Dikdörgen oyma (Yalak) | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Dikdörgen oyma (Yalak)

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: Dikdörgen oyma (Yalak)

buraya yakın eski yerleşim yerinin durumu nasıl

leewoht

Kullanıcı

Ustam yakın çevrede yerleşim yeri yok gibi kalıntıları dahi yok .

leewoht

Kullanıcı

muhterem kardeşim yerin çok güzel bize lazım olan birkaç unsur lazım birincisi yer müsaitmi değilse boşuna milleti uğraştırma sanada faydası olmaz ikincisiburada cok sayıda mezarlar var ama değerli olanlarının işi zor bulması alması zor olur son resimde buda ortaya çıkmış burada bulduğundan başka sunu çukurları olmalı hemde büyük ve kaliteli ama bunlar yüksek yerlerde ve zor bulunur manzarası iyidir girişleri doğu kısımında olurlar derin olurlar kolay olanların malıda az olur

Teşekkürler yer musait bir yer ustam videoyu izledin dimi ustam u alanda gördüğüm diğer emareleri krokide çizdim .

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

senin yerinden çok ekmek çıkar ama sana iyi bir rehber mezar düşmanı lazım iyi bir çubukcu iyibir şişci yada radarı olan biri burada cok cok mezar var

leewoht

Kullanıcı

senin yerinden çok ekmek çıkar ama sana iyi bir rehber mezar düşmanı lazım iyi bir çubukcu iyibir şişci yada radarı olan biri burada cok cok mezar var

Evet ustam dediğinize katılıyorum boş bir yer olmadığı kesin güvenilir birileri bulup baktırmak gerekli buraya .

leewoht

Kullanıcı

Merhaba ustalar bugun gezintiye cıktım birde bu yere bakıyım dedimki neler görim bizim yalak dediğimiz yerin orası kazılmış elle çalışılmış muhtamelen kepçe izi vsvs yoktu sizlere fotoğraflarını yüklüyorum .

xVVqAj.jpg

KrQlQV.jpg

w1yQyY.jpg

Kl7ayB.jpg

xBMpMV.jpg

Kn78LR.jpg

yakınındaki kayadan murc ve yuvarlak oyma izi

Kg53ZQ.jpg

Al tarafından kayalardan görüntü uzaktan çekim

x3DbLj.jpg

Siz ustaların yorumlarını bekliyorum .

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı

Tabi yer kendini belli ediyor, bu durumda talipliside çok olur. Yani elini çabuk tutan birde nasibi bol olan kazanıyor.

leewoht

Kullanıcı

Merhaba arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın Kaçak kazıya karşıyım bi uğrayayım dedim kazmışlar ama bir sonuç almamışlar . Blok gibi kayayı çıkartmışlar meydana .