candida - T bölgesi - egzama | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

candida - T bölgesi - egzama

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
yo
Saçkran olmasın sakın abi? Zeytinyağlı sarımsak denedinmi?
yok saç kıran değil. ya egzama ya alerjik egzama. yenide değil, 2 yıldır vardı, son zamanlarda sıklaştı sadece. önüne geçmem lazım. daha evvel çok rahatsız etmiyordu. şuan ediyor. karizmamı etkiliyor :D

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
bu bahsettiğin mantarın ismi nedir ustam yada görsel ekleme durumun varmı ? belki bir başkasına faydası olur.
ustam ismini bilmiyorum görselde yok bir ara benim suratımda çıkmıştı sürekli büyüyordu suratımın her yerine dağılıyordu şifalı bitkiler adında bir kitap almıştım orda gördüm aynen tatbik ettim geçti doktora filan görünmediydim tabiki deyişik mantar çeşitleri var hepsinde faydalı olmuyordur intten bir resim buldum bunun gibi renk kahverengiydi
diabetic-skin-problems-05-1440x810.jpg

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
yo

yok saç kıran değil. ya egzama ya alerjik egzama. yenide değil, 2 yıldır vardı, son zamanlarda sıklaştı sadece. önüne geçmem lazım. daha evvel çok rahatsız etmiyordu. şuan ediyor. karizmamı etkiliyor :D
Biz sağlığını düşünüyoruz adam karizmayı düşünüyor. Gelde ilaç bul 😂😂😂😂

gıral

Vip Üye
Biz sağlığını düşünüyoruz adam karizmayı düşünüyor. Gelde ilaç bul 😂😂😂😂
ustam nebiliyorsun belkide adam karizmasıyla kendini sağlıklı düşünüyor🤣
buarada sorunun cevabı içinde çıktıbak
stres yapmış hesibu vesveseli belliki @BoZKurT
takma kafana bukadar geçer inşAllah rahatol usta

Karahisarlı

Kullanıcı
yo

selamunaleykum,

son bir kaç yıldır yüzümde kızarıklık oluşmaya başladı, bu kızarıklıklar kepek gibi pul pul olmaya da başladı ve son zamanlarda artığını hissediyorum.robot resimimde :) göründüğü gibi işaretli alanlarda kızarıklık ve pullanma oluyor. doktora gittim, egzama diyen doktor var alerjik egzama diyen doktor var. internet araştırmalarında ise candida denilen bir bağırsak mantarının da buna sebep olabileceğini yazmışlar. fakat tedavisi konusunda net ve kesin çözümle ilgili bir açıklama bulamadım.

neden burada paylaştım, bellimi olur belki yaşayıp kurtulan olmuştur veya çevresinde yaşayıp kurtulan olmuştur, belki defineci doktorumuz vardır :)
Geçmiş olsun usta bende geçmiş te egzama tedavisi geçirdim kremler kullandım iyileşmesi biraz uzun tedavi yöntemleri ile geçer inşallah öncelikle stresten uzaklaş doğal tedavi yöntemleriyle devam et günlük 2 kaynamış yumurta ye, hafta da , işkence çorbası iç, ekşi,turşu,acı yeme,tahin helvası ye ,marul, yeşil bitkiler tüket,şampuanlar deterjanlardan kimyasal herşey etkisi var bu egzamaya çok geçmiş olsun....

KOMAGENE

Vip Üye
burun deliklerinin yanları
çene
alın
kaşlar ve birleşim yeri
bazen saç arasında
kepek gibi beyaz ama tam beyaz olmayan grimsi bir kepek bir süre sonra kaşınır bunun tibbi olarak kesin çaresi yok sürekli momecon krem kullanacaksın ben haftada 1-2 kere traştan sonra kullanıyorum ilacın resmini bırakıyorum bana dua edersin Allahın izniyle ilacın budur yan etkisi olmaz ilacın kullanmakla birşey kaybetmezsın
dikkat eğer sarımsı su topluyorsa iç hastalık belirtisi olabilir

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    6.9 KB · Görüntüleme: 4

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
burun deliklerinin yanları
çene
alın
kaşlar ve birleşim yeri
bazen saç arasında
kepek gibi beyaz ama tam beyaz olmayan grimsi bir kepek bir süre sonra kaşınır bunun tibbi olarak kesin çaresi yok sürekli momecon krem kullanacaksın ben haftada 1-2 kere traştan sonra kullanıyorum ilacın resmini bırakıyorum bana dua edersin Allahın izniyle ilacın budur yan etkisi olmaz ilacın kullanmakla birşey kaybetmezsın
dikkat eğer sarımsı su topluyorsa iç hastalık belirtisi olabilir

eywallah ustam, aynen bu dediklerin var. doktorda bu kremi verdi zaten. bunu sürünce azalıyor ama bir hafta gecmeden yeniden geliyor. ben tıraş olmayayım diyorum, bir hafta tıraş olmayınca başlıyor kaşınma. dediğin sarımsı su çok evvelinde olmuştu, şimdi yok gibi. zaten kabuklanmanın sebebi o sarı su bence. ben son 10 gündür bununla ilgili çok fazla yazı okuyup video izledim. bu işin çözümü içerden. bağırsak florasını düzenlemek gerekiyor. ve önceki yorumlardada bahsettim ya, sedgor usta demişti ya, 40 gün hayvansal ürün yememek lazım bazı şeylerin anlaşılması için (manevi manada ) doktorlarında bununla ilgili 60 günlük diyeti var. hayvansal ürün yemeden ve şekerden uzak durarak. bakalım başlayacam inşAllah. aynı zamanda krem sürmeye devam..