Cok Deyerli Bir Kasa Yeri | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Cok Deyerli Bir Kasa Yeri

KERASUS

Kullanıcı
Orası simdi kasamı guldurmeyin beni

...tokatlı ustam bu olabilirmi kasa ..???

gazeteci yazar

Kullanıcı
kasa olabilir veya bir oda işaretide olabilir araştırma yapmadan belli olmaz.kasa ise horosan sıva mutlaka kullanılmıştır.peki her yapılan horosan dışardan bakmakla anlaşılırmı.anlayamassınız eğer daha önce horsosan görmeyen adam çözemez. ama horosanmı değilmi anlamak için çok pratik bir yöntem var.biz bunu denedik ellirinde horosan parça olanlarda denesin. tuz ruhu arkadaşlar bu madde horosanda çok değişik reaksiyon gösteriyor. normal kayada az köpürürken horosanda resmen bir metre yukarı sıçrıyor ve delemiyor.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
kasa olabilir veya bir oda işaretide olabilir araştırma yapmadan belli olmaz.kasa ise horosan sıva mutlaka kullanılmıştır.peki her yapılan horosan dışardan bakmakla anlaşılırmı.anlayamassınız eğer daha önce horsosan görmeyen adam çözemez. ama horosanmı değilmi anlamak için çok pratik bir yöntem var.biz bunu denedik ellirinde horosan parça olanlarda denesin. tuz ruhu arkadaşlar bu madde horosanda çok değişik reaksiyon gösteriyor. normal kayada az köpürürken horosanda resmen bir metre yukarı sıçrıyor ve delemiyor.

sakın evde denemeyin diye, uyarımızıda yapalım,:cool:
kullanırkende dıkkat edelım,kendimizi yakmayalım.
bilgi ve paylaşımın için tesekkur ederım.

gazeteci yazar

Kullanıcı
sakın evde denemeyin diye, uyarımızıda yapalım,:cool:
kullanırkende dıkkat edelım,kendimizi yakmayalım.
bilgi ve paylaşımın için tesekkur ederım.
valla üstadım bu işle uğraşanlar cocuk değil. artık günümüzde pek cahil insan kalmadı.belirtim bir metre duman çıkar diye,sonra horosanı çok değineci bilmez buna eminim.bilenlerde bu denemeyi evde yapmaz.ha uyarmak gerekliyse şu şekil uyaralım asla tuz ruhunu alemiyon kaba koymayın çünki aynı horosanın reaksiyonları gösterir.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ersan ustamız bu işlerde bilhassa yer tespitinde ,yeterli tecrübesi olan bir kardeşimiz. kasa diyorsa ,kendine olan inancımız ,orada kasa olduğunu kabul etmemizi gerektirir. tarif ettiği kısımdaki işçilikte belli. bu tür yerlerin bir çoğunda bu kadarını bile belli etmezler. ancak işaretle ve boşluk tesbiti becerisi olan bulabilir.
ayni kayayı öğütür kireç vs. yapıştırıcılarla birlikte kapatırlar. bende kireç cözücüyü tercih ediyorum. isteyen bakabilir. gazeteci ustamızın tarif ettiği gibi,horasanda köpürür. normal kayada su benzeri hiç bir köpürme yapmaz. çevrenizde duvar bir çeşme benzeri yerlerde deneyebilirsiniz. hiç bir riskide olmaz.