Define için işaret sayılabilecek bitki türleri | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Define için işaret sayılabilecek bitki türleri

balkaya34

Kullanıcı
Semiz otu yoğun hayvan gübresine maruz kalmış yerlerde olur. Benim konuma çok uzak ve aralarında ihtimal verebileceğim tek bir bağda yok. Listeme dahil olan bitkiler dışında kalıyor. Başka bir açıklaması muhakkak vardır ama dediğim bitkiler bundan çok uzakta olduğu için listeme de girmedi. Selametle ✋
Teşekkür ederim , Selametle

balkaya34

Kullanıcı
Kantaron ustam. Bu bitkinin yağıda kendide çok kullanılıyor.
Sagdaki resim 2 nci W nin önü ,,
Burası RONİ ustanın LOBİK dedigi yerin tam usd tarafıdır ,,, Bir stad şeklinde ve oldugu yerden yüksekdir , Çok düz bir yer, Anlatacak çok şey var,
Yazinizdaki otların oldugu resimler var bende hemde çok ama ,Bu ,,, balkaya34 ,, dan bıkdık demeyin diye fazla girmiyorum ,, Ama bu güzel konunun da takibindeyim vesselam , Saygılar Selamlar

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Sagdaki resim 2 nci W nin önü ,,
Burası RONİ ustanın LOBİK dedigi yerin tam usd tarafıdır ,,, Bir stad şeklinde ve oldugu yerden yüksekdir , Çok düz bir yer, Anlatacak çok şey var,
Yazinizdaki otların oldugu resimler var bende hemde çok ama ,Bu ,,, balkaya34 ,, dan bıkdık demeyin diye fazla girmiyorum ,, Ama bu güzel konunun da takibindeyim vesselam , Saygılar Selamlar
Estağfurullah ustam senden bıkılır mı :) Ben kendi adıma sizi burada görmekten mutluyum. selamlar

gıral

Vip Üye
çok faydalı bilgiler
emeği geçen ustalarımızdan Allahrazıolsun

bu bitkilerden terslale hariç bizimdağlar dolu
heryer ekilmiş gibi desem yeridir

bukadar çok olunca acaba hangisi☺️

@Roni usta sende daha çok bilgi vardır
eminim
bize bigüzellik daha yap yapmışken tam olsun

Ağaçlar hakkında dikkatimizi vermemiz gereken türler
Ahlat
dağdagan
çalı
çırpı vb bunların bulunduğu yerler
konumları vs tepede derede gözede gibi

saygı ve sevgilerimle
Allahcc kimsenin emeğini boşa çıkarmasın

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
çok faydalı bilgiler
emeği geçen ustalarımızdan Allahrazıolsun

bu bitkilerden terslale hariç bizimdağlar dolu
heryer ekilmiş gibi desem yeridir

bukadar çok olunca acaba hangisi☺️

@Roni usta sende daha çok bilgi vardır
eminim
bize bigüzellik daha yap yapmışken tam olsun

Ağaçlar hakkında dikkatimizi vermemiz gereken türler
Ahlat
dağdagan
çalı
çırpı vb bunların bulunduğu yerler
konumları vs tepede derede gözede gibi

saygı ve sevgilerimle
Allahcc kimsenin emeğini boşa çıkarmasın
Âmin ALLAH razı olsun. Estafirullah çok birşey bildiğimiz pek birşey yok aslında. @necat. ustama sizden önce aynı konudan ben bahsettim. İstişare halindeyiz bu konuda lâkin yıllardır size sayılan ağaçlar aslında binin birini gösteren ağaçlar. Dut ceviz incir nar vs vs gibi. Bunlarda illaki bilinmesi gerekenler ama asıl bilinmesi gereken çok çok daha farklı ağaçlar var. Av vardır ava götürür av vardır avcıyı avın inine götürür. Velhasıl zamanla bazılarını aktaracağım. Ama şuan için biraz erken. Şöyleki sıralama bozulursa okuyucu sapıtır. Birinci aınıftan nasılki birden orta yada liseye geçilmiyor geçilsede takılı kalır tökezler buda tıpkı öyledir. Ha eğer ben @BoZKurT abime verdiğim tez sözünü tamamlayıpta paylaşsaydım o zaman çok daha iyi olurdu. Şunuda herkesin bilmesini isterim ki şayet amacım ün yada prim yapma tarzı birşey olsaydı, benim her konum en az 10-20 konu olarak paylaşılabilecek iken tek konu olarak paylaşmazdım. Keza bu konu dahil 1000 bitki olsa her birini ayrı ayrı paylaşmak bana güzel bi hit kazandırırdı. Çok çok yönetime özel bir kategori açmaları yönünde ricada bulunurdum bir kategoriye en az 2-3 bin konu ekleyebilirdim. O sebeple bir yerde paylaşıp sade dille paylaşmak istedim. Paylaşımım kimşne saçma kimine ilginç kimine gerçek kiminede yalan tarzı gelecek. Bunlarıda göreceğiz. Saçma sapan suallerede maruz kalacağız. Dileyen dilediği şekilde değerlendirebilir. Benim için zerre mahsuru yok. Sonuçta beni bir merak bunca şeye götürdü. Bazen birşeyin fazlası gerçekten de fazladır. Ben üstümden atayım istedim. Ortaya bir tabak koydum kim isterse nasiblenir. Benden yana da hakkım herkese helaldir.
Eğer bu konuya kendini gerçek anlamda biri verirse emin olsun ki işaretin olmaması veya harap edilmiş olması bir anlam ifade etmeyecek. Yeterki sistemdeki mantığa odaklanın.

yine dilimiz düştü hay Maş’ALLAH 😂

selametle İnş’ALLAH ✋😊

gıral

Vip Üye
Âmin ALLAH razı olsun. Estafirullah çok birşey bildiğimiz pek birşey yok aslında. @necat. ustama sizden önce aynı konudan ben bahsettim. İstişare halindeyiz bu konuda lâkin yıllardır size sayılan ağaçlar aslında binin birini gösteren ağaçlar. Dut ceviz incir nar vs vs gibi. Bunlarda illaki bilinmesi gerekenler ama asıl bilinmesi gereken çok çok daha farklı ağaçlar var. Av vardır ava götürür av vardır avcıyı avın inine götürür. Velhasıl zamanla bazılarını aktaracağım. Ama şuan için biraz erken. Şöyleki sıralama bozulursa okuyucu sapıtır. Birinci aınıftan nasılki birden orta yada liseye geçilmiyor geçilsede takılı kalır tökezler buda tıpkı öyledir. Ha eğer ben @BoZKurT abime verdiğim tez sözünü tamamlayıpta paylaşsaydım o zaman çok daha iyi olurdu. Şunuda herkesin bilmesini isterim ki şayet amacım ün yada prim yapma tarzı birşey olsaydı, benim her konum en az 10-20 konu olarak paylaşılabilecek iken tek konu olarak paylaşmazdım. Keza bu konu dahil 1000 bitki olsa her birini ayrı ayrı paylaşmak bana güzel bi hit kazandırırdı. Çok çok yönetime özel bir kategori açmaları yönünde ricada bulunurdum bir kategoriye en az 2-3 bin konu ekleyebilirdim. O sebeple bir yerde paylaşıp sade dille paylaşmak istedim. Paylaşımım kimşne saçma kimine ilginç kimine gerçek kiminede yalan tarzı gelecek. Bunlarıda göreceğiz. Saçma sapan suallerede maruz kalacağız. Dileyen dilediği şekilde değerlendirebilir. Benim için zerre mahsuru yok. Sonuçta beni bir merak bunca şeye götürdü. Bazen birşeyin fazlası gerçekten de fazladır. Ben üstümden atayım istedim. Ortaya bir tabak koydum kim isterse nasiblenir. Benden yana da hakkım herkese helaldir.
Eğer bu konuya kendini gerçek anlamda biri verirse emin olsun ki işaretin olmaması veya harap edilmiş olması bir anlam ifade etmeyecek. Yeterki sistemdeki mantığa odaklanın.

yine dilimiz düştü hay Maş’ALLAH 😂

selametle İnş’ALLAH ✋😊
Maşallah 🤣
olsun sen yaz ustam dinleriz okuruz
sıkıntı yok
dilediğin gibi konuları sırala
zamanı ayarla
lezzetli tabaklar sun hepböyle☺️

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Her şey gibi bilgininde gereğinden fazlası kafa karıştırır. Bu konuyu başlangıç olarak açtık. Buraya 50 tane bitki yazılırsa okuyup geçilecek ve akılda kalması zor olacaktır. Bu tür bilgilerin hafızada kalması sadelik sayesinde olur. İlerleyen zamanda ilave yapıldığında yeni eklenenlerin akılda kalması daha kolay olacaktır. Roni ustamız sağolsun bilgisini esirgemedi. Artık araziye çıkıldığında eminim ki bir çok arkadaşın gözleri bu bitkileri arayacak. Doğru olan da bu. Bitkilerin defineyle ilişkilendirilmesi konusuna üzerlik bitkisi dışında bir bilgiye ulaşamadım. (bu bitkiye bir arkeoloji sitesinde denk geldim) Yani şu an pek farkedilmese de benim açımdan kesinlikle atlanmaması gereken bir konu. Özellikle gözü keskin arkadaşların çok işine yarayacağını düşünüyorum. Define mekanı olarak hiç bir yerde olmayan bu bilgilerin mekanımızda yayınlanmasına vesile olduğum için çok mutluyum.