bu kadar yuvarlak oyma tas uzerinde ne anlama gelir

prlanta

Kullanıcı
Cevap: bu kadar yuvarlak oyma tas uzerinde ne anlama gelir

merheba her kese saygilar ve salamlarla aziz ve muhterem ustalar ilginizden dolayi tesekur ediyorum
aslina bakarsaniz bu alanin hemen yakininda kuraklik nedanile bir terk edilmis koy var ve yine yakininda eski doneme aait bir tepe var ve tepede "Yasak Kelime" bile yapilmis yasak ve kanuni . bizim buldugumuz bu alanin kuzey kisminda GUNEYE dogru bir dere var ve tepe bu derenin sonunda hele deredn bir bulakta akarmis
simdi bu alan mazarlik olmasi kesin ve bu alan baskalari tarafinan makina kontroluyle kezlerce sonucsuz sekilde kazilmis . bizim memlekatde simolerden pek cok bilgi olmadigi ucun hala bir hadefe varilmamis .
ama ustalarin anlatigigibi bu alanda bali ki bir kac tane onemli mezar bulunmakta ve asil amac siz degerli ustalarin yardimiyla onlarin yerini bulmak ve ulasmatir.
yoksa ben o alanda bu oymalardan ilgisiz olan bi kach tane mezar bulmusumdur ama dogrusu onlar acmak istemiyorum ager nasib kismet se oda mazarlarini sizin yardiminizla bulmak isterim.
saygilarla

prlanta

Kullanıcı

GOGEDEN CEKILEN RESIMLER

prlanta

Kullanıcı

bulunan mazarlar

prlanta

Kullanıcı

muterem ustalar saygilarimla sayeniz aksik olmasin
teskur edyorum

prlanta

Kullanıcı

lutfen asil mazari bulmamiz icin yardim ediniz

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili kardeşim,bu görüntüyle yer tarif edilemez. görülmek istenen noktayı görmek mümkün değil.dirsek yapan dere ,dirsekten biraz sonra dikleşir. bu dirseğin biraz üstünden ,derenin karşısına,ileriye yüründüğünde, bir kısa ,biraz ilersinde uzun ve alt meyilli kısma doğru inen iki küçük dere özü gibi çukurumsu ,ama dere gibi geniş olmayan yataklar var. bunlar biraz üstten başlıyor,biri kısa arazi içinde bitiyor. ikincisi uzun ve alta meyilli kısma doğru iniyor. kısa olan yukarı doğru bitiminde sol kısıma ,yani ikinci uzun olana doğru eğilimli biter.
senin aradıklarının ikisi burda .biride yan yana birinden diğerine geçişli.en önemliside bu olmalı .bu yeri tesbit ederek üst kısımlarını incele ,sonra devam edelim.
sağlıcakla.

prlanta

Kullanıcı

muhterem ikizceli usta efendim sizden tesekur edirem gercekten beni onurlandirirsiniz arkadaslarim internetden anlamaz ama ben siz degerli ustalarin degerlandirmelerini uvenerek ve gururla arkaaadaslara okuyor ve farscaya ceviriyorum arkadaslarda digatle diler ve sizlere duaa edirler hata sizin burda olmanizi diler vekeskelerle hasretinizi cekerler ama ne yazik ki olacak sey degil . insallah sizde chalismalarinizda basararsiniz ve muradiniza erersiniz.
sagili ustam verdiginiz talimati anlamakta bir az zorluk cekiyorom mumkunse rica etsem google rasim lerden birin de inceleyecigim gereken yerleri cizerek gosterer misiniz acaba. sayin usta sizi zahmate salmaktan uzur dilerem ama ne yapim ki turkce cumleleri dogru sekilde kavrayamiyorum

ASİAVCI

Kullanıcı

işaretleri vede cevresini cekerseniz sizi hedefe yaklaştırmada bir adım daha atmış oluruz

prlanta

Kullanıcı

aziz ustam bizim memleket ilk kar yagdii ve her yere beyaz oetusunu cekti en kisazamanda uygun sartlar ell verse istediginiz resimleri size cekecem ve paylasacam .
ama bu arada bu faydali furumda calisacam ve daha fazla bilgilerinizden yararlanecam ve calisacam ki bu furumada yararli olam
iyi zamanlar