa atmamakla beraber yardımcı işaretlerin bulunması gerekir. Bulunduğu kaya ve çevresi önemlidir.
2- 3 çizgi olan yerin kendisinde horosanlı bölge veya kayanın dibinde değerli metal testi yapılmalıdır. Hediye yeri belirlemekte kullanıldığı olmuştur.
3- 3 çizgiden kısa olan yönde araştırma yapılmalı tümsek veya çukur yerler dikkate alınmalıdır. Basamakla inilen oda diyebilir.
Bakmam gereken yerlerle ilgili hatırladıklarım bunlar ayrıntılı çevre fotosu olursa güzelll olur. Saygılarımla.

evet 3 çizgi mezarlarda ve dahası kaya mezarlarında,kapaklarında kullanıldığını duymuştum... bu kısım incelenirse horasanla sıvandığı bariz belli... burası kapak olabilirmi.?

TEVFiK

Vip Üye
S.a. Sayın Ustam yanlış görmediysem kare oyukları var bu kayayı bütün olarak görebilme imkanı varmı?mezarı'da fazla uzakta değil saygılar.

Son düzenleme:

KANAS_USTA

Admin

buranın batısı degerlı,
burda bır hayvan kafası olacak
bu kayalıkta bır hayvan başı onu bul