Define için işaret sayılabilecek bitki türleri | Sayfa 14 | Define işaretleri ve anlamları

Define için işaret sayılabilecek bitki türleri

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Takım kurulmuş bizi yedek kulübesine atmış Necat usta :D
Estağfurullah ustam ne haddimize, burada sadece bir takım var Oklit-Fırat-Roni :)
Şakası bir yana işaret kısmını saymadım haklısın, şöyle olabilir :) Roni sahayı belirlesin, sen işareti bul, kader usta ne var ne yok onları söylesin :) Bir araya gelebilseydik çok eğitici olacaktı ama kısmet değilmiş.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Takım kurulmuş bizi yedek kulübesine atmış Necat usta :D
Kambersiz düğün mü olur 😂
Estağfurullah ustam ne haddimize, burada sadece bir takım var Oklit-Fırat-Roni :)
Şakası bir yana işaret kısmını saymadım haklısın, şöyle olabilir :) Roni sahayı belirlesin, sen işareti bul, kader usta ne var ne yok onları söylesin :) Bir araya gelebilseydik çok eğitici olacaktı ama kısmet değilmiş.
Gerçekten de çok iyi olurdu. Biliyorsunuz bu konuda doğa alanım bi hayli zengin ve kampa da elverişli. Gerek işaret gerek yapı gerekse bitki açısından çok zengin. İnş’ALLAH birgün güzel bir kamp yaparız

Reedmann

Kullanıcı
Bu iki bitki dikkatimi çekti Necidir bunlar bilgi verirmisiniz

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230804_235943.jpg
    Screenshot_20230804_235943.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 12

Reedmann

Kullanıcı
Birde bu var

Ekli dosyalar

• IMG_20230903_223458.jpg
    IMG_20230903_223458.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 11

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bu iki bitki dikkatimi çekti Necidir bunlar bilgi verirmisiniz
Dikkatli bakmama rağmen tam çıkaramadım. Aşırı kelvin var görselde. Ama envanterimde olan bir bitki ile birebir aynı gibi görünğyor. Marshmallow yani deve gülü aktarcılar gülhatmi diyor ismi her yörede farklıdır ama geneli gülhatmi diyebilir. Bu çözümü en karmaşık bitkiler arasındadır. Benim için olmasada bilmeyen için beyin yakar. Gövde yapısı yaprak ve lif yapısına göre geçerliliği netleşir. Çünkü bu bitki çoğaltılabilir bir bitki olduğundan her çoğalımda çiçeği renginde koyuluk gösterir buda öz kökten çıktıktan sonra kendi lifinden geçinmesinden kaynaklanır. Yaşam alanında, kuru veya akar farketmeksizin suya yakın mesafede kaya toplulukları arasındaki kör toprakta yetişir. Doğru hareket ile sonuca götürür. Diğer ikinci bitki ise bana yaban kekiği ve yaban mersini gibi geldi netleyemiyorum onuda.

HASMİR

Kullanıcı
Geniş açılı resmi bu.cevrede bu şekilde biriken bir çiçek topluluğu yok.kafamda soru işareti oluştu.

Dikkatli bakmama rağmen tam çıkaramadım. Aşırı kelvin var görselde. Ama envanterimde olan bir bitki ile birebir aynı gibi görünğyor. Marshmallow yani deve gülü aktarcılar gülhatmi diyor ismi her yörede farklıdır ama geneli gülhatmi diyebilir. Bu çözümü en karmaşık bitkiler arasındadır. Benim için olmasada bilmeyen için beyin yakar. Gövde yapısı yaprak ve lif yapısına göre geçerliliği netleşir. Çünkü bu bitki çoğaltılabilir bir bitki olduğundan her çoğalımda çiçeği renginde koyuluk gösterir buda öz kökten çıktıktan sonra kendi lifinden geçinmesinden kaynaklanır. Yaşam alanında, kuru veya akar farketmeksizin suya yakın mesafede kaya toplulukları arasındaki kör toprakta yetişir. Doğru hareket ile sonuca götürür. Diğer ikinci bitki ise bana yaban kekiği ve yaban mersini gibi geldi netleyemiyorum onuda.
Peki @Roni ustam yaban kekiginin anlamı nedir? Nerelerde yetisir?gördüğümüzde aklımıza ne gelsin karşımıza ne çıkabilir diye araştırma yapalım.? Birde sevgili roni ustam yaban katran yoncasi mi aynı şekilde açıklama imkanın varsa.yavastan yavaştan bitkileri müze ekleme yapmış oluruz.😉🫣👍

Reedmann

Kullanıcı
Hocam ikinci fotodaki yer dikkatimi çekti Bu bitki tek bir yerden çıkmış Yaban mersini değil Bizzat inceledim Güviş dedikleri doğada yetişen bitkiye benziyor Çokta lezzetlidir Bu da onun benzeri gibi