bugun misafirliğe gittiğimde anlatılan rivayetten yola çıktım acaba anlatılanlar doğrumu? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

bugun misafirliğe gittiğimde anlatılan rivayetten yola çıktım acaba anlatılanlar doğrumu?

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: bugun misafirliğe gittiğimde anlatılan rivayetten yola çıktım acaba anlatılanlar doğrumu?

bu konuyu fark etmemişim. şimdi bahsettiğin durumu anladım efe 41. çalkaya yumağın başındaki ipi açıvermiş. yani çözmeye başlamış senin durumu. gerisini de senin çalışmalarınla değerlendirmeli. sen skype unutma !

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: bugun misafirliğe gittiğimde anlatılan rivayetten yola çıktım acaba anlatılanlar doğrumu?

mezarlık evliyanın hangi yönünde içinde 3 olan ne var

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Tam ermeni işaretleri.
Araştırma yaparken dikkatli ol 3 harfliler üfürmesin.
Kuyu deyince huylandım.
Erzurum tarafından bi üye arkadasta buna benzer biryer duymus o köydeki arkadasına ustalara sorup şuralara bak incele demişti.
Köydeki cocugun yapmaması gereken birşeyi yapması sonucu 3 harflilerin gazabına ugradı ailecek.

Hoca filan derken güç bela kurtuldular.

Kuyu civarında veya agaclar civarında delikli taş olabilir veya agaclarda çakılmış çiviler.
Onlara el sürme sakın.
Benide 3 harfliler üfürmüştü gecen yıl aman deyim dikkat.

UStalardan kesin yorumlar gelsin dikkatlice incele.

Hititli ustam bari Sen anlat şu delikli taş ve çivi mevzusunu yani nedir bunun aslı. Nasıl Yapılıyor muş bu işlemler , olurya karşılaşırsak en azından ne yapmamız gerektiğini bilelim.
Daha öncede bir konuda geçmişti bu mevzuu yine sormuştum kimse bişey yazmadı.protesto :confused: çiçek sana

efe_41

Kullanıcı

evliya doğuda mezarlık batıda kalıyor çalkaya usta

Gitti

Kullanıcı

Hititli ustam bari Sen anlat şu delikli taş ve çivi mevzusunu yani nedir bunun aslı. Nasıl Yapılıyor muş bu işlemler , olurya karşılaşırsak en azından ne yapmamız gerektiğini bilelim.
Daha öncede bir konuda geçmişti bu mevzuu yine sormuştum kimse bişey yazmadı.protesto :confused: çiçek sana

.)))
Aslında bunun çözümünü başka bir yerde başka bi usta izah etmişti lakin aklımda digil üstadım.
Sadece şunu kafama kazıdım ; ermeni yerleşkelerinde veya ermeni gömüsü olması düşünülken yerlerde arastırma yaparken agaclarda cakılı cişvilere ve kuyuya yakın üerinde delikler olan taşlara el sürmiceksin.
O deliklere parmak filan sokuyum demeyin hiç .))

Benim basım agelen eşkiya gömüsüydü.Herif müslümanım diye aktarmıs ihtiyara bizde o ayaktan gittik gömü şüphesi olan yerin üzerinde dolaşırken ben biraz iddialı şekilde konustum.
Aynı günün gecesi benle oraya gelen arkadası ve beni 3 harfliler taciz etti.
Onu bıraktılar bana 4 ay musallat oldu meret.
Nasıl kurtuldun dersen esmaül hüsna ile yattım birde baya baya kavga ettim ve alt ettim mahluku.
Bana gücü yetmedi sanırım.

Konuyu baltalamayım,vesselam agactaki civiler ve kuyu civarındaki delikli taşlara filan sakın ha el sürmeyin.
Böylesi yerler bulursanız konu acın ustalar yardımcı olur.

EDİT : Bir ustanın tarifini buldum ekliyorum.

''Şayet kendinizde yada, yakınınzdaki birinde bir enayilik,(Argo olsada bu böyledir) hissederseniz.
Beyaz bir peçeteyi, sol elinize alarak, boynunuzdan başlayarak, elinizi kaldırmadan,yüzünüz, başınız ve boynunuza kadar sıvazlayıp,peçeteyi yakınız.
Bu kadar size rahatsızlık veren yandı gitti.
Devamında, daha da garantiye almak isterseniz, yakındanız derhal denize girin, mümkün değilse, evde 1 kova suya, birer bardak tuz ve sirke karıştırıp, bu suyla yıkanıp gusül abdesti alınız.
Farkına varmadan gezindiğimiz yerlerde, bunların bazıları bizlere yapışır, özellikle çatal yapan yer içleri ve sol kısımlarında çokça bulunurlar,eve gelirken, çamur vs yollarla bulaşarak sizinle gelirler, Hayvan pislikleride buna dahildir. Eve gelmeden önce mutlaka suyla ayakkabılarınızı temizleyiniz.
Bunu herkese anlatın, en kolay kurtulma yolu budur.
Siz arazide okumuş yada abdestli olabilirsiniz, bu durumda evinize ve sevdiklerinize yönelirler, önce çocuklarınıza, sonra eşinize.
Yine bu tür durumlarda, devamlı abdestli gezip 5 vakit namaz kılınız. Bunlarda bizim silahlarımızdır.
Allah C.C. Bunları sizden uzaklaştıracaktır.''

Son düzenleme:

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Allah razı olsun Hititli kardeşim çok aydınlatıcı bilgiler verdin.
Teşekkürler.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Bu konuya yorum yapan en az 4 kişi biliyor bazılarına ben atmıştım,,,Hititli kardeşimiz korunak için yazmış,sen böyle bir yer bulursan resimle sana çok yardım gelir,yeterki böyle bir yer bul :):):)

Deathless01

Kullanıcı

Delikli taş ve ağaçlarda çivi olup olmadığını kontrol ederek sen teyit edebilirsin.varsada bulaşma derim.çivilere el sürmeyiniz biraz gazlı yada ispirtolu bez alıp o deliğin içini yakıni

efe_41

Kullanıcı

yorumlar icin tesekkurler