dede mezarı girişi,türbe | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

dede mezarı girişi,türbe

star21

Kullanıcı
Cevap: dede mezarı girişi,türbe

duan kabul olsun :)

arkeolok

Kullanıcı

emeğine sağlık arkadaşım

Gitti

Kullanıcı

Bir pusula yardımı ile yön tespit edilip yüzde 50 lik netlik saglanabilir.
Eger müslüman mezarı yönünde degilse muameleye baslanır :)

Yok müslüman mezarı yönünde ise bu defa cıbıklama veya didaktörle tespit yapılır.Eger cihazlar huylanırsa bu defa diger arkadasın dedigi durum sözkonusu ıolabilir ''müslüman mezarını bolsaltıp mal koymak meselesi''.

Vur beline kazmayı sonra :)))

Ben her zaman türbelerden huylanırım.
Gayri müslimlerin mezarlarından tırsmıyorum lakin türbler filan beni uyuz ediyor.
Cocukken babam cok türbe evliya vs hikayeleri anlatınca bilincaltıma yerleşmiş galiba tırsıyorum bi el cıkıp tokat atacak diye :):):):

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Ben her zaman türbelerden huylanırım.
Gayri müslimlerin mezarlarından tırsmıyorum lakin türbler filan beni uyuz ediyor.
Cocukken babam cok türbe evliya vs hikayeleri anlatınca bilincaltıma yerleşmiş galiba tırsıyorum bi el cıkıp tokat atacak diye :):):):

:D:D:D aynen ustam yaa,

içeri girmeye bile korkuodum,sonra bir kez dua etmeye gittim koptum içeri yavaşca girdim,sanki birşey cıksa kaçabilcekmiş gibi koptum

mum koyma yerlerini gördüm inceledim,eskisi yenisi karışmış,
sandukalar boş,sandukaların altı,50 cm değişken derinlikler mevcuttu.
tespit şarttı,ama mevcut değildi.

türbede mezarların yönü doğru,lakin bölgede,belgelere uyan başka turbelerin olması işkillendiriyor.zirvelerde dede mevcut.

not:

milletimize sesleniyorum,madem yapacaksınız bir hayır,doğru yapın.gidiyorlar türbeye yok araba yok koca yok ev yok arsa istiyorlar,bıraktıkları para 5 tl 1 tl (alkış) 5 tl ye 1 tl ye arabamı alınır evmi alınır.
:D

türbelerden para topladık yaw,Allah c.c hidayet ve iman versin.ne insanlar var yahu,ölmüş insandan fayda gelirmi ?

fatiha suresini hatırlatırım.(meali)

3 metre kare türbe var,içine zorlasan 10 kişi girer girmez,ama 150 den fazla eşarp var,sorsan hayır yaptık derler,namaz ıcın bıraktık derler,çaput bağlar gibi bırakıp gitmişler.

Gitti

Kullanıcı

:D:D:D aynen ustam yaa,

içeri girmeye bile korkuodum,sonra bir kez dua etmeye gittim koptum içeri yavaşca girdim,sanki birşey cıksa kaçabilcekmiş gibi koptum

mum koyma yerlerini gördüm inceledim,eskisi yenisi karışmış,
sandukalar boş,sandukaların altı,50 cm değişken derinlikler mevcuttu.
tespit şarttı,ama mevcut değildi.

türbede mezarların yönü doğru,lakin bölgede,belgelere uyan başka turbelerin olması işkillendiriyor.zirvelerde dede mevcut.

not:

milletimize sesleniyorum,madem yapacaksınız bir hayır,doğru yapın.gidiyorlar türbeye yok araba yok koca yok ev yok arsa istiyorlar,bıraktıkları para 5 tl 1 tl (alkış) 5 tl ye 1 tl ye arabamı alınır evmi alınır.
:D

türbelerden para topladık yaw,Allah c.c hidayet ve iman versin.ne insanlar var yahu,ölmüş insandan fayda gelirmi ?

fatiha suresini hatırlatırım.(meali)

3 metre kare türbe var,içine zorlasan 10 kişi girer girmez,ama 150 den fazla eşarp var,sorsan hayır yaptık derler,namaz ıcın bıraktık derler,çaput bağlar gibi bırakıp gitmişler.

:))) Ben cocukken peygambner sancaktarı bir zatın ve efradının türbelerinin içinde bulundugu bir camiye girdim annem ve kuzenlerim yengem vs.
İmam hırto kimse kalmadı icerde diye kapıyı üzerimize kilitledi.

Ben zaten türbe evliya filan dedimi aklım tavana ucan bir veletin o zamanlar.
Bide yeşil örtüler sandukalar varki aklını koy yarım ekmek arasına ye gitsin.

O korku bana yetti.30 u devirdik ve hala tıursarım :)))

Mezar yönüne gelince; madem müslüman mezarı yönünde o zaman mum yakma koyma vs yerleri şaibeli.

Türkiyede hiçbir evliya türbesinde mum yakılmaz benim bildigim.
Sadece aleviler mum yakıyor türbe vsde diye biliyorum.

Sen ekipten bi arkadasına didaktörü ver o ölçsün biçsin ustam.Yoksa olurya bi cıtırdı duyarsın benim gibi ömründen 5 sene orda heba olur :)))

Şuan bile kıllarım diken diken oldu valla :)))

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

o türbelerdeki 5 tl 1 tl gibi paraları gariban bir çocuk bulup mesela babası terketmiş. anası kardeşleri kıt kanaat geçinen, kendi de ilkokul yaşında iken mecburen çalışmak zorunda kalmış bir çocuk...işte böyle birini bulup vermek lazım. en azından gariban nasiplensin. zaten türbede yatanın dünya malından nasibi bitmiş. bide üstüne üstlük yanına gömmüşler 7 düvele yetecek kadar malı. daha neye lazım bu türbe 5 liraya senin derdini çözermi :D haksızmıyım

Gitti

Kullanıcı

o türbelerdeki 5 tl 1 tl gibi paraları gariban bir çocuk bulup mesela babası terketmiş. anası kardeşleri kıt kanaat geçinen, kendi de ilkokul yaşında iken mecburen çalışmak zorunda kalmış bir çocuk...işte böyle birini bulup vermek lazım. en azından gariban nasiplensin. zaten türbede yatanın dünya malından nasibi bitmiş. bide üstüne üstlük yanına gömmüşler 7 düvele yetecek kadar malı. daha neye lazım bu türbe 5 liraya senin derdini çözermi :D haksızmıyım

İyi diyosunda usta ya orda yatan sahıs elini cıkarıp tokatı yapıstırırsa ne olucak :))

Daha ömrü hayatında iflah olmazsın valla :)))

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

İyi diyosunda usta ya orda yatan sahıs elini cıkarıp tokatı yapıstırırsa ne olucak :))

Daha ömrü hayatında iflah olmazsın valla :)))

olsun dedemin canı sağolsun. onun vurduğu yerde gül biter. asıl başka şeylerden tokat yememek gerek. onların tokatı da ağır olur. bide musallat olursa canı sıkıldımı gelir tokatlar. mazlum dan beter olursun :D

MAZLUMU GETİRİN BANAAAA :D

Serdengecti

Yasaklı
Yasaklı

burda anlatılmak istenen ceşme ve karataş