Çubukları Minerali Verip Vermediğini Anlamak, | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Çubukları Minerali Verip Vermediğini Anlamak,

A21MEDLi

Admin
minareli elemeyle igili bir konuda 220 elektirk verilerek minarelin elenebileceğini yazmıştım.bu dediğimi denemek için arazide çubukların çektiği bi noktaya 1 er metre arayla 2 bakır prob çubuğu toprağa saplayarak iki prob arasını ve çevresini bol bol sulayıp aküden alınan 12 voltu 220 ye çeviren invertör vasıtasıyla toprağa 220 elektirk verip 2-3 dkk. beklayip elektirği kestim,çubukları tekrar tutuğumda noktayı görmeyince bizde takım edavatı toplayıp alandan ayrıldık.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
kişilerin değil ,bilgilerin yarıştığı bir konuya dönüşmüş. maşaallah demek gerekir.
deneyimli arkadaşlarımız tecrübelerini samimice anlatması,her birimizin ,diğerlerinin kazanımlarına sahip olmamızı ve üyelerimize de bu vesile ile yeni ufuklar açılması na vesile oluyor.
ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum dostlarım.
AMEDLİ ustam, bu tespitin çokmu yeni yoksa biraz öncesinemi ait.merak ettim.
sevgili DENİZLİLİ kardeşim,benim beyin yönlendirmesini herkese anlatmama rağmen,kendim bu durumdan etkilenmem.
ben onlarla bütünleşirim. bir arkadaş bir dost bir sevgili gibiyizdir. ama ihanet edenlerden değil:D
hepimiz için söylemek gerekirse ,her yiğidin bir yoğurt yiğişi vardır deriz ya. hepinizi böyle görüyorum. lakin bende altını kesen değil minerali eleme düşüncesiyle hareket etmeyi tercih ediyorum.tıpkı ALİÖMER ustamız gibi. Denizlili kardeşim söylediğin sistemi bilmiyorum ama ben altın olan yerde tepkiyi kolaylıkla kesiyorum bunuda uygun bir çözüm olarak görmüyorum. bilmediğimiz bir sistem sen belki en iyi neticeyi alıyorsundur.
hepinize kalbi sevgiler sunuyorum.

denizliden20

Kullanıcı
kişilerin değil ,bilgilerin yarıştığı bir konuya dönüşmüş. maşaallah demek gerekir.
deneyimli arkadaşlarımız tecrübelerini samimice anlatması,her birimizin ,diğerlerinin kazanımlarına sahip olmamızı ve üyelerimize de bu vesile ile yeni ufuklar açılması na vesile oluyor.
ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum dostlarım.
AMEDLİ ustam, bu tespitin çokmu yeni yoksa biraz öncesinemi ait.merak ettim.
sevgili DENİZLİLİ kardeşim,benim beyin yönlendirmesini herkese anlatmama rağmen,kendim bu durumdan etkilenmem.
ben onlarla bütünleşirim. bir arkadaş bir dost bir sevgili gibiyizdir. ama ihanet edenlerden değil:D
hepimiz için söylemek gerekirse ,her yiğidin bir yoğurt yiğişi vardır deriz ya. hepinizi böyle görüyorum. lakin bende altını kesen değil minerali eleme düşüncesiyle hareket etmeyi tercih ediyorum.tıpkı ALİÖMER ustamız gibi. Denizlili kardeşim söylediğin sistemi bilmiyorum ama ben altın olan yerde tepkiyi kolaylıkla kesiyorum bunuda uygun bir çözüm olarak görmüyorum. bilmediğimiz bir sistem sen belki en iyi neticeyi alıyorsundur.
hepinize kalbi sevgiler sunuyorum.
ters mantık sistemi ustam

A21MEDLi

Admin
ikizceli ustam bu benim tespitim değildi,bunu yıllar önce ermeninin biriyle giden bi arkadaşımın bana anlatığı yaşadığı bir olaydı,(onlar jeneretör götürmüşlerdi.) tabii ben o zamanlarda ara sıra çubuk kullanıyordum,o yıllarda böylesi define siteleri yoktu sadece 1 tane vardı,ordada minarel olayı denen bi konuya rastlamıyordum.bakır çubuğu tut mezarı boşluğu bulursunuz deniyordu..,çubuk tutun diye yorum yazan minarel olayından bahsetmiyordu.
bu minarel olayını öğrenince ermeninin toprağa neden elektirk verdiğini,minarel olayını öğrendikten sonra kafa dank etti..bu resimleri 2-3 gün önce çekip denemesini yaptım vede elektirk topraktaki minareli pasifize etti..artık invertör de takım edavataın vaz geçilmezi oldu...

aliömer

Kullanıcı
İKİZCELİ Ustam. Üye arkadaşın Çakmak dolum gazına aldığı tepki acaba yürür vaziyetimi yoksa olduğu yerde çubuk tutarktanmı bakmış. Tahminimce yürür vaziyete aldığı bir tepki. Üye arkadaşımız birde durduğu yerde çubuk tutarak bakabilirmi. Değinmek istediğim şey durur vaziyete ile yürüyüş halinde çubuk tutarken alacağımız tepki farklılığıdır