Değişik Açılmış Mezar... | Define işaretleri ve anlamları

Değişik Açılmış Mezar...

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
ustalarım bura 4-5 yıl önce açılmış kayanın yapısı değişik sanki mıcır ve harçla tamamen elle dökülmüş gibi. ve burayı açan adamın millete söylediğine göre bişey çıkmamış. asıl mezar arkada gibi geliyor bana ve daha birkaç tane daha olduğunu düşünüyorum siz değerli ustalarımında yorumlarını almak isterim. mezarın olduğu kayanın uzak fotosu
[/IMG] ve güneydoğu yanından kayayı görüntüleyerek gidiyorum.
[/IMG]
[/IMG] bi önceki resmin yakın çekimi adet oyuk gibi bişey var derin değil
[/IMG] bu karede ki dikili taşa dikkat başka açılardan fotosu da geliyor.
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG] mezarın yandan görüntüsü
[/IMG]
[/IMG] bu karede dikili taşın altı dikkatimi çekti
[/IMG]
[/IMG] bundan sonraki resimler kayanın üzerinden kesitler
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG] bu resim kayaanın güneybatısı
[/IMG] biönceki yarığın tepesi
[/IMG]
[/IMG] bu rasını da merak ettim
[/IMG] bunun tepesi bi önceki resim
[/IMG] agaçlar yaprak döktükten sonra biraz daha net
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG] bu mezarın yakınında
[/IMG] resimdeki yuvarlak kayanın çevresini atıyorum bu resimde en solda
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
[/IMG] usrtalarım detaylı anlatmaya çalıştım umarım kafa karıştırmam. burayı açan kişi kayanın atrafını toprakla birleştiği yeri kazmış o yüzden kayanın önündeki çöküntü ve yükseltileri dikkate almayın.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
önemli olduğunu düşündüğüm iki resim daha atıyorum köpeğin bulunduğu resimde köpeğin önü düzlenmiş gibi
[/IMG] ve bu karede C I gibi bişey dikkatimi çekti.
[/IMG]

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Evet sirt kısmında bariz belli traşlama var ve taşlar üst üste konmuş sonra tepeden harç kaplama gibi bi yapısı var.ustam ben bu test olaylarını pek bilmiyorum.bi bakır kablo aldım.onunla evde deneme yapıyorum.çalışıyor gibi carpi yapıyor paralel oluyor.netten video falan izledim ama arazide hiç denemedim.değerli testini hiç bilmiyorum.bi anlatmanız mümkün mü saygilar

Meltun

Kullanıcı
Bu kaya bir insan başı şeklinde dizayn edilmiş. Burasının namlı bir bölge olması söz konusu

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
9.10.11. resimdeki sivri taşın hemen altı kemer yapılaray kapatılmış biyeri andırıyor ustalarım. sizin fikriniz ?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
düşündüğünüzden çok daha fazlasını barındıran bir alan.
efe kardeşim,normal mezar üstü olaylara haiz. bir höyük vb. yerlerdeki yüzeysel mezarlar ,ana yapının yanında nasıl önemsizse burada da ayni durum söz konusu.

bu kadar traşlama bir mezar için olabilirmi. ya boylu boyunca yatanın hiçmi önemi yok.

ya üstte oturanı nereye koyacağız.

burayı çok çekm,işsin,isabetli olmuş buradada mahzen mevcut. ama girişi hemen kayanın bitiminden düşünmek yanıltır.
tavsiyem kusursuz ,bilinçli bir tespit.
senin için önemi olmayabilirde, kıraç bir arazi yapısı var ama ,merakım, biraz mesafelide olsa ,farklı yönlerinde,çatlı dereler,su gözesi,mezarlık hatta kilise ve kale duyumların varmı.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
var kilise manastır gibi bişey var buranın 200 mt güneyinde doğal timülüs gibi bi tepe var.iilk resmi orda ccektim. yanlız paralel 2 uzun çizgi çizdiğin yer toprak altındaymış bu mezarı açan kişi etrafını kepçeyle açınca öyle beyaz çıkmış tıraşlama yok .bu iki foto kilise
[/IMG]
[/IMG] bu resim kilisenin bulunduğu tepenin altındaki çatak
[/IMG] bu da açılmış mezarın güneyi aynı kayada 3. ve 4. resimdeki yarığın kenarı
[/IMG]

Üst Alt