Deve Saatli kaya | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Deve Saatli kaya

toprak2525

Yasaklı
Yasaklı
Se

Sans , Milli piyango veya spor toto spor loto bir sans oyunudur ,Futbolcuda kendi oynadigi oyunu tuturamiyor .
Bir ihtimali degerlendirmek konusu , na gelirsek Ben bir Eşkiya sisdemi üzerinde araştırma yapıyorum, Elimde hic bir belge yok sadece bu sitelerden aldigim bilgi ile İZ düşümü takip edip,bulgularımı siteye koyuyorum ve arkadaslar degerlendiriyor ,Ben emekliyim Vakdim cok ve cevrede hemen her koyde tanidiklarim var ve bana yardımcı olurlar ,
CUBUK konusuna gelirsek , bende şuanda 3 çift çubuk var , Çubugu tutunca benim Aklimda ne varsa ona çalışıyor, yani çubugun her çalıştığı her yeri acmaya kalkarsak yerde acilmayan toprak kalmamış olur.
Dedektörüm yok.
Velhasıl benim işim sadece resim çekmekdir. Belki kısmette varsa bir koç yigit bu işi görür, Gormezse ne olur hic bir onemi yok ben bu işi sevdim haz aldım mutluyum.
Siz de dahil tüm arkadaşlara sevgiler Saygılar
Dayım ne diyeyim hepimiz bu işi bu sitelerden ve bundan önceki sitelerden öğrendik ama zamanla sapla samanın bir olmadığını fark ettik . bildiğimiz bilgiler inandığımız sistemler ve uyguladığımız yöntemler o kadar çok yanlış ve eksikliklerle dolu ki Bunu yıllarını vermiş ustalar zaman zaman çeşitli konularda dile getirmek de ama çoğunluk bunu dikkate almamak da , hobi daşlar gönüle hoş gelen ne ise onu okumak dinlemek istiyor.
bu işi yapmak araştırmak bizede haz veriyor ama işin içine hikaye girdimi emeğin boşa gitmesi hoş olmuyor.
şimdi desem ki eşkiya hazinelerini ortaya atanların elinde orjinal belge yok tamamen kurgu ile hazırlanmış gazetici mantığı ile servis edilmiş bir bulgar oyundur. kaç kişi itibar edecek ?

çubukları beyin yönlendirmesi ile kullanıyorsun hem sahte sinyal yakalıyor hemde gerçek sinyali yakaladığında da ne olduğunu çözemiyorsun ve kazmaya kalkışsan dediğin gibi problem olur. mesela çubuk bir yer çekti kazdın bir şey yok dedin ama var kücük bir tel parçasıdır görmen için küçük el dedektörü lazım

@bornovalı ustanın çubuk konusundaki yazı dizisi tüm bu konuları ele almış bir arşivi var takip etmeni tavsiye ederim.

balkaya34

Kullanıcı
Dayım ne diyeyim hepimiz bu işi bu sitelerden ve bundan önceki sitelerden öğrendik ama zamanla sapla samanın bir olmadığını fark ettik . bildiğimiz bilgiler inandığımız sistemler ve uyguladığımız yöntemler o kadar çok yanlış ve eksikliklerle dolu ki Bunu yıllarını vermiş ustalar zaman zaman çeşitli konularda dile getirmek de ama çoğunluk bunu dikkate almamak da , hobi daşlar gönüle hoş gelen ne ise onu okumak dinlemek istiyor.
bu işi yapmak araştırmak bizede haz veriyor ama işin içine hikaye girdimi emeğin boşa gitmesi hoş olmuyor.
şimdi desem ki eşkiya hazinelerini ortaya atanların elinde orjinal belge yok tamamen kurgu ile hazırlanmış gazetici mantığı ile servis edilmiş bir bulgar oyundur. kaç kişi itibar edecek ?

çubukları beyin yönlendirmesi ile kullanıyorsun hem sahte sinyal yakalıyor hemde gerçek sinyali yakaladığında da ne olduğunu çözemiyorsun ve kazmaya kalkışsan dediğin gibi problem olur. mesela çubuk bir yer çekti kazdın bir şey yok dedin ama var kücük bir tel parçasıdır görmen için küçük el dedektörü lazım

@bornovalı ustanın çubuk konusundaki yazı dizisi tüm bu konuları ele almış bir arşivi var takip etmeni tavsiye ederim.
Selam usfam ,Farkindaysaniz ben aramiyorum ,Buldugumu resimliyorum, Teşekkür ederim

toprak2525

Yasaklı
Yasaklı
Selam usfam ,Farkindaysaniz ben aramiyorum ,Buldugumu resimliyorum, Teşekkür ederim
İlginç bir yöntem istemem yan cebime koy
Belki bir koç yiğit değil olsa olsa saftirik birinin işine yarar

Bu tip yontemle yer tespiti yapanda yaptıranda sağdan soldan işaret varmiş gibi milleti yanlış yönlendiren de bu yanlışları ciddiye alıp allayıp pullayip zevkine göre yorum yapanda ,kendinizin dahi ciddiye almadığı yerleri kahve muhabbeti olsun diye yazıp cizenlerin amacı neye hizmettir. Anlayamadım

Kervan07

Admin
deve deve deve ah deve vah deve! geçen yıl kısa filim çeken bi öğretmen arkadaşım, banada rol vermiş hemde deve rolü. kısa zamanda rolümü ezberledim.çok heyecanlıydım çünkü ilk defa deveye binecektim.sahilde turistleri gezdiren bi deveci ile anlaştık. efendisinin devesini çeken bir köle olarak rolümü oynamaya başladım.daha sonra da efendim beni deveye bindirdi ve deveyi çekmeye başladı. ne hikmetse deve,efendiyi sevmemiş olacakki,deve ısırmak için hamleler yapmaya başladı! efendi devenin ipini bırakıp kaçtı ve deve de onun peşinden koşmaya başladı. bu arada ben de devenin üstündeyim. hızlandırılmış deve binme kursu almış gibi hissettim kendimi :D bi süre sonra ALLAH dan devenin sahibi yetişdide kurtulduk devenin gazabından:D

Kervan07

Admin
işin ilginç tarafı ise,yedi bölümden oluşan kısa filimde yalnızca benim rol aldığım bölümde deve sahnesi var. nedense yoluma hep develer çıkıyor. konuna gelecek olursak devenin bir çok anlamı var,hiç oralara deyinmeyeceğim. senin devenin önü arkası ve altı dikkate alınır ha ebat olarak büyük olduğu için kendisinde de mezarı,müjdesi vs olabilir. işaret olarak yapılmış develerin şifresini çözmek çok basittir lakin malını almak çok zordur hatta imkansıza yakındır. senin devenin önünden bir metre kadar aşağı indiğinde karşına farklı geometrisi olan bir kaya çıkarsa yolun orasıdır. çok derine ve uzağa götürür demedi deme

balkaya34

Kullanıcı
işin ilginç tarafı ise,yedi bölümden oluşan kısa filimde yalnızca benim rol aldığım bölümde deve sahnesi var. nedense yoluma hep develer çıkıyor. konuna gelecek olursak devenin bir çok anlamı var,hiç oralara deyinmeyeceğim. senin devenin önü arkası ve altı dikkate alınır ha ebat olarak büyük olduğu için kendisinde de mezarı,müjdesi vs olabilir. işaret olarak yapılmış develerin şifresini çözmek çok basittir lakin malını almak çok zordur hatta imkansıza yakındır. senin devenin önünden bir metre kadar aşağı indiğinde karşına farklı geometrisi olan bir kaya çıkarsa yolun orasıdır. çok derine ve uzağa götürür demedi deme
Teşekkür ederim usdam , Mutlaka dikkate alırım, Her bilgi benim icin degerlidir

DefineHaritasi

Kullanıcı
Bende bir deve kesfettim
Kervan yolunda
Yigma ustunde
Devenin baktigi yer zemine dogru
Hafif dere yamacinda
Bir mihrapli girisi vardi tunel gibi
Giris acik tespit ettim taslarla yigili idi
Tahminimce deve yuklu odasina gidiyor
Buyuk ihtimal altina yada onundeki dere icine dogru gidiyordu
Buyuk X isareti vardi uzerinde
Birde koltuk gibi kesme oturagi
Ve birde gamali ermeni haci gibi hac
Ve devenin ortasi delik buyuk delikti
Ya acilmis yada oyle idi delikli kaya gibi
Haritada bu dikili kaya diye gecer
Nitekim yapistirma buyuk kayalardan yapma
Sonuc olarak bir oda var ya onunde ya arkasinda yada altinda 50-100 metrede sekmez ustam

balkaya34

Kullanıcı
@Kervan07 Selam Usdam,,, Bu işareti anladığımızda ,O tarihden sonra bir koç yiğitle tanıştık, O site kapandı, O siteye benim yazılarımı okuyup inceledikten ve resimleri inceledikten sonra Bu yörenin önemli olduğunu ve elinde çok derin bilgiler olduğunu, Bana bu konularda desdek olmak istediğini bildiren bir dostla tanıştık , Bana o arazinin adını sordu bilmiyordum ve verdiği bilgile o araziyi buldum ,Işte orası bu deveye 800 veya 900.metre mesafede olan NALBANT alanı , ve Orda iki adet ,( WW ) olması gerektiğini vede biraz alt tarafında bir köprü.olmasi gerektiğini de başka ayrıntılarında o söyledi ben yazdım , O köprüden geçen yol meşhur Balkan kaldırımı ve bu yol 55 klm ilerden kapı kayadan giren Yeşil dağ ve Çatal kaya gölünden de geçip.gelen yoldu , Işte bu konuyu bilmiyordum ben sadece işaretler arıyordum ama böyle ayrıntlı bilgiye sahip.degildi. , NALBANT alanından gelen yol 800 metre tahmini mesafeden sonra Saatli kaya dediğimiz deveye yakın yerden ilerliyor ve sonra ikiye ayrılıyor sola giden yol Türbe tepeye gidiyor , Orda söyle bahseder ,,, Ambar kayaya ve cimenika kalesine giderken ,BIR SAATLİ KAYAYİ görüp geçeriz der ,
Işte bu kaya SAATLİ kaya dediği devedir ,Devenin alt yüzeyinde büyük bir yuvarlak oyma vardı , O kardeşimin sayesinde bir bir çözümledim ve şimdi bir GPR veya MALA almaya hazırlanıyorum , Bakalım MEVLA neyler Neylerse güzel.eyler,

Son düzenleme:

nik

USTA
Super Moderatör
T

Ekli dosyalar

• Goruntu(259).jpg
    Goruntu(259).jpg
    251.6 KB · Görüntüleme: 8

balkaya34

Kullanıcı
Benim.bahsettigim patika esgi göc yoludur , Ayrilan yol türbe tepeye çıkar. Dogru giden yol , Han yeri , Ambar kaya , ve ilerde Çimenika kalesine gider . ,,,, ((Dogru giden yolun dag tarafinda yani yolun küzeyinde dagin yüzeyinde 6 metre tahmini yukseklikde bir toplama tas yıkıntısı var ,Ama yola dolgu olarak.kullanmışlar ve bitirdikden sonrafa yaklasik 2 metre kadarda tabandan almislar,,, )) ama bu sadece yolu yapan mutaitin bilinsiz sadece ucuz malzeme olarak almasıdır ,
Yani buralarda cesitli goruntulete raslamak mümkün
Arkadaşlar burda 6 metre boyu olan bir taş yığınından bahsetmiştim, Artık bunuda Açıklamak istiyorum, Aranan (( SARI GÖL )) Aslında budur ,Yani Herkes Sarı GÖL ararlar , Böyle bir göl yok bu sadece bir şifredir , Aslında SAZLI göle Sarı GÖL dedik der Sazlı GÖL Sarimeselikde ,Ve buraya 20 klm.mesafede Sazlı GÖL ayrı Sarı GÖL.ayridir ,, Sarı GÖL işte buradaki taş yığını idi, Bunu kimse anlamadı bilemedi, Aslında sarı GÖL bir anıt mezardır, Belki itiraz eden arkadaşlar olacak.,, ama isdişare ederiz, anlaşırız,,

Son düzenleme: