ÇEŞME ve OYMA DAİRE işareti | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

ÇEŞME ve OYMA DAİRE işareti

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: ÇEŞME ve OYMA DAİRE işareti

harbici kardeşim,belki bölgedesin,bir konuyu biraz daha açmak istiyorum. ben dereyi yakın gördüğm için ,derenin karşısına geçebileceğini düşündüm. ikinci bir ihtimalde ,kabartmanın bir tarafı toplanıyor dikkat edersen.sanki bir yön verir gibi. sırtımızı bu işarete verdiğimizde sağ çapraz dereye gelmezse o kısımdada ama dereye yakın bir noktada da olma ihtimalini düşünmeliyiz. sen her iki çaprazı sağlı sollu yoklayıver. set o alan içinde başlar ve biter. fazla uzun değil. alt kısmı düzlük ,üst kısım biraz kabarık olacak. sağlıcakla.

bir kaç resim daha eklesem ikizceli ustam. sanırım o bölüme ait resimler vardı.

yakında resimdekiler var. uzakta ise çeşmenin sağ çaprazında 400-500 metre çeşmeden ilerde, bundan 15-20 sene evvelinde 1 metreden çıkarılan bir testi alacak kadar, sarı olmayan para alınmış.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

bu muhitte yaşlı olan ağaçlar varmı sıralı yada üçgen şeklinde konuyuda eksik açmışşınprotestoprotesto unuttuğun bişiler var

ersan

Admin

:;););)merhaba aliveli44 ustam bende baya merak etmeye basladimdi HARBICI ustamiz bu yakinlarda gurunmuyor deye ustamiz sindik mumleketinde bos dunmemistir ustam .;););)

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

bu muhitte yaşlı olan ağaçlar varmı sıralı yada üçgen şeklinde konuyuda eksik açmışşınprotestoprotesto unuttuğun bişiler var

bilmem ki neyi eksik ettik çalkaya ustam. çeşmeye yakın ne varsa ekledim. ama sen yaz ki eksiklerimizi tamamlayalım ustam.

eski ağaçları sordum. çok eskiden ağaçlar varmış koca koca. bu muhitte değil ama buranın batısında bir de güney doğusunda çok eski söğütler var. batıdaki ağaçları ve cinslerini net hatırlayan yok. yerleşim geldiğinden kesilmişler izleri tozları kalmamış. 200-400 metre güney doğudaki söğüt ağaçları halen duruyor. dere akıp o söğütlere doğru geliyor. söğütlere yakın bir de sakız ağacı var eski olan. hatta sakızından da tatmak nasip olmuştu çocukken. ama o bölgeyi son 6-7 yıldır gezmedim. hangileri duruyor hangileri kesildi bilemiyorum.. bizim çeşmenin parası nerdeyse bulalım inşallah çalkaya ustam. yorumlarını eksik etme.

:;););)merhaba aliveli44 ustam bende baya merak etmeye basladimdi HARBICI ustamiz bu yakinlarda gurunmuyor deye ustamiz sindik mumleketinde bos dunmemistir ustam .;););)

evet ersanım resim ve konu olarak boş dönmedik. ama ganimet olarak yine boş döndük :D daha bir çok konular açacağım yakın zamanda. kuş kaya ile devam ederim. göz kırp

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

kışın nemli ortamda paslandık giderken deseydin diyecektim ama acele gitmişsin mecburi gidiş olmuş oyüzden bişi demiyom

bak sen dostuma.. madem paslandın gel ben seni bir şelaleye götüreyim. pasını burada çözeriz. yok hala pasım gitmedi dersen,,,
resimdeki yer, yani burası bizim köyümüz yabancı yer değil. sen müsait zamanın var ise söyle beraber de gideriz . hani bir halay şarkısı vardıya .. ,,,oğlan bizim kız bizim,, diyordu aynı öyle bir yer.

akşam arayacaktın aramadın. bekliyorum.

ertug

Kullanıcı

harbici ustam kuyunun önündeki kalın söğüdün dibindeki taşa baktınmı tahminim ağacın kuzey batı yönünde bu taş toprağa yarım gömülüyse üzerinde kenarında işaret varsa aradığın yerlerden biri olabilir yakın fotosu varsa görelim havuzdaki daire oyma kuyuyu verebilir kör kuyuysa aradığın ordada olablir saygılar

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

harbici ustam kuyunun önündeki kalın söğüdün dibindeki taşa baktınmı tahminim ağacın kuzey batı yönünde bu taş toprağa yarım gömülüyse üzerinde kenarında işaret varsa aradığın yerlerden biri olabilir yakın fotosu varsa görelim havuzdaki daire oyma kuyuyu verebilir kör kuyuysa aradığın ordada olablir saygılar

Ertuğ ustam, evet işaretin bir kuyuyu anlattığını düşünürsek, hemen yanındaki kuyudan bahsediyor olabilir ama civarda kaç kuyu var kaçı eski kaçı yeni burayı bilemiyorum. yakınlarımda bilemediler. bu ermeni yaşamı olan yerlerde sonradan gelen Türkler buranın önemli bir çok şeyine ait izlerini siliyorlar malesef bu Türkiyenin her yerinde böyle olmuş. paranın tüm izlerini silmişiz nerdeyse. :confused:

işaretin kenarındaki çentik tamı tamına çeşmenin altındaki kuyuyu nişanlıyor. ama çizgi boyunu ölçtük 1m 1 adım dedik mesafe tutmuyor 1 cm 10 adım dedik yine olmadı. bir ölçüsü varmıdır acaba yada ölçümsüz bir anlatımı mı vardır acaba?

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Güncel...

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı

Selamlar.. ustam suyun aktığı yere araştırma yapılmalı, dairenin karşısına ve arkasına yapılmalı ayretten daire ön ve arkası tünel olabilir. birde çeşme arkası tünel olabilir, allah yardımcınız olsun.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

harbici kardeşim,güncellemişsinde,sana yeterince yardımcı olamıyoruz. ersan bir gelebilse sorun kalmayacakta. yüzeyde olabileceklere biraz değinmiştim ama,emin olmak için,yapılması gerekeni iyi biliyorsun.,
bir cm. doğudur. birde o gözle bakıver. ben kuyuya hiç temas etmemiştim.riskli diye.hangi akıl ,hem dere hem böyle suların yanına kuyu yapar. kayalıktaki oymada bana göre ,kuyunun devamını tamamlıyor. kuynun üstünden yatay bir boşluk tesbiti,olayını anlamaya yetecektir.ama ehil birine. yakın olsak başımız üstünede burdan ne denilebilirki. yüzeydekilerin hepsi yok olsa dahi,bu tür yerler bugünümüze gelenlerdir. ama çok bilinçli,hesablı olmak gerekir. en büyük nimet sağlık ve sıhhattir.
ALLAH a emanet ol kardeşim.