Define ararken ünlü olmayın | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Define ararken ünlü olmayın

fenadefineci

Kullanıcı
Selamunaleykum,

başlıkta belirttiğim gibi define ararken araziye dikkat edelim. Gözlerinizi dört açın, heleki teknoloji bukadar gelişmişken. Normalde paylaşmak istemezdim ama kaçak kazıdan uzak durulması yönünde caydırıcı olması açısından paylaşayım dedim. Geçtiğimiz yıllarda bir alan keşfine gitmiştim, çok yeni çok taze işlemler ile karşılaşmış çokta güzel buluntulara denk gelmiştim. Hele bir sütun vardı bembeyaz taş üstüne üzüm salkımları işlenmişdi. Burayı kültür müdürlüğüne ihbar etmeme rağmen dikkate almadılar. Bu sene gidip kontrol ettim ne sütun kalmış nede buluntulardan eser. :(

Önlem olarak fotoğrafdaki kamera yerleştirilmiş. Maalesef iş işten geçmiş tabi. ( Başka kazılara mahal vermemek için bu kamera yerleştirilmiş :) ) Gözünüzü dört açın.

Yakın çekim.
bu tarz kameralar online mı? Anlık gönderim yapıyor mu? yoksa belli aralıklarla mı kontrol ediliyor

Kader25

Admin
bu tarz kameralar online mı? Anlık gönderim yapıyor mu? yoksa belli aralıklarla mı kontrol ediliyor
Yeni modeller sensorle çalışıp hareket bittiğinde anında online gönderiyor.
Eski modeller de sensor hareketle çekime başlatıyor, hafızaya alıyor. Sonradan izliyorlar.

Elhamdülillah devletimiz teknolojiyi son versiyon ile kullanmakta. Görüntü gidince hemen dronlar harekete geçmekte. Boşuna mazot yakmaya gerek kalmıyor.

Her alanda da kullanılıyor.
Orman yangınları için.
Hayvan hareketliliğin tespitte popilasyonunu tespitte.
Özel mulklerde.
Misal bağ eviniz var.
Gelen oldu. Hemen canlı yayına geçiyor. Hatta oturduğunuz yerden eve yaklasana sesleniyorsunuz:
"Çakallık yapma uzaklaş oradan
Yakışıklı fotoğrafını çektim.
Uzaklasmazsan jandarmaya bildiriyorum."
😀😃🙂🙃😊😇
Adam da eyvallah abi hemen gidiyorum diyor. İsterse demesin. Deliller hazır. 😀