Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme; | Sayfa 24 | Define işaretleri ve anlamları

Çubuklarla Tespit Ve Derinlik Ölçme;

TEVFiK

Vip Üye
Cevap: çubuklarla tesbit ve derinlik ölçme;

muhterem kardeşim,bir yol gösterici olmak insanları aydınlatmak nasıl erdemli bir davranıştan yanlış bir düşünceye düşebilir.
ben konuyu açalı henüz bir kaç ay oldu.ersan ustamızında gümüşlerini öğrenince hep beraberce konuyu daha anlaşılır hale getirmeye çalıştık.bir çok ustamızın ve üyelerimizin aydınlatıcı katkılarıylada aldığımız netice ortada.
hangi kaynaktan ,bu kadar açık bu kadar deneyimli ustalardan samimi bilgiler alınabiliyor.
bizlere inanan ,azimli kardeşlerimizin denemelerinideki başarıyıda büyük bir mutlulukla birlikte tanıklık ettik. ama doyasıya yaşayamadan buruk bir mutluluğa dönüştü maalesef.
ben bundan sonra biraz daha hassas davranılacağını umuyor ve diliyorum .lütfen gönlünüzü rahat tutunuz.
bizlere bu halishane paylaşımları sunma hakkı veren yönetimden,konularımıza değerli katkılarını sunan arkadaşlarımada şükranlarımı sunuyorum.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.
S.a. Sayın İkizceli Ustam;
Ben bu güne kadar sizin konularınızı kaçırmadan takip edip okumaktayım
vermiş olduğunuz bu güzel bilgileriniz için Size çok Teşekkür eder.Elinize ve Emeğinize Sağlık derim.
böyle güzel konularınızında devamını bekleriz bu Konunuzda Katkıları bulunan Tüm Ustalarımada ayrı,ayrı teşekkür eder.
Sevgi ve Saygılarımı Sunarım;)

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye

images

Cubuk_define.jpg

bakır içi dolu çubukların (Bu pirinç olur Bakır olur Gümüş olur Altın olur Çelik olur yani hangi metalden yapacaksanız gücünüzün yettiği miktarda cebinizdeki paranız çoksa gümüşten Altından yaptırabilirsiniz))iç kısmını tornacıda elinizdeki çubuk malzemesi her ne ise onun kalınlığında fakat çubukların rahatça hareket edecek şekilde bir tornacıya yaptırırsanız.....

L Çubuklarınızı bu şekilde elinizde rahatça kullanabileceğiniz bu şekilde bir aparat yaparak kullanırsanız çubukların siz ne kadar sıkarsanız sıkın rahatça hareket ettikleri bir ortamı yaratmış olursunuz...
cubuk_ile_define.jpg

arazide böyle tutacaksınız.....

cubuk_ile_define.jpg

bende metal üzerine geldiğinde bu şekilde çalışma bu şekle girmekte nabız atışlarımda bir farklılaşma sanki bir düşük voltajlı elektriğe kapılmış gibi bir his olmakta...........

2Q==
images

dowse_1.jpg

images

images

dowse_4neg.jpg

dowse_3neg.jpg

dowse_4.jpg

dowse_3.jpg

bendcurve2.jpg

rodbends4med.jpg

cantar

Vip Üye

diyelim ki bir arazide çubuklarla deneme yapyorsunuz ilk defa kullanıyorsunuz elinizde başlangıçta hiç bir hareket göstermeyen çubuklar bir yerde hareketlenmeye başladı başladığı yeri lınızda tutun yada yanınızdaki bir arkadaşınız varsa oraya bir taş parçası koysun siz yürümeye devam edin ve elinizdeki çubukların hareketlerini takip edin bir noktada çubukların ilk halinimi aldığı yoksa farklı bir şekil mi aldığını takip edin bunları bir kenara not edin kayıt edin...

şimdi başlangıçta hiç bir hareket göstermeyen çubuklar bir noktada niye hareketlendi siz hareket ettirmediniz rüzgar hareket ettirmedi yannızdaki arkadaşınız gıcıklık olsun diye ellemedi hareket ettirmedi gizli gözlerle görünmeyen bir ip mi hareket ettirdi yoksa burada yerin üstünde veya altında bizim bilmediğimiz enerji yayan bir obje bir malzeme mi burada en mantığa yakını burada yerin üstünde veya altında bizim bilmediğimiz enerji yayan bir obje bir malzeme bizim elimizdeki çubukları hareket ettirdi o zaman yapılacak olan bizim çubuklarımızı hareket ettiren şeyin ne olduğunu bulan-bilmek için yüzeyde bulamadığımızı üzerinde bulunduğumuz toprağın katmanlarında içinde derinlere doğru inerek bizim çubuklara etki eden o hareket etme enerjisini veren emireden objeyi malzemeyi araştırmak bulmak kalıyor.....
Bu bir boşluk olur bir yeraltı su damarı olur bir mezar olur bir metal içerikli malzeme olur bir mineralli alan olur olur da olur....
yani bakmadan araştırmadan bu var şu var denmez ve bu şekilde yapılan araştırmalar da edinilen tecrübeler kayıt altına alınırsa benzer durumlarla mukayese edilirse benzerleri bir araya getirilirse ve de bizlerle paylaşılırsa mükemmel bir şey olur.
çubuklar herkeste aynı davranışları göstermeyebilir çoğu ********e sahada gezildiğinde kıymetli metal diye algılayan *****ın işaretlediği noktada değersiz objelerin çıktığı herkesçe malumdur.
********ünde cızırdadığı sinyal verdiği yerdede yüzeyde bulunmayan bilinmeyen ancak zemindeki toprağın katmanları katlarını açmadıkça hedefe ulaşılmaz neyin varlığı neyin olduğuda bilinmez...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem cantar ustam, her zaman olduğu gibi,zatıalinize yakışır paylaşımlarınızı görüyoruz.sağ olasın var olasın . konuya ilgi duyan arkadaşlarımızın yeterince istifade etmesini diliyorum.
kişiye göre tepki vermemesi verenlerde ise tepkilerde az çok farklılıklar olması gayet doğal. zaten nedelerini genişçe açıklamıştınız.
sizin metal üzerinde içine girdiğiniz hal merakımı celbetti. acaba başkalarındada oluyormu. onada bir açıklamanız varmıdır. kalbi teşekkürler muhterem hocam. sağlıcakla selametle.

cantar

Vip Üye

ben bende oluşan duyguyu durumu paylaştım arkadaşlarımda yapmış oldukları çalışmalarda denemelerde yaşadıklarını paylaşırlarsa hep birlikte güzel bir yol katetmiş oluruz.....

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

S.a. Sayın İkizceli Ustam;
Ben bu güne kadar sizin konularınızı kaçırmadan takip edip okumaktayım
vermiş olduğunuz bu güzel bilgileriniz için Size çok Teşekkür eder.Elinize ve Emeğinize Sağlık derim.
böyle güzel konularınızında devamını bekleriz bu Konunuzda Katkıları bulunan Tüm Ustalarımada ayrı,ayrı teşekkür eder.
Sevgi ve Saygılarımı Sunarım;)
saygıdeğer tevfik ustam sözlerinizi, pırlanta bir kalbin düşüncelerinin , bizlere yansıması olarak görüyorum. sizlerden alığımız moral bizim için altından daha değerlidir.
bende kendi adıma, sana olan sevgimi beyanla kalbi teşekkürler ediyorum.
sağlıcakla selametle .saygılar bizden ustam.

cantar

Vip Üye

images

316l-rods-bars-500x500.jpg

images

cantar

Vip Üye

her ikiside
çubuk şekli olarak görselledim içi boş içi dolu çubuk nedir değildir diye...

bunlarda uç kısımlarına vidalı bölüm yapılan ve bu yapılan yere içlerine değişik envai çeşit malzemenin konulduğu tüpler takılan L çubuklar
images

uç kısımdaki sonradan takılabilir tüplerin içerisinde altın-gümüş kömür tozu-pil kimyasalı-civa gibi maddelerle hazırlanmış tüplerin uyğulandığı sistem..
images

%24%28KGrHqN,%21osE8VhFwgg-BPN8l%29WZkw%7E%7E60_3.JPG

cantar

Vip Üye

arkadaşlar bilmiyorum yazdıklarımdan paylaştıklarımdan sıkılıyormusunuz bu paylaşımları yazarken düşünüyorum hatamı yapıyorum diye....
eğer devam etmemi istiyorsanız bundan sonra elektronik devrelerle yapılan alan taramaları çubuk sistemlerini bunların kullanışları kullanan kişilerin yaptıkları yorumları anlatımları sizlerle paylaşmayı düşünüyorum..........
saygılarımla.......