Define ararken ünlü olmayın | Define işaretleri ve anlamları

Define ararken ünlü olmayın

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Selamunaleykum,

başlıkta belirttiğim gibi define ararken araziye dikkat edelim. Gözlerinizi dört açın, heleki teknoloji bukadar gelişmişken. Normalde paylaşmak istemezdim ama kaçak kazıdan uzak durulması yönünde caydırıcı olması açısından paylaşayım dedim. Geçtiğimiz yıllarda bir alan keşfine gitmiştim, çok yeni çok taze işlemler ile karşılaşmış çokta güzel buluntulara denk gelmiştim. Hele bir sütun vardı bembeyaz taş üstüne üzüm salkımları işlenmişdi. Burayı kültür müdürlüğüne ihbar etmeme rağmen dikkate almadılar. Bu sene gidip kontrol ettim ne sütun kalmış nede buluntulardan eser. :(

Önlem olarak fotoğrafdaki kamera yerleştirilmiş. Maalesef iş işten geçmiş tabi. ( Başka kazılara mahal vermemek için bu kamera yerleştirilmiş :) ) Gözünüzü dört açın.

Yakın çekim.

Ekli dosyalar

• e5af8143-43c9-4549-8719-3314a20d7838.jpeg
    e5af8143-43c9-4549-8719-3314a20d7838.jpeg
    839.4 KB · Görüntüleme: 33

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
İki ucu kakalı değnek. haber versen ilgilenilmiyor, elini sürsen suçlusun . Ya Bozkurt ustam sende ters taraftan gelip kamerayı alsaydın belki o zaman daha önceden tedbir almak akıllarına gelirdi :) sonra karakola bırakırdın yolda buldum diye :)

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
İki ucu kakalı değnek. haber versen ilgilenilmiyor, elini sürsen suçlusun . Ya Bozkurt ustam sende ters taraftan gelip kamerayı alsaydın belki o zaman daha önceden tedbir almak akıllarına gelirdi :) sonra karakola bırakırdın yolda buldum diye :)

Aklıma gelmedi değil. karakola bırakmak değil de uygun biyere saklamak için :D ifşa olmayalım diye. tam uzanıp incelemek istedim bir anda aydınlanma geldi bu kamera yalnızmıdır diye, hayır yalnız değilmiş :)hangisi görürsen diğeri arkadan seni yakalıyor :D :D

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Aklıma gelmedi değil. karakola bırakmak değil de uygun biyere saklamak için :D ifşa olmayalım diye. tam uzanıp incelemek istedim bir anda aydınlanma geldi bu kamera yalnızmıdır diye, hayır yalnız değilmiş :)hangisi görürsen diğeri arkadan seni yakalıyor :D :D
Sen akıl veriyorsun dikkatli olun diyede az daha seni haberlerde görecekmişiz :)

_Trakyalı_

Kullanıcı
Bilgilendirme için teşekkürler.
Aklıma bazi sorular geliyor?

* Bu kameraların enerjisi ne kadar gidiyor?
* Güneşten enerji alarak daimi hareket sensörlüler var mıdır?
* Pil değişimleri için belirli sürelerde gelip müdahale ediliyor mu?
* Müdahale ediliyorsa periyodik olarak gelen gidenler resmi kiyafetliler mi?
* Kayıt, kamerada mi kalıyor, yoksa görüntü direk merkeze mi iletiliyor?

Teşekkürler.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Selamunaleykum,

başlıkta belirttiğim gibi define ararken araziye dikkat edelim. Gözlerinizi dört açın, heleki teknoloji bukadar gelişmişken. Normalde paylaşmak istemezdim ama kaçak kazıdan uzak durulması yönünde caydırıcı olması açısından paylaşayım dedim. Geçtiğimiz yıllarda bir alan keşfine gitmiştim, çok yeni çok taze işlemler ile karşılaşmış çokta güzel buluntulara denk gelmiştim. Hele bir sütun vardı bembeyaz taş üstüne üzüm salkımları işlenmişdi. Burayı kültür müdürlüğüne ihbar etmeme rağmen dikkate almadılar. Bu sene gidip kontrol ettim ne sütun kalmış nede buluntulardan eser. :(

Önlem olarak fotoğrafdaki kamera yerleştirilmiş. Maalesef iş işten geçmiş tabi. ( Başka kazılara mahal vermemek için bu kamera yerleştirilmiş :) ) Gözünüzü dört açın.

Yakın çekim.

Şahsen ben o sütunları görmüş olsam asla talancılara fırsat vermezdim. Kültür bakanlığınıda jandarmayıda zerre kaale almazdım. Taaa ki topluma kazandırılana kadar. Birde her görülen şeyi kültğr bakanlığına şletmemek gerek unesco sizin yapamadığınızı onaylı belgeli hırsız olarak gelip yapıyor zaten.

Bilgilendirme için teşekkürler.
Aklıma bazi sorular geliyor?

* Bu kameraların enerjisi ne kadar gidiyor?
* Güneşten enerji alarak daimi hareket sensörlüler var mıdır?
* Pil değişimleri için belirli sürelerde gelip müdahale ediliyor mu?
* Müdahale ediliyorsa periyodik olarak gelen gidenler resmi kiyafetliler mi?
* Kayıt, kamerada mi kalıyor, yoksa görüntü direk merkeze mi iletiliyor?

Teşekkürler.
Bu soruların hepsine en sağlıklı cevabı işinde uzman olan güvenlik kollukları verir 🙂🙂🙂👍

dardanos

Vip Üye
Bunları kafasına göre kullanmak suçtur. Ancak izin gerekir. Ve 1 aydan 6 aya kadar gidebilen şarza sahip olanlar var. Hareket sensörlü bu cihazlar resim çektikleri gibi bağlı olduğu merkeze sinyal gönderebilirler. Bu buraya yerleştirildiğine göre çevresi önemli bir yer demekki. Çok eskiler şanslı imiş ne cep telefonu ne başka bir şey. İspit yapacak adamın işi yok ta jendermeye gidecek jandarma ta nerede. Şimdi dağdaki çoban kardeşim bile hemen alo diyor en fazla 30 dakikada yanındalar. Şimdi her yer ALLAH başımızdan eksik etmesin onları kolluk kuvvetlerimiz var. Eskidenmiş o rahatlık dağda bayırda

Son düzenleme:

Kader25

Admin
BENIM KÖYÜM

Herkesin bildiği yer
Benim yerim olmaz.
Benim yerimi
Ben gezerim.
Ben turist miyim kalabalığa gireyim.?
Acıkınca koyunu da yerim
Koyun bulamazsam çobanı yerim.
Yol Benim yolum.