Çubukları Minerali Verip Vermediğini Anlamak, | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Çubukları Minerali Verip Vermediğini Anlamak,

hamzadan

Kullanıcı
ustam bu dediğinizde denedim,gömdüğüm altının bulunduğu alana elektirk verip denedim,
elektirk gömdüğüm altının üstündeki sinyali kesmedi.
O halde sırt çantamız biraz daha ağırlaşacak demektir.125(ben oluyorum)+12(çantanın şu andaki susuz ağırlığı+invertör=:confused::confused::confused: buda yokuş yukarı benim halim.Teşekkür ettim ustam.:)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
O halde sırt çantamız biraz daha ağırlaşacak demektir.125(ben oluyorum)+12(çantanın şu andaki susuz ağırlığı+invertör=:confused::confused::confused: buda yokuş yukarı benim halim.Teşekkür ettim ustam.:)
ne kadar güzel. biraz fazlalıklarından kurtulmuş olursun HAMZADAN kardeşim.
AMEDLİ ustamızın tarif ettiği bu sistemi kullanan bir arkadaşımız vardı. çok dikkat ister.benim gibi elektrikten anlamayanlara tavsiye etmem. ustamız da değinmiş zaten.

hamzadan

Kullanıcı
İyi olur ustam,ìyi olur.Bu kiloları vermem lazım amma yaş ilerleyince zor.Konu invertörden açılmışken sitedeki kardeşlerden özür dileyerek ve elektrikten anlamanız hasebiyle konu harici bir şey sormak istiyorum.Özelden yazmadım,belki öğrenmek isteyende olabilir; 12 v. 90 a mper aküyü invertöre bağlasak (% 80 dolu olsa) avuç taşlamayı veya 10 mm. matkabı çalıştırırmı, çalıştırırsa ne kadar (saat) gider ?Teknede de kullanabilirim.

A21MEDLi

Admin
ustam 12v90ah lik bir akü 90 amperlik toplam bir gücü yaklaşık 90 dk.götürüyor,(60 ah.lik aküde 60 amperlik toplam bi gücü 60 dk.götürür diye biliyorum) fakat akünün %80 lik doluluk,oranı bu gücü az olasa düşürür bu akü sizin sadece el taşlamanızın füll çalışması halınde yaklaşık 60-70dk.götürür.

fakat burda invertörün wattı,kullandığınız aletlerin watlarının altında olmamasına dikkat edin.

ersan

Admin
A21MEDLİ--ustam bir sorum var ve hep te supe cektim bir sey deyelim basima gelen bir olay be baska arkadaslarda ayni sorunlan karlasmis ve buyle kim bilir ne gumuler birakildi bu yer minerali deye bitki cubuk cektim bir arkadasa yine ayni sorun geldi 3 mt uzanda malzemenin cok guclu mineral yuvasi rastladimiza ve buyle yerler vurdumuz var asadaki eskiya minerali topraklan gumuldu buyle gumuler ta cok ustam sistemli gumuler dir ve nasil da yuntem kulanilsa cok zor ayrit edebiliniyor orjinal malzeme minerali topran icinde o da sade cubuklarlan guzel kulanabiliniyorsa ordaki ,,dolgu,,tepkisi topran baska hic bir yuntem ta gurmedim basetim gibi yeri atlatsin .
temiz minerali yerde cubuk ya tepki verir ya vermez cubu kulanan ustaya cok bali ve ne de kulanilsa ordaki malzemenin signali de gidiyor ve usten az bir kazdimi cubuk cekimi bitiyor mineral dye ama uyle oluyorki malzeme tam asada .
dolguyu guzel ayrim yapa bilen ustalar bu sistem,de sasmalilar bunlar benim tecurbelerim sade onustam bir yeri mineral mi deye tam buldumu ordaki mineralde dolgu barmi deye cubuklarlan cok dikatli incelenmeli.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Ersan usta çubuklar konusunda,çalışmaların çok. söylediğin durumu da ben senin kadar olmasa da az çok olabileceğini biliyorum.
kaya işlenmiş ama üzeri mineralli doldurulmuş. üzerinden bir miktar dışarıya al . değerli olarak veriyor. çubukların çekim verdiği tarzda yapılmış.anlatımına katılıyorum.
AMEDLİ ustamıza yönelttiğin soruya değilde bu duruma kısaca deyinmek istiyorum.
BUNU ANLAMAK İÇİN,
BİLİRSİN Kİ ÇUBUKLAR MİNERALLİ YERLEREDE BOŞLUK VERİR.
mineralli yerlere boşluğu kesen sadece gerçekten açılmış yapıtın olduğu yere boşluk veren bir sistem üzerinde çalışıyoruz. bunu da başardık sayılır. yani değerli olan bir yerde ,boşluk tepkisi veren,mineralli yerlerde boşluk tepkisini kesen. bir kaç yerdeki denemelerimizde,gayet net tespitler gördük. lakin yüzde yüz kesinleştirmeden ,acaba yanılgı olabilirmii diye açıklamamayı bu aşama da uygun bulmuyoruz.

ekran1976

Kullanıcı
bu gün yıllarca toprak altında çürümüş agaç kökü degerli sinyali veriyor minarelli taşları eliyebiliyorum ama bunu eleyemedim ,çürümüş agaç kökü nasıl degerli verir ustalarım?