Çingene Çivisi Ve Üçgen Yapan Ağaçlar | Define işaretleri ve anlamları

Çingene Çivisi Ve Üçgen Yapan Ağaçlar

sempatik_06

Kullanıcı
ustalarım fotoğraflarla anlatmaya çalıştım el değmemiş tertemiz bir bölğe.
değerli yorumlarınızı bekliyorum.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunalykum,

sabırlı olmanı dilerim, eğer bahsedilen çivi seninde dediğin gibi, çingene çivisi ise, Allah sana nasip eder inş.
doğru yerde isen, çivi ile el temasında bulunmayın, dikkat edilmesi gereken tehlikeli bir unsur. el teması yapmayın.
lakin yanlış biliyorsam ustalar düzeltsin, çingene çivisi veya herhangi bir demir çivi,tılsım ile alakalı olunca, çiviyi veya demiri dereye atın derlerdi, demirin etkisinden kurtulmak için.
resimlerde akarsu göremedim, yakın civardada var gibi durmuyor, çiviyi başka bir amaçla kullanmış olabilirlermi acaba ?
dediğim gibi tecrübe meselesi,ustaları bir bekle bakalım.
rats gelir inş.

ersan

Admin

merhaba ustam burda tilsimli bir ermeni mezarin var bozkurt ustamizin baseti gibi buyle civilei en cok ermeniler kulanirmisla.O cizdiyim yerede bir mezarin var dikatli bir baktimi usteki bitki urtusu cok koyu yesil ben burdayim diyor ama zamaninda acilmisa cok benziyor etrafindaki taslara bakilirsa ce cukuntu de var ama er sey senin kismetine kamis ama bilesinki braya isinin bilen bir hocaylan git sonra necin buyle oluyor deme deye.
adi ustam kal salicaklan.

karanar

Kullanıcı

merhaba ustam burda tilsimli bir ermeni mezarin var bozkurt ustamizin baseti gibi buyle civilei en cok ermeniler kulanirmisla.O cizdiyim yerede bir mezarin var dikatli bir baktimi usteki bitki urtusu cok koyu yesil ben burdayim diyor ama zamaninda acilmisa cok benziyor etrafindaki taslara bakilirsa ce cukuntu de var ama er sey senin kismetine kamis ama bilesinki braya isinin bilen bir hocaylan git sonra necin buyle oluyor deme deye.
adi ustam kal salicaklan.

ersan ustaya katılıyorum. üçlemeler genelde; üçgenin içi ile ilgili oluyor bazende davut yıldızını oluşturmak için gerekli oluyor. aşağıdaki resimde; davut yıldızı oluşturulmasını çizmiştim. 3 numaralı alanlar genelde,üçgeni oluşturan ağaçlardan ya da büyük kayalardan biraz daha küçük doğal oluşumlardır ve her zaman üç tane olmazlar. bu şemayı arazide oturtmanız gerekiyor. başarılar.

sempatik_06

Kullanıcı
Ustalarım biraz bilgi eklemek istiyorum bu resimlerin olduğu bölgede tarlalarda bolca küp mezar var. hala ara ara çıkmakta imiş. köyün bina temelleri yapılırken büyük boş küpler çokca çıkmış. yerin 8 metre altında kuyu açılırken bazı temellere rastlanılmış. gavur mezarı diye geçen bi bölgede bolca mezar var.