Degerli Ustalar Oyma Hançerin Anlamı Nedir? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Degerli Ustalar Oyma Hançerin Anlamı Nedir?

kılıç54

Kullanıcı
karadeniz deyil ustam Marmara bölgesi derelerein birleştiği noktaları gözlemledim ama resimlemedim hava şartlarından dolayı şuan gidemiyorum ama havalar açınca oralarıda resimlerim neler aramam gerekiyor ustam birleşme noktalarında.

zaman34

Kullanıcı
Hocam bende kocaeli deyim bu bölgenin tarihini hepsini biliyorum bunlar ermeni ceteleri isareti wolcan paraları saklıdır bu dere yataklarinda zamanında köylere baskın yaparlarmis köylerden kadın para ganimet alıp kacarlarmis tarih kitaplarında geçiyor eskiya belgelerindede var dokumanlari

kılıç54

Kullanıcı
evet zaman34 büyük ihtimalle dediğin gibi ama henüz bir sonuca ulaşamadım nasip kısmet

zaman34

Kullanıcı
Hocam dere yatakları zordur gomusu kapalı mahzen lerde magaralarda olur bunlar eskiya gomusudur biraz bilgi dikkat ve araştırma seni daha farklı sonuçlara götürecek senin olduğun yerde mahzen magara var

kılıç54

Kullanıcı
eyw hocam dediğin gibi biraz bilgi biraz tecrübe birazda şans olması lazım bizde hepsinden bayağı eksik inşallah zamanla ögrenicez ustalarımızdan

zaman34

Kullanıcı
Hocam resimlerini inceledim iyice bu oyma hançer dediğin bir kartal gagasi iki hemen üstünde bir şahsın yüzü var insan kafası başında takke de var ve kayanin altında kesim yapılmış tünel yolu yani ağzı kapatılmış taşlarla iyi bakarsan kaya kutlesine yukardan aşağıya saf düz kaya yan tarafları sadece isaretin altında kapı gibi kaya kesimi alınmış burda çok açık mahzen var ağzı da kapalı eskiya gomusudur
2eae4250d0a09e99570ae2152981c9a0.jpg

Üst Alt