Dikdörgen oyma (Yalak) | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Dikdörgen oyma (Yalak)

leewoht

Kullanıcı
Cevap: Dikdörgen oyma (Yalak)

bir tane yağmur sularının aktığı dere ve bir de sulu dere. ikisinin birleşim yerine yakın şelale, 1-4 m lik şelaleden hemen sonra bir havuz gibi düşün. yada bir daha bölgeye gittiğinde bir bakasın bunlara.

Saol hocam sizlerin yorumları farklı gözler ile baktırıyor insana teşekkür ederim

cantar

Vip Üye

ölüm çiçekleriyle bezenmiş her taraf .

arkadaşımız doğru tesbit etmiş bir yerde mezar mezarlık çiçekleri varsa mezarda uzakta değildir...

Overgrow_LoRes.jpg

treeplanting.jpg

images

100_0207.JPG

images

lily-white-363.png

images

leewoht

Kullanıcı

Yani bu demek oluyorki eski çağlara ait mezarlarda dahi bu tür çiçek görülebilir .

EKE

Kullanıcı

evet leewoht ustam mezar çiçekleri sogan köklu bitkilerdir hava muhalefetı ne kadar çetın olursa olsun sogan kök toprakta canlı kalır ve topraktan aldığı yanı gubreden besınler ile şartlar olgunlasınca tekrar canlanır benım bıldığım bunlar saygılarımla

leewoht

Kullanıcı

evet leewoht ustam mezar çiçekleri sogan köklu bitkilerdir hava muhalefetı ne kadar çetın olursa olsun sogan kök toprakta canlı kalır ve topraktan aldığı yanı gubreden besınler ile şartlar olgunlasınca tekrar canlanır benım bıldığım bunlar saygılarımla

Bilgi için teşekkürler ustam yalnız şunu söyliyim bizim buralarda gerçekten çok fazlalar farklı bölgelerdede mevcut bunlar .

leewoht

Kullanıcı

Selamun aleykum ustalar konuyu güncellemem gerektiğini düşündüm Dikdörgen oyma nın hemen hemen 75 mt yukarısındaki yuvarlak oymalardan bahsetmiştim resimlerini daha önceden yüklenmişti sizlere videosunu paylaşmak isterim buyrun yorumlarınızı beklerim .

leewoht

Kullanıcı

vl765.jpg

vl75v.jpg

vl765.jpg

vl764.jpg

vl79r.jpg

vl7b5.jpg

Yorumlarınızı bekliyorum ustalar teşekkürler .

RESİMLER

Videodaki yuvarlak oymaların bulunduğu kayanın alt tarafı

vl7jj.jpg

vl7jf.jpg

Uzakdan görünümü

vl7m5.jpg

vl7n4.jpg

KROKİ

vr4q9.bmp

VİDEOyu izlemek için aşağıdakilinke tıklayınız .

Konuyu toparlamaya çalıştım Krokide dikdörtgen oyma ve videodaki kayanın yeride belirtirmiştir .

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye

vl7m5.jpg

sanki yuvadan uçmak isteyen bir kuş veya bir kaplumbağa görüntüsü bence hemen yok yakınında altında bir oda mezar olduğunu düşünüyorum.....
çiçekler konusunda buralarda çok var demişsin dünyada ayağınızı batığınız zeminde toprak altında mezar olmayan pek az yer vardır...

ben altta kapatılmış yeri kare şeklinde görebiliyrum ayrıca muntazam bir üçgen de var ama sanırım orada çalışacak güç yok.....kendi kendine açılıp çıkmayı bekliyor....

Son düzenleme:

leewoht

Kullanıcı

vl7m5.jpg

sanki yuvadan uçmak isteyen bir kuş veya bir kaplumbağa görüntüsü bence hemen yok yakınında altında bir oda mezar olduğunu düşünüyorum.....
çiçekler konusunda buralarda çok var demişsin dünyada ayağınızı batığınız zeminde toprak altında mezar olmayan pek az yer vardır...

ben altta kapatılmış yeri kare şeklinde görebiliyrum ayrıca muntazam bir üçgen de var ama sanırım orada çalışacak güç yok.....kendi kendine açılıp çıkmayı bekliyor....

Teşekkür ederim hocam üçgen dediğiniz yeri acaba gösterebilirmisini:)

kılıçkaya

Kullanıcı

muhterem kardeşim yerin çok güzel bize lazım olan birkaç unsur lazım birincisi yer müsaitmi değilse boşuna milleti uğraştırma sanada faydası olmaz ikincisiburada cok sayıda mezarlar var ama değerli olanlarının işi zor bulması alması zor olur son resimde buda ortaya çıkmış burada bulduğundan başka sunu çukurları olmalı hemde büyük ve kaliteli ama bunlar yüksek yerlerde ve zor bulunur manzarası iyidir girişleri doğu kısımında olurlar derin olurlar kolay olanların malıda az olur