Deneyimli Ustaların Yorumunu Rica Ediyorum. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Deneyimli Ustaların Yorumunu Rica Ediyorum.

esrarengiz2828

Kullanıcı
Yığma yada höyükte sin işin Zor evet mezarlar var gözüküyor ama içerde ise işçiliği ağır girişi bulmadan çok zor boşluk tesbiti yapabilirsen bulabilirsin geniş açılı tepeyi görmek gerek işaretli kaya tepenin hemen dibinde mi

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

david07

Kullanıcı
Yığma yada höyükte sin işin Zor evet mezarlar var gözüküyor ama içerde ise işçiliği ağır girişi bulmadan çok zor boşluk tesbiti yapabilirsen bulabilirsin geniş açılı tepeyi görmek gerek işaretli kaya tepenin hemen dibinde mi

Görüşünüz için teşekkür ederim. Höyük kadar meşakkatli iş olduğunu sanmıyorum ve girişinin höyük gibi çok derinde oldugunuda sanmıyorum. O yığmalarin olduğu fotoğraf hemen o işaretli kayanin üzerinden çekilme. Yani aralarında can çatlasa 7 ile 10 metre arasi mesafe ya var ya yok hatta o kadar bile yok.

esrarengiz2828

Kullanıcı
Taşın yanındaki calilarla kapatılmış boşluk nedir ne için esilmistir buradan boşluk alabilirsin ordanda olabilir giriş

ersan

Vip Üye
ustam sana bir usta tafsiyesi o mezardan aldin tasi yerine gutur hanenin bereketi kacar bizim kuvde buyle bir kuvlumuz bir mezar tasi ,,terazi,,isareti var deye eve getirdi adamin hanesi perisan oldu giti .

david07

Kullanıcı
Taşın yanındaki calilarla kapatılmış boşluk nedir ne için esilmistir buradan boşluk alabilirsin ordanda olabilir giriş

O çalılar zamanla çıkmış orada kasıtlı koyuldugunu sanmıyorum. Bununla beraber bende boşluğun orada ir yerde olduğunu düşünüyorum.

ustam sana bir usta tafsiyesi o mezardan aldin tasi yerine gutur hanenin bereketi kacar bizim kuvde buyle bir kuvlumuz bir mezar tasi ,,terazi,,isareti var deye eve getirdi adamin hanesi perisan oldu giti .
Öneriniz için teşekkürler ama biz bu kaya parçasını buraya getireli 2 yılı geçti ortada bir anormallikte göremedim ama evde başkaları yaşıyor onlara soracağım vu durumu varsa terslik geri getireceğim. Öneriniz için tekrar teşekkürler.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
David kardeşim,konuyu görmeme rağmen yorumlama istememiştim.nedenini tahmin edebileceğini düşünüyorum.yeni üye olman rağmen bir çok yeni üyemize göre daha anlaşılabilir bir görünüm beklerdim. arkadaşlarımızın bir çok yorumuna katılmakla beraber,iki konuya değinmek için yorumlamak istedim. umarım tavsiyelerimiz seni olumlu etkileyebilir.
öncelikle bilmende fayda gördüğüm husus,
img-20170307-wa0023-91bda.jpg

bir iki tanesini yön olarak çizdiğim gibi bu kaya burada mirengi görevi görüyor ve sağlı sollu belki öne arkaya doğruda olabilir bir çok yapıtın varlığını vermekte. uzağına da gideceğini sanmıyorum.
ikinci tavsiyem bu tür yerlerin doğal arazi yapısına özellikle benzetildiği ve anlaşılmasının önlendiğini bilmen gerekir.aldığınız ilk paylaştığın kayanın verdiği bir his olmakla beraber şurasına bakılmalı demekten ziyade,
tespit yapılmadan elinize bir kürek dahi almamanız gerekir.doğru bir yere tesadüfi dahi vurulsa netice yine hüsran olacaktır. neden,
yapıtın çapı ,bir odamıdır ,tünellimidir,üstten açılıp kapatılmışmıdır,derinliği ne kadardır bilinmeden ,sonra malzeme varmıdır varsa yapıtın hangi noktasındadır ve yapıtın derinliğine göre farklılık gösterirmi,yada yapıtın kenarına bir bir çıkıntı yapılarakmı konmuştur.
işte bunların cevabını sana verecek boşluk ve maden tespitidir.hepsinin cevabınıda iki çubukla tecrübeli biri kolaylıkla belirler. selametle.

david07

Kullanıcı
David kardeşim,konuyu görmeme rağmen yorumlama istememiştim.nedenini tahmin edebileceğini düşünüyorum.yeni üye olman rağmen bir çok yeni üyemize göre daha anlaşılabilir bir görünüm beklerdim. arkadaşlarımızın bir çok yorumuna katılmakla beraber,iki konuya değinmek için yorumlamak istedim. umarım tavsiyelerimiz seni olumlu etkileyebilir.
öncelikle bilmende fayda gördüğüm husus,
img-20170307-wa0023-91bda.jpg

bir iki tanesini yön olarak çizdiğim gibi bu kaya burada mirengi görevi görüyor ve sağlı sollu belki öne arkaya doğruda olabilir bir çok yapıtın varlığını vermekte. uzağına da gideceğini sanmıyorum.
ikinci tavsiyem bu tür yerlerin doğal arazi yapısına özellikle benzetildiği ve anlaşılmasının önlendiğini bilmen gerekir.aldığınız ilk paylaştığın kayanın verdiği bir his olmakla beraber şurasına bakılmalı demekten ziyade,
tespit yapılmadan elinize bir kürek dahi almamanız gerekir.doğru bir yere tesadüfi dahi vurulsa netice yine hüsran olacaktır. neden,
yapıtın çapı ,bir odamıdır ,tünellimidir,üstten açılıp kapatılmışmıdır,derinliği ne kadardır bilinmeden ,sonra malzeme varmıdır varsa yapıtın hangi noktasındadır ve yapıtın derinliğine göre farklılık gösterirmi,yada yapıtın kenarına bir bir çıkıntı yapılarakmı konmuştur.
işte bunların cevabını sana verecek boşluk ve maden tespitidir.hepsinin cevabınıda iki çubukla tecrübeli biri kolaylıkla belirler. selametle.
Fotoğraflar konusunda haklısınız ustam lakin ben bu alana 5 6 gibi gittim dolayısıyla hava kararmaya başladığı için fotoğraflar çekmem mümkün değildi. Bende orada bulunan bir akrabamdan çekmesini rica ettim oda bu acılarla çekmiş bende mecburen bu şekilde yayınlamak zorunda kaldım.
Açıkçası arazi bu taş ve yakılmış gösterdiğim alan harici düzlük yok geriye kalan kısımlar dik bir şekilde meyilli olarak gidiyor. Bu durumda da giriş kaya çevresinde kalıyor ihtimali kalıyor. Hatta ağırlıklı olarak kayayı bile giriş olarak düşüncem ağır basmaktadir. Lakin artık çevreyi iyice temizlemeden ve tespitleri yapmadan tek bir taşı yerinden bile oynatmayacagim. Birde mirengi görevi görme ihtimalini de düşündüm lakin eğer öyle birşey söz konusu ise araziyi dahada detaylı inceleyip güzel bir üçgen alan çıkarmak lazım ki bu görüşe gorede yeri tespit etmek daha kolay gibi sanki.

ayrıca güzel fotoları bizzat kendim çekip sizlerle münakaşa edebilmek adına tekrar yükleyeceğim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
kaya bir bütün olarak tamamı gürülmeli. sonra işaretleri yakından sağlı sollu ana kayanın üstü ve yan kısımları temizlenerek çekilmeli.
meyilli yere gitmez. kayanın etrafına serpili mutlak varda eğer kendine bağlı varsa oda senin görüntülemenden sonra umarım anlaşılabilir. selametle inşaallah.

david07

Kullanıcı
Araziden bir kaç foto aldım arkadaşlar çok enteresan bir durumda yaktigimiz yer her taraf küçük küçük taşlarla dolu. Açıkçası diğer acılarda pek birşey yok dikkatle inceledim. Bütün resimler işaretler olan kayanin üzerinden cekilme

img-20170321-wa0005.jpg

img-20170321-wa0001.jpg

img-20170321-wa0003.jpg

img-20170321-wa0002.jpg

img-20170321-wa0006.jpg

Mirkut

Vip Üye
Resimleri hep tek tarafli cekmissiniz keske dortbir tarafin resmini ve kayanin genis acili resminide gorebilseydik. Uzulerek diyebilirimki sonda paylasilan resimler konunuza benim nezdimde hicbir katki saglamamis ve girisi gorulemiyor. Calisilan yerden bir sonuc alindigina ihtimal vermiyorum, evet, altta belki bir oda yada mezar olabilir fakat sonuclanmamistir. Buna gore, geriye size tekbir secenek kaliyor. boskuk tesbitiyle yuzeysel ve oda icindeki mezarlari teabit etmeniz. Umarim basarabilirsiniz. Selametle saglicakla kalin

Üst Alt