Bu Işaretin (haç) Çözümü Nedir..? Bendeki Datalarda Yok... | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Işaretin (haç) Çözümü Nedir..? Bendeki Datalarda Yok...

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Selamün Aleyküm Burası Eski Ermeni Yerleşkesi Sunağa Yakın Mezarı Mevcut Birde Kilise Bölgesine Yoğunlaş Derenin Üstünde Kalacak Hakim Bölge Olacak.
Tesekkur ederim ustam.
Bugun isaretin oldugu yere gittim.
İsaretin bulundugu kayanin hemen sol tarafindan baslayan caprazinda 4*4 metre bosluk tespit ettim. 4 geni cizdim. Aleminyum cubukla da teyit ettim. İcinde degerli tespiti yaptim. 2 yerde gumus kuvvetli isaret verdi. Gerekli prosuduru yerine getirince acacagiz insallah.

Ayruca isaretin bulundugu kayanin sag alt kosesinden 2 metre sonra 2*2 metre bir oda daha tespit ettim. Burada degerli tespiti yapmadim. Mecburen buraya da el atacagiz.

Her nefs ölümü tadacaktir.

Kader25

Admin
Muhterem Ustalarım,
Başta @Mirkut ustam olmak üzere ilgilenip düşünce ve tecrübelerini aktaran tüm ustalarıma kalbi teşekkürlerimi sunarım.
Yüzdük yüzdük kuyruğuna ve en önemli aşamasına geldik. Aşağıdaki resim ve bilgilere göre yönlendirme yaparsanız çok sevinirim.
Gerekli prosüdürleri yerine getirdikten sonra işleme hemen başlamayı düşünüyorum.
Allah cc hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Amin.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
merhaba biraz gecde olsa cevap yazayim dedim abimizin dugunune bir hediye vermek isterdik fakat cok zor bir yer secmişsiniz yinede bir kac yer var kontrol edilecek.
oncelikle şunu belirteyim burasi ve bu işaret çok eski hiristiyanlikoncesi mezar işaretlerindendir ceşitlilik gosterirler bi arkadaşimiz mersindeki emareden bahsetmiş zati medeniyetler bir birine yakindir ve benzer emareler kullanirlar istavrozlarda goruldugu gibi bu medeniyetle o medeniyet farklidir fakat her 2 side kendi medeniyetlerini anlatir.
burdaki tepelerin birinde dikine taşlar vardir sunak ve ayin yeridir diger tepe daha duz bir yerdir ayini izleyen kral ve tebeasinin yeridir.

bu bolgede arasdirma lazim ok yonu istikametinde

gizlenmiş olan yon işareti patikadan daha geniş tepeye giden bir yol olmasi lazim

siyah cerceve içine aldigimiz yedeki taşlik bolgede mezarlar var bi kontrol edin belki bi dugun hediyesi cikar diger turlu izinli "Yasak Kelime" çalişmasi yapamazsiniz burda yapsanizda sponsor olursunuz maddi bir şey beklemeden.

Mirkut

Vip Üye
Kardesim gumus tesbit ettiginiz madenler odaicindemi veriyordu oda derinligi ve gumuslerin derinligini aldinizmi. Eger oda icinde gumusleri veriyorsa hele birde oda icinin birazdaha zeminin ustunde veriyorsa mineral derdin kalmaz gonul rahatligiyla orayla ilgilenebilirsinz. Sunuda soylemeliyim ki gerek elktronik cihazlarda olsun gerek cubuklarda olsun metal ayriminda illaki yanilmalar olabilir. 2x2 aldiginiz yerdede metal ayrimini butur yerlerde bosluk uzerinden gecerek yapilmasi daha saglikli olur (ben butur yerlerde bakir cubukla metal tesbiti yapiyorum) neden nerseniz yandaki 4x4 oda dediginiz yerdeki sinyal gucluyse hemen yenindakini gormenizi engeller.
Ayrica ben size tesekkur ederim yaptigimiz birseyde yok eger bir katkimizda olmussa ne mutlu bize saglicakla selametle kal kardesim.

akrep68

Kullanıcı
Yasaklı
Bölge Aksaray, Konya sınırına yakın.
Öğrendiğim bilgiler:
Zamanında "ruhban okulu" varmış, hakim bir tepe üzerinde.
Tam karşı tepede de bir askeri üs. (resimde belirttim her iki yeri de)
Askeri üs olan yere çıktım. Dairesel bir yapının yıkıntıları hala mevcut.
3-5 yerde çalışma yapılmış. Kuzey istikametinde bir mağara girişi var.
20 sene önce Mağarayı bulunlarla, görüştüm. Çöküntüyü görünce açmışlar, giriş 1 metre derinlikte.
Mağara içi toprakla doldurulmuş, 3-4 metre açmışlar. Bir şey göremeyince bırakmışlar.
Çıkarken boşalttıkları toprak içinde Bronz paraları görmüşler ve toplamışlar.
Etrafında da epey bronz para bulmuşlar. Altın ve gümüşe bu bölgede hiç rastlanmamış.
Ruhban Okulu denen tepeye vakit darlığından çıkamadım. 2 cephede kayalar aşağıdan görünüyor.
Beraber gittiğimiz ağabey, babasının bu yerin altında odalar olduğunu yıllar önce söylediğini belirtti.
Çok usta gelip gitmiş buraya, araştırmışlar, amma bu zamana kadar sonuç elde edilememiş.

İşaretin olduğu kaya; şu an düz bir alanda ve toprakla aynı seviyeye gelmiş.
İşaretin kollarını ölçtüm. Üst kol 9cm. birleşim yerine, diğer tüm kollar ve şekillerin hepsi 5cm. uzunluğunda.
Kuzey ve Güney istikametinde işarete 6 şar metre uzaklıkta 2 boşluk tespit ettim. Derinlik 2,5 metre.
Yanımda bakır çubuklarım vardı. Yalnız minarel kuşkusu da yaşadım, tam emin olamadım.
Ayrıca bu kayanın altında da boşluk aldım. Derinliği bir türlü çözemedim.

Bu tarla beni götüren ağabeyimize ait bir tarla, amma ekilmiyor. Toprak müsait değil.
Kendisi oğlan everecek, kız çıkaracak. Maddi durumu iyi değil. Onun yüzünü güldürebilirsek çok kışının yüzü gülecek.
Özel hassasiyet istirham ediyorum. Yer-Gök dua ile duruyor. Ağzı dualı bir büyüğümüz. Bize epey duacı olur.
Kalplerden geçeni bilen Allah azze ve celle. Onu sevindirmekten başka bir menfaatimiz olmayacaktır.

Tüm ustalarıma hürmetlerimi arz ediyorum.

8 inci fotograf tepenin altinda

akrep68

Kullanıcı
Yasaklı
Bölge Aksaray, Konya sınırına yakın.
Öğrendiğim bilgiler:
Zamanında "ruhban okulu" varmış, hakim bir tepe üzerinde.
Tam karşı tepede de bir askeri üs. (resimde belirttim her iki yeri de)
Askeri üs olan yere çıktım. Dairesel bir yapının yıkıntıları hala mevcut.
3-5 yerde çalışma yapılmış. Kuzey istikametinde bir mağara girişi var.
20 sene önce Mağarayı bulunlarla, görüştüm. Çöküntüyü görünce açmışlar, giriş 1 metre derinlikte.
Mağara içi toprakla doldurulmuş, 3-4 metre açmışlar. Bir şey göremeyince bırakmışlar.
Çıkarken boşalttıkları toprak içinde Bronz paraları görmüşler ve toplamışlar.
Etrafında da epey bronz para bulmuşlar. Altın ve gümüşe bu bölgede hiç rastlanmamış.
Ruhban Okulu denen tepeye vakit darlığından çıkamadım. 2 cephede kayalar aşağıdan görünüyor.
Beraber gittiğimiz ağabey, babasının bu yerin altında odalar olduğunu yıllar önce söylediğini belirtti.
Çok usta gelip gitmiş buraya, araştırmışlar, amma bu zamana kadar sonuç elde edilememiş.

İşaretin olduğu kaya; şu an düz bir alanda ve toprakla aynı seviyeye gelmiş.
İşaretin kollarını ölçtüm. Üst kol 9cm. birleşim yerine, diğer tüm kollar ve şekillerin hepsi 5cm. uzunluğunda.
Kuzey ve Güney istikametinde işarete 6 şar metre uzaklıkta 2 boşluk tespit ettim. Derinlik 2,5 metre.
Yanımda bakır çubuklarım vardı. Yalnız minarel kuşkusu da yaşadım, tam emin olamadım.
Ayrıca bu kayanın altında da boşluk aldım. Derinliği bir türlü çözemedim.

Bu tarla beni götüren ağabeyimize ait bir tarla, amma ekilmiyor. Toprak müsait değil.
Kendisi oğlan everecek, kız çıkaracak. Maddi durumu iyi değil. Onun yüzünü güldürebilirsek çok kışının yüzü gülecek.
Özel hassasiyet istirham ediyorum. Yer-Gök dua ile duruyor. Ağzı dualı bir büyüğümüz. Bize epey duacı olur.
Kalplerden geçeni bilen Allah azze ve celle. Onu sevindirmekten başka bir menfaatimiz olmayacaktır.

Tüm ustalarıma hürmetlerimi arz ediyorum.

sari isaretlediginiz yerin altinda

Kader25

Admin
merhaba biraz gecde olsa cevap yazayim dedim abimizin dugunune bir hediye vermek isterdik fakat cok zor bir yer secmişsiniz yinede bir kac yer var kontrol edilecek.
oncelikle şunu belirteyim burasi ve bu işaret çok eski hiristiyanlikoncesi mezar işaretlerindendir ceşitlilik gosterirler bi arkadaşimiz mersindeki emareden bahsetmiş zati medeniyetler bir birine yakindir ve benzer emareler kullanirlar istavrozlarda goruldugu gibi bu medeniyetle o medeniyet farklidir fakat her 2 side kendi medeniyetlerini anlatir.
burdaki tepelerin birinde dikine taşlar vardir sunak ve ayin yeridir diger tepe daha duz bir yerdir ayini izleyen kral ve tebeasinin yeridir.

gizlenmiş olan yon işareti patikadan daha geniş tepeye giden bir yol olmasi lazim

siyah cerceve içine aldigimiz yedeki taşlik bolgede mezarlar var bi kontrol edin belki bi dugun hediyesi cikar diger turlu izinli "Yasak Kelime" çalişmasi yapamazsiniz burda yapsanizda sponsor olursunuz maddi bir şey beklemeden.

@BABACONDA Ustam ilginize teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yukarılarda çok sayıda mezar var. Benim gördüğüm 12 civarındaydı. Lakin ben bu alanı gariban alan olarak değerlendirdiğimden ve çok fazla işçilik olduğundan fazla önemsemedim. 3-5 yer 1 metre civarında açılmış, usanan bırakmış. Çok fazla kayalık bir zemin. Kontrol edin dediğiniz yerde boşluk alamadım. Bu kaya hariç hiçbirinde de işaret yok. Mezarlık alanında ise istemediğimiz kadar çok sunak ve kanallar mevcut. Yörede gezen söylenti şu: Okulun olduğu tepenin altında birbirine geçmeli odalar var ve odalar tamamen dolu. Lakin şu ana kadar hep bronz ve bir kaç adette gümüş paraya denk gelinmiş.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
reca ederim soylentiler dogrudur zati emare guclu bir medeniyeti işaret ediyor bolgeye hakim yer altinda oluşumlarida mevcutdur fakat daha oncede belirtildigi gibi cok zor ve uzun vadeli bir iş buda sizi aşan konular arkeoloji bazinda çalişmalar şart belirtdigimiz ve tesbitlediginiz yerlere yogunlaşmanizi tavsiye ederim.

akrep68

Kullanıcı
Yasaklı

ruhban okulunun yeri orda var

Kader25

Admin
Kardesim gumus tesbit ettiginiz madenler odaicindemi veriyordu oda derinligi ve gumuslerin derinligini aldinizmi. Eger oda icinde gumusleri veriyorsa hele birde oda icinin birazdaha zeminin ustunde veriyorsa mineral derdin kalmaz gonul rahatligiyla orayla ilgilenebilirsinz. Sunuda soylemeliyim ki gerek elktronik cihazlarda olsun gerek cubuklarda olsun metal ayriminda illaki yanilmalar olabilir. 2x2 aldiginiz yerdede metal ayrimini butur yerlerde bosluk uzerinden gecerek yapilmasi daha saglikli olur (ben butur yerlerde bakir cubukla metal tesbiti yapiyorum) neden nerseniz yandaki 4x4 oda dediginiz yerdeki sinyal gucluyse hemen yenindakini gormenizi engeller.
Ayrica ben size tesekkur ederim yaptigimiz birseyde yok eger bir katkimizda olmussa ne mutlu bize saglicakla selametle kal kardesim.

Kıymetli @Mirkut ustam,
Ben Bakır, Pirinç ve Aleminyum çubuklarla çalışıyorum. Pirinç den daha net sonuçlar alıyorum, hem boşluk hemde değerli hususunda.
Önce pirinç çubukla çalıştım burada. 4 cepheden oda duvarları sınırını belirledim. Bastonum var bırakmam hep yanımda, onunla çizdim.
Sonra metreyi çıkardık,ölçtük tamtamına 4 metre geldi tüm çizgiler. 10 cm. dahi taşmadı. Sonra aleminyum çubukla çizgi içi ve dışı kontrollerimi yaptım. Aleminyum çubuk kesinlikle boşluğu görmeden bende X işareti yapmaz. Daha sonra çizgi içinde pirinç çubukla değerli kontrolü yaptım. İşaretlediğim yerlerde X yaptı. Tekrar ters istikametlerden teyit ettim. Soldaki büyük X ile işaretlediğim yerde mevcudu daha fazla. Derinlik almaya vaktim kalmadı. Tüm bu işlemleri yaparken güneş battı. Karanlıkta net sonuçlar alamıyorum. Bıraktım. İşleme karar verdiğimiz için, işlem başlamadan alırız, sonrada çevresini 1.5 açtığımızda da kontrol ederiz diye düşündüm.

Üst Alt