deyirmen tasi

operatör

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: deyirmen tasi

iki mezar verir. yakınlarında kanal vardır. kücük hacı bul 7 - 8 cm kadardır. hemde taş mezar. burası antik kente yakındır. calkayanın avatarın daki de oralardadır.

ersan

Admin

merhaba impossibleman usta burada yazdiklarin ta coku uyuyor buyle cok cesitli yerlerde var bu kesik toparlak izler bu resimdekiler tam 50 mt guneyinde arkada cok eski bir yol var yukari tepeye cikiyor bu tepede cok buyuk -roma-yasam yeri varmis .
tam bu yol bu asadaki kivrilan yolun derenin ucuna iniyor ve tam deyirmen yolu deye biliyoruz biz bu yolu ta eskilerden .
tam 40-50 asasinda zamaninda dere akarmis,,tuz deresi,,derenin akisi guneyden -kuzeye doru akarmis birde -tuna-nehrine balanirmis bu dee .
birde tam karsisinda batida kaliyor yer az tepede kaya mezarlari var cok buyuk isaretlere bakarak -roma kaya mezarline benziyor.
cok tas yigma mezarlar var ama icerde gezemiyorsun cok filizlik ici
ustam ta coku da uyuyor senin burada yazdiklarina ama kale olsun bir yer bilmiyorum birde duymadim ama yasam yeri cok buyuk bir yer .

oskar ustamin dedi gibi ken te olabilir.

impossibleman

Kullanıcı

Ustam o zaman aşağı dereye insen, suyun aktığı istikamette gittiğinde derenin omega gibi kıvrıldığı ve bu eski yola en çok yaklaşmış olduğu yerde işaret arasan bulunurmu acaba. 60 cm büyüklüğünde kabartma tümsekler varmı kayada ona bakarmısın. Lahit ve sandık arıyoruz anlıyacağınız. biraz ağır olur kaldıramazsınız belki :)

impossibleman

Kullanıcı

Öyle deme ustam lahit altın dolu. Ton gelir zor taşırsın ama yardıma geliriz hele sen bir çıkarda :)

impossibleman

Kullanıcı

Ustam bu mahsen işaretin batısına mı kalıyor acaba

impossibleman

Kullanıcı

Pardon ustam mahsen dediğiniz yeraltında ise sorduğum o değil. Benim dediğim kayadan oyma ufak bir mağara gibi olmalı. Eğer öyle ise işaretle alakasının olduğunu düşünüyorum.

ersan

Admin

impossibleman usta bu basetim bu mahzen deyen yer de yukari doru bakan bir ,v, var iki tasin arsai tasa toprak dolu mahzen girisi oradan ustu duzluk baya buyuk bir yer bu yukardaki isaretlerden 200 mt kadar kuzeyinde kaliyor bu basetim yer .