DEVE ve Çevresi... | Define işaretleri ve anlamları

DEVE ve Çevresi...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

KONU SAHİBİ NOTU: arkadaşlar konuyu KAPLUMBAĞA diye açtım ama bunu DEVE'ye daha çok benzediği için konu başlığını değiştirdim. 28.02.2014- 20:00

haçlı kaya konusuyla karşı karşıya sayılırlar. arada suyu çok cılız bir dere var. dereden aşağı insek, kırılmış 2 yılan işareti olan yere varırız. az daha yukarı çıksak 30-40 metre yukarısında kaplumbağa kayasını görürüz. bir de unutmadan kaplumbaga yakınında kale duvarı gibi bir duvar tam dere içinde, ve yine buraya yakın şelale bulunur....

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye
Cevap: KAPLUMBAĞA ve Çevresi...

arkadaşım dikkat edeceksen burası bir kayalık alan değil ayrıca o kayaların oraya bir yerdende getirilmesi mümkün değil o zaman bu kayalar buradan yerden çıkarılmış ve yapısı yapıldıktan sonrada üstü bu kayalarla şekillendirilmiş kaplumbağa şeklinde düzenlenmiş buda uzun zaman yaşayan bir hayvan olarak burada zeminde bir çökük alan araman gerekir veya kayaları tek tek kaldırıp toprağın altına bakman gerekir düşünülmüş yani uzun bir zaman burada geçirileceğinin anlatımı yani ölümün ebedi hayatın ir çok geçmiş zamanda kaplumbağa ebebdi hayatı ölümü mezarı ifade etmiştir.
bence böyle ama sen ne düşünürsün bilmem....

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili kardeşim,yorumlayanlar kadar buranın öneminide ağırlığınıda, sende bilmiyor değilsin.
paylaşım için evvallah ama direk malzeme veren yerlerin varken...kuşu kaçırmasın inşaallah. sağlıcakla..

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

ustam bu 3. resimdeki kaplumbağa dedin doğrudur ama ben çökmüş bi deveye benzettim ne ise sırtlı iki tepe var ustam dere iki tepeyi hem ayırıyor hemde sınırını belirlemiş oluyor dereyi geçip sırttı dik tepeye çıkınca düzlük bi alan oluyorsa muhtemel tepenin zirvesine yakın yerde bi düzlük mezar yada paranın burda olduğu düşüncesindeyim vede o iki tepeyi bölen dere noktasındada bi miktar yolluk vardır diyorum düzlükte ise geniş görüntü alanına sahip olmalı doğu yada batıyı açık alan görmeli diye düşünüyorum

Kervan07

Admin

harbici ustam bunu hörgüçleri var..kafası ne kadarda kaplumbağaya benzesede vücudu bir deveye benziyor..hem deve hemde kablumbağa olarak göz önünde bulundurarak araştırma yapmak gerekir..eğer deveyse, önü,altı ve arkası dikkate alınmalı derim..

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı

selamlar.. benim bir alanıma o kadar çok benziyor ki anlatamam.
dere yatağında aynı büyüklükte bir balık kaplumbagaya da benzetmişler tabi.ağzı açık ve karşıya bakıyor ve baktığı yerde eski nemrut yolu var ustam. işaretin dere tarafında harabelikten malzeme alınmış ama malı duruyordu.
dereyi ve etrafını bi yokla derim.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Valla abicim bence esas mevzuu o üç kayada.Hani o haçlı dediğin varya. Oraya yoğunlaşmanı öneririm. Muhakkak gözlerden saklanan bir sey bulursun.
O kaplumbağa devesi orayı gösteriyor.
(Yeni bir hayvan türüdür hayırlı olsun. )

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Valla abicim bence esas mevzuu o üç kayada.Hani o haçlı dediğin varya. Oraya yoğunlaşmanı öneririm. Muhakkak gözlerden saklanan bir sey bulursun.

ALLAH İYİLİĞİNİ VERSİN USTAM. hem okuyor hem gülüyorum burda. madem ben de adını koyayım bu yeni hayvanımızın. devlumbağa olsun bunun adı. şimdi o zaman soruyorum tüm dostlara..

NERDE BU DEVLUMBAĞANIN MALZEMESİ??.

ersan

Admin

,,ustam sabah sabah guldurdun ya beni ,,-kaplumba devesi ,,deye sefte bu yasima kadar buyle bir laf duydum.
allah ta seni dayma hep guldursun ustam.