ÇEŞME ve OYMA DAİRE işareti | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

ÇEŞME ve OYMA DAİRE işareti

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: ÇEŞME ve OYMA DAİRE işareti

harbici kardeşim,güncellemişsinde,sana yeterince yardımcı olamıyoruz. ersan bir gelebilse sorun kalmayacakta. yüzeyde olabileceklere biraz değinmiştim ama,emin olmak için,yapılması gerekeni iyi biliyorsun.,
bir cm. doğudur. birde o gözle bakıver. ben kuyuya hiç temas etmemiştim.riskli diye.hangi akıl ,hem dere hem böyle suların yanına kuyu yapar. kayalıktaki oymada bana göre ,kuyunun devamını tamamlıyor. kuynun üstünden yatay bir boşluk tesbiti,olayını anlamaya yetecektir.ama ehil birine. yakın olsak başımız üstünede burdan ne denilebilirki. yüzeydekilerin hepsi yok olsa dahi,bu tür yerler bugünümüze gelenlerdir. ama çok bilinçli,hesablı olmak gerekir. en büyük nimet sağlık ve sıhhattir.
ALLAH a emanet ol kardeşim.

Allah razı olsun alakanızdan dolayı İkizceli ustam. kuyu için belki yakında bir sondaj çalışması başlatırız. :) tabi dediğiniz gibi yüzeye yatay bir boşluk bulursak. böylesine yatay bir boşluk var ise eğer ben sağdaki yani güneydeki yöne meyilleneceğini tahmin ediyorum. burada taşın içinden çıkan demir parçası da kuşkularımı o kayalığa yönlendirdi.

Selamlar.. ustam suyun aktığı yere araştırma yapılmalı, dairenin karşısına ve arkasına yapılmalı ayretten daire ön ve arkası tünel olabilir. birde çeşme arkası tünel olabilir, allah yardımcınız olsun.

Battalgazi ustam suyun aktığı yer hemen kuyuya akıyor. kuyudan artıp taşan sular ise dereye doğru meyilleniyor. burada tüm çeşmelerin dere içinde oluşu ve her çeşmenin arkasında bir çalılık oluşu da enteresan bir durum. Allah razı olsun.

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı
Cevap: ÇEŞME ve OYMA DAİRE işareti

Battalgazi ustam suyun aktığı yer hemen kuyuya akıyor. kuyudan artıp taşan sular ise dereye doğru meyilleniyor. burada tüm çeşmelerin dere içinde oluşu ve her çeşmenin arkasında bir çalılık oluşu da enteresan bir durum. Allah razı olsun.[/QUOTE]

Sayın ustam böyle yerler öyle eski yerler ki işin içinden çıkmak gerçekten çok zor.. Allah yardımcınız olsun.