Doğal ile doğal olmayanı ayırmak | Define işaretleri ve anlamları

Doğal ile doğal olmayanı ayırmak

cantar

Vip Üye
Dolmens_de_la_Fontaine_du_Son_2_pic_13.JPG

Yukarıdaki fotograftaki bir dolmen mezar alanına çoğunuz çoğumuz rastlamışızdır ama burayı bir mezar yeri olmaktan öte doğal bir alan olarak ifade etmişizdir.Ben kendimce her zaman dünyanın yüzeyini kaplıyan toprak tabakasının bir bataklık gibi üzerindekilerini altına alıp sakladığını üzerini örttüğünü düşünmüşümdür.Fakat içerisinden çıkarılan taş ve kaya kütlelerinin ana kayalar ile bu yerlerden çıkarılan kaya parçalarının renklerindeki farklılık açıklık koyuluk üzerindeki korozyon küflenme ve yosunlanma olup olmaması o alanda insan elinden bir müdahale çalışma varmı yapılmışmı sorularıma cevap verir..
sadece şunu söyliyebilirim her kayanın üzerine yapılmış olan çizgiler şekiller gerek dini semboller gerek oyun oynamak amaçlı çizimler bana gömü mezar işareti amaçlı olarak yapılmış olduğu düşüncesini vermiyor.Bir eski yapı içerisindeki desenler süslemeler bezemeler de bana define gömü işareti olarak algılama yapmıyor...
Bazen bakıyorum bir tarihi bina içerisi veya yıkıntısındaki süslemeler bezemeler arkadaşlarımız tarafından define gömü hazine işareti olarak alğılanıyor o görseller için sorular sorulduğunda kendilerine umut verici yorumlar veriliyor ve arkadaşlarımızı hem tehlikeye tehlikelere maruz bırakıyorlar veya bırakılıyorlar.
Bu güne kadar belgeler konusunda her kes bir çok şey söyledi yok sahte idi yok bilmem ne idi bu belgeler için bir çok kişiyide kırdım doğru belgeler için yalan diyenleri bilinen bir bölge olduğu halde her kes kendi bölgesine uyacak durumda hayal etti ve benzetmeler yaptı ama doğru olan güney marmara bölgesi ve civarındaki atla gidilip akşam dönülebilecek mesafelerin dışında olmadığı gerçeği idi bazı belgelerin altında sıralamalı ingilizce rakamlar olan belgelere hayali dediler halbuki onlar gerçek belgelerdi bu belgeler bu belgelere uyan yerlerdeki işaretler bir çok kişi tarafından tesbit edildi başkaları faydalanmasınlar bulamasınlar diye ya işaretli yerler kırıldı ya da tamamen yok edildi bu günde hala kalan işaretler de bir şekilde kırılıp dökülüyor.
üzerinden kalemle geçilmiş kalınlaştırılmış fotokopi harita gerçek belgeye çok yakın bir çizimdir birde üzerinde ters bir yazı olan haritada gerçek haritadan kopyalamadır ancak yerler tamamen ters taraftadır o haritayı aynadaki görüntüsü ile doğru bir şekilde yorumlayabilir yönlerinizi bulabilirsiniz.
Eşkiya ya ait paraların bir çoğu ya belgelere göre yada tesadüfen bulundu artık yüzeye yakın basit paralar kalmadı gibi diye düşünüyorum.Yerin altındaki magaralar ile gizli geçitler ile ulaşılabilecek toplu paraların olduğu yerler kaldı diye düşünüyorum.Her masalın her efsanenin arkasında bir gerçek olduğunu unutmamalıyız.Dedelerimizin ninelerimizin anlattığı hikayelere masallara efsanelere önem vermeliyiz.
Su kenarları manzarası güzel suyu denizi ırmağı dereyi gören yerler bizim araştırmalarımızı ağırlaştıracağımız dikkat edeceğimiz yerler olmalı araştırmanızı yapıp kesinlik kazandığında devletten izni alıp nasibimizi almalıyız.Dağda tepede aradığınız yerler düz arazide deniz kenarındaki kayalıklarda da olabilir yani her an her yerde bir doğru nokta tesbit edebilirsiniz.
Şansınız kısmetiniz açık olsun..

star21

Kullanıcı
Cevap: Doğal ile doğal olmayanı ayırmak

emeğine sağlık güzel paylaşımlar

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

bu değerli bilgiler için tesekkur ederım cantar usta,eline sağlık.bu tür mezarlar hep ilgimi çekmiştir.değişik bir havası var.

KOMAGENE

Vip Üye

BİLDİĞİM ,SÖYLEDİĞİM VE GÖRDÜĞÜM ŞUDUR zaman öyle bir zamanki define aramayla bulunmaz oldu ancak define seni bulur cantar ustadın dediği gibi toprak üstündeki yüzeye yakın define diyebilirimki tamamen kalmadı kalanların işaretleri ya silindi yada tahrip edildi bilerek ama bilmeyerek, yükarda yazılanlara ek olarak işaretler hakkında şunu söyleyebilirim tek işarete asla itibar etmeyın ve unutmayınki define işaretleri asla ama asla tek değildir... selam ve dua ile

star21

Kullanıcı

ben bir tane tek işaret biliyorum nal bu hep tek başına oluyor..gördüğüm kadarıyla

KOMAGENE

Vip Üye

nal işareti yada c harfine benzeyen işaret sizin gördüğünüz büyük ihtimalle oymadır bir çobanın yapmadığından emin olamazssınız birde kaç tane nal gördünüz 2 mi 3 mü 10 mu 50 mı:) ha unutmadan şunu söyleyeyım tek dediğinizin yardımcı işareti yada yönlendirici işareti sizce 10 cm yakınında mı olmalı 1 metre mı 10 metre mı 1 km mı 10 km mı sözün özü işaretler asla tek olmaz ama asla

star21

Kullanıcı

değerli kardeşim ben sana muhalefet etmiyorum ben gördüğümü söylüyorum bilgi paylaşımı yasak ise söyleyin paylasmayalım sen yorum yapmışsın bende yorumuna cevap yazmışım bu ayet doğal bir durum..nal 4 çivili malı altında.çivisiz nal malı bulunduğu kaya içinde kasada..2 çivili nal malı tam karşısındaki kaya altında..ben hiç ikinci bir işarete rastlamadım..ve c veya hilal veya nalı ayıramayacak kadar da cahil değilim kardeşim saygılar ağadan..ben duyduğumu değil gördüğümden değil bizzat uyguladiklarim dan yazarım.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

kimse kimseye hakaret veya küfür etmiyor,herkez yorum yapıyor,paylaşıyor.kırıcı ve kışkırtıcı yorumlardan lütfen uzak duralım.sizden rica ediyorum.yanlış anlaşılma veya yanlış algılamalardan doğan kavgalara ön ayak olmayalım.güzel bir forum güzel ustalar herşey güzel,tartışmalı yorumlardan uzak duralım.anlaşılmayan noktaları özel mesajlarda netleştirip daha sonra konuda paylaşırsanız biz çıraklar için cok faydalı olur.

saygılar.

star21

Kullanıcı

yok değerli dostum kavga tartışma yok sadece bilgi tartışması yapıyoruz hepsi bu.. :)

KOMAGENE

Vip Üye

değerli kardeşim ben sana muhalefet etmiyorum ben gördüğümü söylüyorum bilgi paylaşımı yasak ise söyleyin paylasmayalım sen yorum yapmışsın bende yorumuna cevap yazmışım bu ayet doğal bir durum..nal 4 çivili malı altında.çivisiz nal malı bulunduğu kaya içinde kasada..2 çivili nal malı tam karşısındaki kaya altında..ben hiç ikinci bir işarete rastlamadım..ve c veya hilal veya nalı ayıramayacak kadar da cahil değilim kardeşim saygılar ağadan..ben duyduğumu değil gördüğümden değil bizzat uyguladiklarim dan yazarım.
Bilgi paylaşımının kısıtlandığı kanısına nerden vardın babacanimage illede benim bildiğim doğrudur diyeceksen benım yazdığıma yorum yapma canım kardeşim çünkü benım yorumlarımın hepsının %100 doğru olduğunu savunmuyorum sadece işaretler tek olmaz olamaz diyorum çivili nalı bulmuşsun malıda karşısında saklıymış onuda biliyorsun git çıkar afiyetle ye kardeşim burası paylaşım formu kardeşlerimiz bizden fikir almaya gelir bizde elimizden geldiğince fikrimizi beyan ederiz lakin gördüğüm kadarıyla fikir almaya değilde fikir vermeye gelmişsin buyrun fikirlerinizi engin bilginizi bizlerle paylaşınız bizde sizin sayenizde aydınlanalım şunuda söyleyeyım akıl insana sermaye hemde en kıymetli sermaya akıl defineden ve hazineden daha değerlidir son cümleniz ".ben duyduğumu değil gördüğümden değil bizzat uyguladiklarim dan yazarım."

başınıza iş açmasın iyi düşün nedemek istediğimi anlarsın selam ve dua ile....