çözemedim | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

çözemedim

TILSIMX1

Kullanıcı
Cevap: çözemedim

Lahit veya kaya mezarlarına yorumlarım.arazı lazım.bol foto noktayı vuralım.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

İşaretin oluğu kayada
Müjdesi olması lazım
300mt geçmemesi lazım
Su kaynağı kayanın ordan görükmesi lazım
Kayanın ve çevrenin resimleri
Olması gerekli
Yoksa afaki yorum olur
Benimde fikrim bu şekide

trajan

Kullanıcı

İşaretin oluğu kayada
Müjdesi olması lazım
300mt geçmemesi lazım
Olması gerekli
Yoksa afaki yorum olur
Benimde fikrim bu şekide

aynen katılıyorum tipik bizans dönemi işareti

murda34

Kullanıcı

muhterem ustam. cevreyi biraz anlatabilirseniz. yada cevre resmi eklerseniz çok hoş olur. işarete bakışımız ve konunun akışı değişebilir. çözüm açısından sonuç olumlu olabilir. saygılar sunuyorum ustam.

yarın resim ve güzel bir anlatım hazırlıyıcam HARBİCİ dostum değerli yorumun için teşekkür ediyorum.

murda34

Kullanıcı

bölgeyi söylersen sanırım bu sınır işareti olmalı eskiden yörüklerin yaylaklarına çıkan yollarda olurdu

sayın UFUK tamda bahsettiğiniz gibi yaylaklara çıkarken dağın yamacında bu kaya alttan dere geçiyor resim ve anlatım yarın paylaşıcam yorum için teşekkür ederim.

murda34

Kullanıcı

s.a
eğer okun sağ uç tarafındaki, vazo gibi oymaysa ,hıristiyanlık sonrası roma dönemi mezarından bahseder.taşın yüksekliği yaklaşık adam boyu gibiyse ,yan taraflarında başka işaretleri ve horasanlı kasayı farkedebilirsin.mzrın suyla bu taş arasında fakat açması imkansız gibidir.kasayı buldursan yeterli

ALLAH CC hakkımızda hayırlısını versin oskar yorumun için teşekkür ederim

murda34

Kullanıcı

s.a mubarek usta beni görüşüm ok yönunde.kırmızı ile çizdiğim kanat uzunluğunun ölçümünü biliyormusnuz.bilmiyorsanızda ölçüp ok yönunde adımlayıp karşınıza çıkan ilk yeri vede çevresini resimlermisiniz.saygılar..selametle kalınız...:NOT: okun karşısındfaki bana sanki balık işaretini anımsattı acaba diğer mubarek ustalar ne der bu görüşüme....

ve aleyküm selam fakir baba hocam dediklerinizi kaydettim dikkate alıcağım merak etmeyin bahsettiğiniz yerin ise kaç cm olduğu hakkında bilgim yok ölçmedim ok yönün arşivimde görüntü varsa yükleyeceğim Allah CC razı olsun

murda34

Kullanıcı

ustalar daha iyi bilirler ama,resme göre sol uçtaki okun sonunda kalp işlemesi var gibi,buna göre,

bu tuzak işaretlerini hatırlatmak istedim.

o tamamen kayanın aşınmasıyla oluşmuş eskici hoca değerli yorumun ve dikkatin için teşekkür ederim Allah razı olsun

murda34

Kullanıcı

İşaretin oluğu kayada
Müjdesi olması lazım
300mt geçmemesi lazım
Olması gerekli
Yoksa afaki yorum olur
Benimde fikrim bu şekide

ali hocam 1.işaretin olduğu kayayı senin için güzelce inceleyecegim 2.su kaynağı kayanın ordan görünüyor kaya dagdaki yaylaklara cıkarken yamaçta kalıyor altada dere geçiyor 3. kayanın çevre resimlerini yarın yükleyecegim ilgine çok teşekkür ederim Allah razı olsun