Çocuğu olmayanların adak adadığı yer boş çıktı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Mutlaka öyledir ustam
Onda hamd olsun şüphemiz yok

Kullarım sana beni soracak olursa, (bilsinler ki) ben, şüphesiz onlara çok yakınım. Bana dua edenin duasını kabul ederim.” (Bakara Suresi: 186)
Efendimiz s.a.s "Dua ibadetin özüdür" demiştir

Benim merakım
Oraya giden kişilerde ki çocuk olma oranı
Yani
Dua vesilesi ile çocuk oluyordur
Buraya bağlanıyor mudur
Bak buraya gittim
Çocuğum oldu deniyor mudur
Böyle çılgın sorular aklıma geldi

Velhasıl kelam
Rabbim duasız ve dualarımızıda
Kabulsuz bırakmasın
Aliveli ustam aslında olma ihtimali var. Beyin çok güçlü bir araç biliyorsun. Eğer beyin kendisini buna inandırırsa vücut fizyolojik değişim geçirebilir. Belki bilirsin ilaçların araştırma aşamasında deneklerin bir kısmına ilaç bir kısmına da ilaca benzeyen bir madde (plesabo) verirler. İlaç verilmeyen grupta da iyileşmeler görülür (plesabo etkisi diyorlar buna). Yani bence fiziksel olmayan kısırlık vakalarında mümkün olabilir.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Mutlaka öyledir ustam
Onda hamd olsun şüphemiz yok

Kullarım sana beni soracak olursa, (bilsinler ki) ben, şüphesiz onlara çok yakınım. Bana dua edenin duasını kabul ederim.” (Bakara Suresi: 186)
Efendimiz s.a.s "Dua ibadetin özüdür" demiştir

Benim merakım
Oraya giden kişilerde ki çocuk olma oranı
Yani
Dua vesilesi ile çocuk oluyordur
Buraya bağlanıyor mudur
Bak buraya gittim
Çocuğum oldu deniyor mudur
Böyle çılgın sorular aklıma geldi

Velhasıl kelam
Rabbim duasız ve dualarımızıda
Kabulsuz bırakmasın

selamunaleykum,

türbede dua edilir, edilen dua sonucu türbedeki zaat sayesınde çocuk sahibi olunur. bunların hepsi olabilecek şeyler. :D şöyleki,, türbeye gideriz (bize bunu aşılamışlar gevurlar) adağımızı adarız duamızı ederiz, falanca kişinin yüzü suhu hürmetine deriz. Şirk kapılarını sonuna kadar araladığımız için :) şeytan göreve gelir, ifritlerini yola koyar, çocuk olmasında yada diğer taleplerin olmasında dua edene yardımcı olur. dua edenin duasını yerine getiren şeytan mutludur. .çünkü, kişi Allahdan istemek yerine mezardakinden medet ummuştur, ve gerçekleştiği için türbeye dahada bağlanmış Allah ile olan akdini unutmuştur.

halbuki senin yazdıgın ayeti kerimeye ve fatiha suresinin anlattıklarına yeterince iman etmiş olsak, istediğimiz herşey yerine gelecektir. bundan sonrası da necat ustamın yorumuna istianeden yacızam, devamı altta,,,

Aliveli ustam aslında olma ihtimali var. Beyin çok güçlü bir araç biliyorsun. Eğer beyin kendisini buna inandırırsa vücut fizyolojik değişim geçirebilir. Belki bilirsin ilaçların araştırma aşamasında deneklerin bir kısmına ilaç bir kısmına da ilaca benzeyen bir madde (plesabo) verirler. İlaç verilmeyen grupta da iyileşmeler görülür (plesabo etkisi diyorlar buna). Yani bence fiziksel olmayan kısırlık vakalarında mümkün olabilir.

Allaha hakkıyla iman edip ayetlerin anlattıklarına hakkıyla inanıp o konuda yeterince inançlı olursak, hem beyin hem vucut taleplere şartlanır. bu enerji denilen şey budur. hani evrene enerjini yolla dediklerinde gülüyoruz ya, aslında bu enerji gönderme olayı, duayı huşu ile yapmanın astrolik deyimi. duayı gerçek bir kalple inanarak yaparsak kabul olmayacak dua yoktur Allahın izni ile.

türbelerde yaşanan bazı durumlarında bununla ilgisi vardır. oraya gelen kişi oraya inanarak geldiği için bazı durumlar zuur edebiliyor, talep ve talep şekli şeytani ise şeytan, rahmani ise Allah c.c yardımcı oluyor.

diyeceklerim bukadar.

Kader25

Admin
Hz.Ali kv.ye soruyorlar:
Kuranı Kerimi TEK KELİME ile ifade etseniz hangi kelimeyi tercih edersiniz?
İlmin kapısı buyurmuş:
Adab.

Adab, edep kelimesinin çoğuludur.
İslam dini baştan sona edeb dinidir.
Her amelin, her itikadın edebi yani çerçevesi bellidir.

Kabir ziyaretinin nasıl yapılacağı ilmihallerde ve fıkıh ve hadis kitaplarında yazar. Edebi bellidir.

İslam da vesile ve tevessül vardır. Kuran ve hadisle sahiptir.
Vehhabiler (suudiarabistan) kabir ziyaretini, kabirde kuran okunmasını ŞİRK görmüştür. Bizim bu sapık zihniyetle işimiz olmaz.

Sorun şu:
Bu millet en az dinini biliyor, okumuyor, dert edinmiyor.
Kimin kabiri olursa olsun o kabirde yatandan birşey istemek caiz değildir, islamda yoktur.
Lakin o kabirde yatanın hürmetine Allahu Tealadan birşeyler niyaz etmek caizdir.

Kabirde yatan için kurban kesmek haramdır, zira Allah cc adına kesilmeyen her kurban leştir, yenmez.
Amma Allah cc rızası için kesildikten sonra sevabı kabirdekine yada başkalarına bağışlanabilir.

Bu kadar basit ayırımları dahi bilmeyen müslümanlara hiç değilse muhtasar bilgilerin aktarılacağı ortamların olması lazım. Ancak halkı müslüman olan dünyadaki devletlerin hiçbirisinde yönetim şekli İslam değil. İslam olmayınca okullarda da sadece dinin kültürü öğretiliyor, edebler öğretilmiyor.

Ezcümle, işimiz hep zor olmuş.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
selamunaleykum,

türbede dua edilir, edilen dua sonucu türbedeki zaat sayesınde çocuk sahibi olunur. bunların hepsi olabilecek şeyler. :D şöyleki,, türbeye gideriz (bize bunu aşılamışlar gevurlar) adağımızı adarız duamızı ederiz, falanca kişinin yüzü suhu hürmetine deriz. Şirk kapılarını sonuna kadar araladığımız için :) şeytan göreve gelir, ifritlerini yola koyar, çocuk olmasında yada diğer taleplerin olmasında dua edene yardımcı olur. dua edenin duasını yerine getiren şeytan mutludur. .çünkü, kişi Allahdan istemek yerine mezardakinden medet ummuştur, ve gerçekleştiği için türbeye dahada bağlanmış Allah ile olan akdini unutmuştur.

halbuki senin yazdıgın ayeti kerimeye ve fatiha suresinin anlattıklarına yeterince iman etmiş olsak, istediğimiz herşey yerine gelecektir. bundan sonrası da necat ustamın yorumuna istianeden yacızam, devamı altta,,,

Allaha hakkıyla iman edip ayetlerin anlattıklarına hakkıyla inanıp o konuda yeterince inançlı olursak, hem beyin hem vucut taleplere şartlanır. bu enerji denilen şey budur. hani evrene enerjini yolla dediklerinde gülüyoruz ya, aslında bu enerji gönderme olayı, duayı huşu ile yapmanın astrolik deyimi. duayı gerçek bir kalple inanarak yaparsak kabul olmayacak dua yoktur Allahın izni ile.

türbelerde yaşanan bazı durumlarında bununla ilgisi vardır. oraya gelen kişi oraya inanarak geldiği için bazı durumlar zuur edebiliyor, talep ve talep şekli şeytani ise şeytan, rahmani ise Allah c.c yardımcı oluyor.

diyeceklerim bukadar.
Çılgın sorulara
Güzel cevaplar
Allah razı olsun hepinizden