Define için işaret sayılabilecek bitki türleri | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Define için işaret sayılabilecek bitki türleri

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bu çok değerli bilgiler için Değerli Ustalarima yürekten teşekkür ediyorum.
Kenger ve kantaron çiçeği ne bizzat şahit oldum, ve bu yazılanları okuyunca hayretler içerisinde kaldım. Bizim burda tarihi bilinmeyen bir mezarlık olduğu yakın zamanda anlaşılan bir alan var. Baharda bu alanın üstü kantaron çiçeği ile dolar.
Ayrıca yine tarihi bilinmeyen ama yakın zamana kadar kalıntıları devam eden bir yerleşim köy yeri var, kupkuru bir tepe ve baharda tam bu alan kengerler ile dolup taşıyor....
Gerçekten bu müthiş bilgiler için hayranlık duydum, yüreğinize sağlık ❤️

Allah sizden razı olsun Ustam, bu erdem ve kişiliğiniz hazinelerden çok daha değerli.
ALLAH sizden de razı olsun. Dediğim gibi bilgi benim nezdimde alanındır saklayanın değil. İnş’ALLAH sizi ileri seviyelere taşır. Kendinizi verip odaklanırsanız ilerleyeceğinize inanıyorum. Kantoron alanına gelince mevsiminde iyi gözetleme yapın en erken açıp en erken kartlaşıp solan yer yüzeye en yakın yerdir. En geç yeşerip en geç kuruyan yerde en derin yerdir. Bu ihtimalide göz önüne alarak hareket etmeyi unutmayınız.
@Necat usdam ben kuş üzümü dedim ama acaba öylemi,, Yanlışlık olmasın diye resim.ekledim,,,
Size @KANAS_USTA en yerinde olan cevabı vermiş. Derenin kuru veya aktif olması önemli değil mesafe ve mevki açısından uygun yöne istinaden cevap vermiş. Bu konuda @KANAS_USTA ’nın sorduğu sorulara cevap vermeniz doğru olacaktır. 👍

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bir ara Size bilgi veririm usdam.
Üzerinde koordinat olmadan görüntüsünü gönderirim
Tamamdır ustam. Arazi durumuna göre belki bir şeyler çıkarılabilir sizin kuş üzümünden (yaban üzümüne benziyor). Zaten paylaştığınız fotolarda sakın koordinat belirtmeyin. Ne biz ne başkası zan altında kalsın. Eğer belirgin bir yerse çevrenin krokisinide paylaşabilirsiniz. Kanas ustamızın önerilerini sağlayarak devam edelim konuya.

KANAS_USTA

Admin
ALLAH sizden de razı olsun. Dediğim gibi bilgi benim nezdimde alanındır saklayanın değil. İnş’ALLAH sizi ileri seviyelere taşır. Kendinizi verip odaklanırsanız ilerleyeceğinize inanıyorum. Kantoron alanına gelince mevsiminde iyi gözetleme yapın en erken açıp en erken kartlaşıp solan yer yüzeye en yakın yerdir. En geç yeşerip en geç kuruyan yerde en derin yerdir. Bu ihtimalide göz önüne alarak hareket etmeyi unutmayınız.

Size @KANAS_USTA en yerinde olan cevabı vermiş. Derenin kuru veya aktif olması önemli değil mesafe ve mevki açısından uygun yöne istinaden cevap vermiş. Bu konuda @KANAS_USTA ’nın sorduğu sorulara cevap vermeniz doğru olacaktır. 👍
İzninle ben çekiliyorum gardasim zaten 2 gr aklim kaldı onu da bu konu da heba edemem, bir kere karşındaki len demeden leblebiyi anlayacak uyanık ve çoklu bakış açısıyla gerçekçi cevaplar verecek, balkaya bana kan kusturur ben kaçıyorum sana havale ediyorum.
Balkaya kızmayasın latife yapıyorum 🤭

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
İzninle ben çekiliyorum gardasim zaten 2 gr aklim kaldı onu da bu konu da heba edemem, bir kere karşındaki len demeden leblebiyi anlayacak uyanık ve çoklu bakış açısıyla gerçekçi cevaplar verecek, balkaya bana kan kusturur ben kaçıyorum sana havale ediyorum.
Balkaya kızmayasın latife yapıyorum 🤭
İstediklerini yerine getirdiğinde bakacaksın ustam :) kaçarsın ama saklanamazsın :)

balkaya34

Kullanıcı
Kanas ustanın sorusuyla hiç baglaşmaz , Kuru deredir ,Bu meyve derenin baslangicinda vede derenin tam ortasında , Burda en üsd nokdada bu meyve var sonrada bundan aşağıya dogru derenin tam.ortasından 6 adetde kara cali var bu meyve ile toplam 7 adet oluyor, yani bu meyve en üst nokdada ve her bir calinin arası hemen hemen ayni araliklidir

El-Ensari

Kullanıcı

Eyvallah Ustam, Allah razı olsun.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kanas ustanın sorusuyla hiç baglaşmaz , Kuru deredir ,Bu meyve derenin baslangicinda vede derenin tam ortasında , Burda en üsd nokdada bu meyve var sonrada bundan aşağıya dogru derenin tam.ortasından 6 adetde kara cali var bu meyve ile toplam 7 adet oluyor, yani bu meyve en üst nokdada ve her bir cslinin arası hemen hemen ayni araliklidir
Maalesef tam da Kanas ustamın dediği gibi ve sizin sorunuzla tam bağdaşıyor. Derenin başı sonu varoluşuna engel veya sebep değil akıp akmadığıda engel değil. Önemli olan olması gereken donenin var olmasıdır. Bakın şimdi şöyle düşünün. Diyelimki bu çalı bir kere çıkıyor ve dere veya akak olmadan çıkmıyor. Yerinizin meğilli olduğunu hesaba koyaraktan 150 metrenin üstüne çıkamayacağınızı belirteyim. Bitkinin ömürlük veya asırlık süreçte de devam edebilmesi için derenin sıfır noktasına kadar yakınlığı icab ediyor. Bu sebeple kanas usta sizi doğru yöne çekmek için doğru donelerle size yaklaşmış. 🙂
Hayırola kanas usda biraz sitem olmus gibi , Kırdıkmı yoksa ,
Yok ustam latife yapmış bize hızlı ve istenilen cevabı vermiyor diye ama biz senin yerine söz verdik kefil olduk artık balkaya cevap verecek diye. Sende yüzümüzü kara çıkartma. 😛🙂🙂🙂🙂🙂