Bu Resim Herkese Nasip Olmaz (define Mekanı Sitesine Bayram Hediyesi Olsun) | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Resim Herkese Nasip Olmaz (define Mekanı Sitesine Bayram Hediyesi Olsun)

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Ece ustam, bende siz konunuzu onayladikca heycanlandim. Zeus usta şaşırtmaya devam ediyor.

Son düzenleme:

sondurak

Kullanıcı
:eek::eek::eek:,,Burası Bizim Kasabada'ki ,,Anıt Mezar,, Dedikleri Yere Çok Benziyor..

ECE07

Kullanıcı
Ece ustam, bende siz konunuzu onayladikca heycanlandim. Zeus usta şaşırmaya devam ediyor.
İkimizden birinin konusunu okumayan "Birbirlerini ve yerleri tanıyorlar, buna göre yorum yapıyorlar" düşüncesine kapılmamak elde değil ustam. ZeuS ustayla yeni yeni tanışıyoruz. Paylaştığım resimde görülmeyen ve yakınındaki Manastırdan bahsetti. İşte Manastır.
ZeuS usta ben gördüklerimi yazıyorum diyor ama hiç öyle değil, görmediklerini yazıyor. Nasıl oluyor dersen BİLMEM.

ECE07

Kullanıcı
ZeuS Ustam; Resmin gerçek boyutu 6 MB. Yükleme yapabilmek için mecburen Piksel küçültülmesine gidilince görüntü bozuluyordu. Bu resimde ise boyutunu küçültmeden sadece Kırpma yaparak çözünürlüğünü sabit tutmaya çalıştım.
1. İkinci bir insan yüzü
2. Ne olduğuna karar veremediğim bir figür
3. Yükünü sırtına almış Kaplumbağa
4. Kafasını dışarıya çıkarmış Yılan
5. Büyük diktörtgen kaya (Baykuş)
Diğer iki işareti de sizin Ayna ve Düzensiz X olarak algıladım.
Kafamı en çok yoran da Belirgin olan insan suretinin Köpek kafası ile birlikte oluşu !
Bu kadar figür bir kayada mevcut iken resim dışına çıkmak gerekir mi? yoksa aranan değerleri sadece resim bölgesinde mi araştırılmalıdır?
(Ayrıca belirgin olan insan suretini de Nick'inize çok benzetiyorum ! )

Moderatör tarafında düzenlendi:

ZeuS

Kullanıcı
Fotoğraf açılmadı. Ama önemli değil. Araştırmanı burda yoğunlaştır.
Baykuşa sırtını ver ve bu istikamette toprak zeminde araştırma yap. Mantığını çalıştır, kendini o gömüyü yapanın yerine koy. Bu topraktaki en kolay ulaşa bileceğindir.
Resmi iznini al...

Mekanı TapaTalk dan Takip Ediyor

ECE07

Kullanıcı
Pikseli büyük olunca da demekki resim açılmıyor. Yine boyut küçültmek durumunda kaldım.
Resmin olduğu yer 15' meyillidir. 20-30 mt. aşağısı düz ova ve tarım alanıdır. Bu konuya o kadar çok farklı yorumlar yapıldı ki kafamın karışmaması elde değil. İnsan suretinin baktığı yöne 500-600 metre uzaklaşman gerekir vs.vs. Dolayısıyla bu konu üzerinde çok soru sormamın nedenleri de bu tür farklı değerlendirmelerdir. Konunun önemini bildiğim için de güzel bir sonuç alabilmek adına konuyu çok uzattığımın farkındayım.

ZeuS

Kullanıcı
Açık ve dürüst konuşuyorsun, bu nedenle bu konudaki son mesajımla konuyu kapatmıştım. Ama konu takibi iyi...
Çubukla ya da makina ile bu resmin sol tarafında ve sol üst kayalıkta araştırma yap. Makina ile bu resmin bulunduğu kayalıkta araştırmanı yoğunlaştır. Bu resimli alanda fark edilmeyen bir şey var, git karşı yatay çıkıntının üzerinden bak, kare pencereyi anımsatan yer göreceksin. Gene bu yatay çıkıntı önemlidir.
Konuyu uzatman çıkmaza girmen demektir. Vermiş olduğum veriler, resmi kazı masrafların yanı sıra kalan ömründe Allah ın izniyle ferah içinde yaşamanı sağlar.

ECE07

Kullanıcı
git karşı yatay çıkıntının üzerinden bak, kare pencereyi anımsatan yer göreceksin. Gene bu yatay çıkıntı önemlidir.
Üstadım yüksek müsaadenizle ben de son sorumu sorarak konuyu tekrar yerinde inceleme yapıncaya kadar kapatayım.
Yatay çıkıntı bu resimli kayanın karşısında mıdır? Karşı yatay çıkıntı dediğiniz yerden baktığımda Kare pencereyi anımsatan yer resmin olduğu kayalıkta mı görünecek?
Zaman ve değerli bilgilerinizi paylaşımınızdan dolayı teşekkürlerimi sunarım.

ZeuS

Kullanıcı
Yatay çıkıntı bu resmin karşısında, bakacağın istikamet yani pencere gibi olan yer resmini yayınladığın kayalıkta olacak. Konuyu beraber yeni fotoğrafları yükleyip araştırmana kadar kapatalım.

Tork

Kullanıcı
Arkadaslar allah askina birde siir yazmadiniz kalmis.

Üst Alt