deyirmen tasi

ersan

Admin
merhaba ustalar bu yerde 4 km icinde 6 tane deyiren yataklari buldum
saten bu yerin alcandan dere yata var .
bu yerin adida --,,deyirmen kula,,,

deyirmen taslarini kesim yeri

bu da ust cekimi

Kervan07

Admin
Cevap: deyirmen tasi

ersan ustam bu taşları mezarların giriş kapısına koymak için kesiyorlar zannedersem.genelde aile mezarlarının girişine konulur diye biliyorum.toprak altından cıksa idi farklı anlam taşırdı.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ersan ustam bu taşları mezarların giriş kapısına koymak için kesiyorlar zannedersem.genelde aile mezarlarının girişine konulur diye biliyorum.toprak altından cıksa idi farklı anlam taşırdı.

taşların kalitesi vasata yakın. bunlar değirmene nasıl dayanacak bende anlam veremediydim. dur bakalım bizden iyi bilen bir kaç ustamız durumu izah eder. bizde işin aslı neymiş anlarız belki.

boyut olarak da değirmen taşıonda daha bir küçük kalmışlar. boyutu da tutmuyor bunun.

belkide öyledir ama yinede değirmen taşı olamayacaklarını düşünesim var :D

Son düzenleme:

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

kesim yerlerine bakılırsa taşların derinliği pek yok orayaa gittinde o taşı kaldımadanmı geldin ersan usta :) bunlar hepsi kaya üstüne konulmuş şimdi sen söyle ersan usta altlarında boşluk aldınmı yaptığın boşluk testi sana ne olduğunu söylemiştir zaten

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ersan usta bize taşların resimini koyduğuna göre, onu bu alana yönlendiren sebebi de yazıverseydi_? neymiş o çok güçlü çekim. boşlukmuymuş değerlimiymiş? onu da anladıverem der şimdi :D

sondurak

Kullanıcı

,,Ersan Dostum Merhaba;)çiçek sanaPaylaşım Süper Çok Teşekkürçiçek sanaKonumuzla alakalı Görünüyorlar.. Çalışmalarını Anlatmanı Bekliyoruz.. çiçek sanaçiçek sanaçiçek sana,,

ersan

Admin

merhabalar ustalar bu 1ve ikinci resim bu taslar azir hale gelmis ama atan ta kesilmemisler o biruinci tasin kenarlarini ben actim beli olsun deye ama bu yerlerde taslarin ustlerinde hic boksluk alamadim .
kervan ustamin suzude doru olabilir kaya mezar kapak yerine kulnilmislardir necinse etraflarda kaya mezarlar var .
benim demem bu yere ,,deyirmen kula ,,dedikleri icin bende deyirmen tasi diyorum
buyle kirilmis toparlak tasarda buldum .

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Ersan ustam değirmen taşımı veya başka bir şey mi bilmiyorum ama defineyle alâkalı olmadığını düşünüyorum. Bence burda değilde bulabilirsen değirmenlerde araştırma yapmanı öneririm,hadi Allah kolaylık versin.

impossibleman

Kullanıcı

Merhaba ustam. 2 senedir araştırdığım bir konuydu bu. İyi oldu açtığınız bakalım özellikleri aynımı. Bu işareti gönderen birçok defineci arkadaşın bölgesinde aynı özellikler var. Acaba sizin oralardada öylemi. Aşağıya madde madde yazdıklarımdan hangileri sizlerdede var. Bence Taş kesimi olan yerde yaşam olmuş ve bir zenginlik oluşmuştur. Burada mezarlar, değirmenler ve birçok araştırılması gereken yer vardır. Şimdi araştırmalarımda rastladığım özellikleri sayıyorum.
1. Bu kesim izlerinin olduğu kayalar eski bir kağnı veya ticaret yoluna en fazla 20-30 metre uzaklıktamı
2- Bu işaretlerin olduğu yerin altından dere akıyormu. Yaklaşık 200 metre var dere ile arası.
3- Eğer bu işaret eski yola yakınsa bu yolu takip ettiğimizde kale yerine gidilirmi
4- Yine patika var ise ve aşağıda derede varsa bu dere ve patikanın birbirine en çok yaklaştığı yerde kayalık bir yer varmı yolun kenarında, ayrıca bu kayalığın olduğu yerde yol ikiye ayrılır. Yolun biri sırta tepeye çıkar diğer yol devam eder.
5- bu dere ile yolun birbirine en çok yaklaştığı yerde dere omega yaparmı?
6- bu işaretlerin olduğu yerden baktığımızda arkasındaki tepede veya karşısında yığmaya denk geldinizmi?
Bunları sormamdaki sebep bu işaretleri atan arkadaşlar işaretin çevresinde mezarlara, kaleye, yığmaya denk gelmişler. bunların işaretle mesafesi 2 km yi bulabiliyor. Ayrıca bu işaret kuru dere yatağınada denk geliyor. İşaretten aşağıya doğru inen kuru dere. Bu dereyi takip ederseniz aşağıda solda yani güneyde kalan bölge fakir mezarlığımı? İşareti çözerseniz kafamdaki sorulara bende cevap bulacağım. Hatta trakyada kayalık bir bölgede bu işaretin baktığı yönde açılmış mağara olduğunu bir arkadaşımız yazmıştı ve konusunda tüm resimleri vardı. Mükemmel büyük D oymalar, açılmış kuyu ve mağara vardı işaretin 200 metre yakınında.