dede mezarı girişi,türbe | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

dede mezarı girişi,türbe

KOMAGENE

Vip Üye
Cevap: dede mezarı girişi,türbe

dede mezarları şayet defineyse işareti kilometrelerce uzağındadır ama malı mezardadır:) daha önce sağlaması yapılmıştır yanlış anlaşılma olmasın ben kazıp çıkarmadım:D kazılmış olduğunu gördüm ek bilgi vermem gerekirse ermenilerin en güzel yaptıkları şeylerden biride gömüleri yörede yaşayan halkın kutsal saydığı şeylerle kamufle etmeleridir türbe diye gidip adak kestiğimiz çoğu yerin aslında türbe olmadığına günbegün şahit olmaktayız

BatıBeyi

Yasaklı
Yasaklı

bu türbenın bir mezarla bağlantısı vardır sanırm mal ya türbede yada mezardadır benım fikrim bu bir yanıltmadır kesın orası

tutankamon

Kullanıcı

türbenin ne olduğunu sanırım herkez bilir türbe var türbe var ben şahsen bu türbeye dokunmak isterim

star21

Kullanıcı

eskiden bir kaçak kazım olmuştu cahiliye dönemin de..ben bulduğum bir işaretin önünü kazar ve ya o işareti çamurla sıvar kaybederdim maksat kimse görmesin diye.. :) buda öyle olmuş heralde

TRUVA

Admin

Adamlar öyle bir sinsi olmuşki osmanlı zamanında müslüman mezarlarını boşaltıp içine koymuşlar.nasıl olsa müslümanlar müslüman mezarına dokunmazlar misali.buda öyle olabilir.Makina desteği olmadan gerçekten öyle olduğunu teyit etmeden dokunmayın dedemin mezarına rahat uyusun.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

iki adet malı olur biri çocuk mazarında yada mum yakılan yerde digeri derindir türbenin altında oda yada mağara olur

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

tüm yorumlar için tesekkur ederım.yakın zamanda gider birde dua ederim. :D