Dikkatimi Çeken Yerler | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Dikkatimi Çeken Yerler

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

mavran ustamız güzel yakalamış. gizemleri çok itinalı saklanmaya çalışılmış tipik bir harita gibi düşün.
göle sağdan ve yukarı sırttan gelen patika var gibi.
şimdi üst ve sol çizdiğim yerler ,itinalı bir şekilde incelenmeli.

V olarak kabul edemesekte ,bura da çizdiğim yerlerde işçilik var . sol ön istikametlerinde bir tespit yaptınızmı.kırılarak ağıza benzetilmiş bir baş görünümü verilmiş gibi görünüyor. keşke bir kaç cebheden görünümü olsaydı.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
burası sıradan basit yer değil ikizceli ustanın işaretlediği kayadaki soru işareti olan yerde haç var bu taş kroki taşı iyice incelenmeli taşta ne varsa arazide karşılıklşarı özelikkle var birebir aynısını bu taşın kendi ölçüleride lazım kiliseyeri yada büyük yığma dere yatağı derevadi az tümsekler su yolu yol mezarlar vede yeraltı kilisesei olmalı taştaki üç yeri araziye oturtursan gerisini bulursun iki çocuk mezarı demişşin aralarını vede ağaçlara olan mesafelerini ölç yönleriyle birlikte mezarlar 3 olmalı buradan çekim alamazssın ilk resimdeki derin oymaya çivi dersek bu çok değerli heykel der 3 adımı geçmez taşın altı hariç çevresine bak taşı hiçbir şekilde oynatma sonra boşa çok kazarsın bu taş 4 köşe vede özelilkkle seçilmiş

yoksul

Kullanıcı
nu taşın üzeri bir çeşit horasan yapılmış işaretler bozulmasın diye şüphem yok çünkü daha evvel bunun aynısını bir tünelin çıkışlarına da yapmışlar gayet sağlam duruyordu --Şimdi ben oraya yine gideceğim orada nelere dikkat edeyim nereleri ölçeyim bana ne tavsiyeleriniz olabilir

yoksul

Kullanıcı
İKİZCELİ ustam gölün sağ tarafından yukarı patika var patika tarafında çocuk mezarları ve iri ağaçlar mevcut gölün sol uzağında bu işaretli taş var ayrıca patikanın zıttı gölün yanında kayalık mevcut ve bu kayalıkta V şeklinde işeret var becere bildiğim kadar kıroki çizdim

yoksul

Kullanıcı
yazmayı unutmuşum altdaki turuncu şekil buranın 158-200m yukarısında ormanda bir taşın üzerine çizilmiş büyükce yaklaşık bir metre bir işaret bana gösterenler burayı secade taşı diye gösterdi ve bu taşdaki işretin yuvarlak olan yerinden bir garibanı zengin edecek kadar para almışlar işareti gösteren kişiye de gölün orada çok para var sen de onu alırsın demiş ama parayı alınca yürümüş gitmiş bu taşın da 50m kadar sol gerisinde çubuklar bir oda gibi bir yer tesbit etdi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
güzel kardeşim,kayanın üzerinde bir çok el işçiliği görünümü var. büyütünce bozuluyor emin olunamıyor. şimdi,

ilk çizmlerime bir daha bakarsan,tarif ettiğin gibi gölün sol kısmına önem vermeni söyledim.sende kayalığın o kısımda ve bazılarında işaret olduğunu söylüyorsun. demekki doğru yol üzereyiz.
eğer kayanın üzerindeki çizimler net belli olsa ,kaç tane nokta verdiğini anlayabiliriz. ama bunu sen,dikkatle bakarak ,kayaların hangisinin burada verildiğini anlamaya çalışacaksın. onlarda da dediğin gibi bazı işçilikli yuerler az da olsa bellidir. onlarda boşluk ve maden tespiti yapmalısın.
çocuk mezarlarını da çizdiğim kayanın sağ bitimi veriyor. çarpı koyduğumlarından bazılarıda onların bulgusu olabilir. eğer onların ikiden fazla olduğu kanaati oluşursa ,o bölümde başka da olabileceği ihtimaline göre araştırmalısın. sağlıcakla.

Üst Alt