Bu Resim Herkese Nasip Olmaz (define Mekanı Sitesine Bayram Hediyesi Olsun) | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Bu Resim Herkese Nasip Olmaz (define Mekanı Sitesine Bayram Hediyesi Olsun)

ZeuS

Kullanıcı
Resmin altlarından dikkatli bakarsanız eğri büğrü çizilmiş bir çarpı işareti görülür. Bunun istikametinde kayada ayna yani sıyrılmış tertemiz ufak yüzey vardır, bu yüzey önemlidir. Fotoğrafla bakalım. Bir bulanık resme iki bulanık cümle :) top sende, fotoğraflarını çek gerisini çözelim. Mükemmel yer demeden de geçemiyorum.
Bir de manastır civarlarınıda fotoğraflarsan daha güzel olur.

ECE07

Kullanıcı
Bir de manastır civarlarınıda fotoğraflarsan daha güzel olur.
Ustam haklı olarak Manastır bölgesini istiyorsunuz, fakat benim fikrim Manastıra hiç girmeyelim hatta yaklaşmayalım bile derim. Manastıra yaklaşırsak konu çok fazla dağılabilir. Oraları birkaç resimle olmaz, kendi içinde onlarca konu açılabilir.
Faydası olur mu yada bağlantısı olabilir mi bilmiyorum; 15-20 metre mesafede birinci resim, 100 metre Kuzey Batısında ise ikinci resim var.
Resimdeki Soldaki figür 7 oymaya bakıyor, sağdaki figür ise İnsan Yüzünün olduğu yere bakıyor.

ZeuS

Kullanıcı
Yukarda yolladığın son iki resim...
Birinci resim kervan yoluna bakıyor. Burada ve kervan yolunda bulunan tümülüs civarında araştırma yap. Bir de hana yani kervanın dinlenme alanına giden yol çatalında araştırma yap. Bu tümülüs gizli tümülüs olabilir, dikkatli araştır. Sonra bana tümülüs yok deme :) Takıldığın yerleri fotoğrafla... İkinci resimdeki takalar açılmış yerler. Üzgünüm.

Mekanı TapaTalk dan Takip Ediyor

ZeuS

Kullanıcı
Manastıra girmeyelim diyorsan sen bilirsin. Ki işini bilen birisin. Bol fotoğraf yükle sana zahmet. Konuyu takip ediyorsun, bende takip edeceğim. Fırsat buldukça yazarım.
Birde o takaların çeşitli açılardan fotoğraflarını çevresi ile birlikte çek.

ECE07

Kullanıcı
Yukarda yolladığın son iki resim...
Birinci resim kervan yoluna bakıyor. Burada ve kervan yolunda bulunan tümülüs civarında araştırma yap. Bir de hana yani kervanın dinlenme alanına giden yol çatalında araştırma yap. Bu tümülüs gizli tümülüs olabilir, dikkatli araştır. Sonra bana tümülüs yok deme :) Takıldığın yerleri fotoğrafla... İkinci resimdeki takalar açılmış yerler. Üzgünüm.
BoZKurT ustanın birkaç konusuna yorum yaptınız "İlerde Koyak var, Koyakta Çakıl Yığını, Çakıl Yığınında Figürlü bir taş..." yorumunuzu okuyunca "Yok yaaa, Hadi Canım Sende" demiştim içimden. Benim tek resimli konunun yakınında Manastır var, Birinci resmin baktığı yönde de Kervan Yolu. Şimdi size ne söylesem! Söyleyecek söz bulamıyorum.
Tümülüs zor diyeceğim ama, siz söyleyince yerinde inceleme yapmam gerektiğine inandım. Gizli olma konusu olabilir. Tek resim konusuna gelince, bu resmi bir beklenti için çekmedim, tesadüfen çektiğim bir resimdi. Taaaa sonradan pc. üzerinde tespit edildi. Yer de uzak, sanırım bir aylık vir vakit alacak.

ZeuS

Kullanıcı
:eek::eek::eek:
,,Sayın Zeus Merhabalar.. Kayada Ayna Konusunu Açarmısınız.. Paylaşım için Teşekkürler..
Saygı değer @sondurak ustam, alıntı yapmış olduğunuz cümlemde kısaca değinmişim. Burda aynadan kastım; kaya yüzeyinde traşlanmış, düzeltilmiş, pürüzsüz hale getirilmiş küçük alandır. Yoksa kayaya yerleştirilmiş bildiğimiz camdan yapılmış ayna değildir.

ZeuS

Kullanıcı
BoZKurT ustanın birkaç konusuna yorum yaptınız "İlerde Koyak var, Koyakta Çakıl Yığını, Çakıl Yığınında Figürlü bir taş..." yorumunuzu okuyunca "Yok yaaa, Hadi Canım Sende" demiştim içimden. Benim tek resimli konunun yakınında Manastır var, Birinci resmin baktığı yönde de Kervan Yolu. Şimdi size ne söylesem! Söyleyecek söz bulamıyorum.
Tümülüs zor diyeceğim ama, siz söyleyince yerinde inceleme yapmam gerektiğine inandım. Gizli olma konusu olabilir. Tek resim konusuna gelince, bu resmi bir beklenti için çekmedim, tesadüfen çektiğim bir resimdi. Taaaa sonradan pc. üzerinde tespit edildi. Yer de uzak, sanırım bir aylık vir vakit alacak.
Sevgili @ECE07 ustam, şaşırılacak bir durum yok. Gördüklerimizi yazıyoruz, sizlere yardımcı olabilirsem mutlu olurum. Bu yorumları yaparken sizlerin kanunlara uyarak yanlış bir şey yapmıyacağınızı umuyorum.
Siz konunuzu takip ettiniz, ben de takip ettim. Bir ay sonra devam edelim diyorsunuz, olur edelim. Müsait oldukca yazmaya gayret edeceğim.

sondurak

Kullanıcı
:eek:
Saygı değer @sondurak ustam, alıntı yapmış olduğunuz cümlemde kısaca değinmişim. Burda aynadan kastım; kaya yüzeyinde traşlanmış, düzeltilmiş, pürüzsüz hale getirilmiş küçük alandır. Yoksa kayaya yerleştirilmiş bildiğimiz camdan yapılmış ayna değildir.

,,Hayyy ALLAH'cc iyiligini Versin inşaALLAH'cc.. Sayın Ustam Kayada Traşlanmış Küçük Alan Bize Neyi Anlatır, Ne Mana Taşır, Ne Verir, Dogada Konuyla Alakalı Yerlerde Sıkça Görülmüştür.. Paylaşım için Teşekkürler..

Üst Alt