'' dua dostluğu '' | Sayfa 48 | Define işaretleri ve anlamları

'' dua dostluğu ''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MURATS44

Kullanıcı
Cevap: '' dua dostluğu ''

ALLAHIM...Cümlemizi korktuklarımızdan emin eyle umduklarımıza nail eyle inşAllah... amin.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

"Hamd, âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü’nün sahibi olan Allah’a mahsustur. (Allah'ım!) Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir." Fatiha:1-7

MURATS44

Kullanıcı

Hz. Peygamber'in (s.a.v.) Rüyada Öğrettiği Dua

Anlamı: Allah'ım, senden yalvararak diliyorum; Ey gizliyi bilen! Ey göğü kudreti ile bina eden! Ey yeri izzeti ile döşemiş olan! Ey celalinin nuru ile güneşi ışık merkezi, ayı yol gösterici kılan! Ey her temiz nefse yönelen! Ey korkanların, gönlü temiz olanların korkusunu gideren! Ey yaratıkların ihtiyaçlarını ve dileklerini yerine getiren! Ey Yusuf'u kölelik boyunduruğundan kurtaran! Ey kulların ihtiyaçlarını zatına iletmek için aracı koymayan! Her dilek sahibinin müracaatını doğrudan doğruya kendisi dinleyen, karşılığını veren ve hiçbir yardımcıya muhtaç olmayan Rabbim! Sana gelenleri engelleyecek kimse yok kapında. Sen öyle bir Rab'sin ki; sana müracaat edip isteyenlere verdikçe hazinen azalmaz, dileyenlerin çokluğu cömertliğini azaltmaz, bilakis yağmur gibi yağar, yağdırırsın. Ya Rabbi! Peygamberin Hz. Muhammed'e (s.a.v.), O'nun ali ve ashabına sonsuz selam olsun. Duamı kabul et, istediğimi lutfet. Çünkü sen herşeye gücü yetensin

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Kurban Keserken Yapılan Dua

بِسْمِ اللهِ وَاللهُ أَكْبَرُ اَللَّهْمَّ تَقَبَّلْ مِنيِّ
Duanın Manası: “Allah’ın adıyla. Allah en büyüktür. Allah’ım! Bu kurbanı benden kabul et!”
Müslim 3/1557
Önemli Uyarı: “Kurban keserken, teşik tekbiri getirmek, bid’attır! Yani asılsız olup uydurmadır! Bizim yapmamız gereken şey, Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in yaptığı gibi yukarda ki duayı yapmaktır. Allah en doğrusunu bilendir.”

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Allahu Ekber…

Yine yüreğim dara düştü Allah’ım…
Bir kuşun son çırpınışlarını yaşarken ten kafesinde,seccademin serinliklerinde bir nefes alabilmek için Sana geldim Allah’ım…
Kıyamın ruhuna teslim edip bedenimi,fatihanın anlamında kaybolmaya geldim…
Biliyorum bu ilk gelişim değil Sana gözü yaşlı,
Ve Sen bırakmazsan Sana kul olmayı beceremeyen bu acizi,son gelişim de olmayacak Allah’ım…

Kimselerin bilmediğini bilen Rabbim…
Yüreğimin derinliklerini Rükunun büklümünde sunmaya geldim Sana…
Sırrımı sırrına sırdaş eylemeye…
Acizliğimi bilip kudretinin karşısında, Rahmetine dilenci olmaya geldim Allah’ım…

Ellerim…
Duaya açılası ellerim çamurlara bulanmış…
Ruhum kara bulutların esiri olmuş çok zaman…
Pişmanlıklarımı toplayıp tüm köşelerden, hüznüme katıp sunuyorum aff makamına …
Tökezleyip düştüğüm yollardan kalkıp geldim huzuruna…
Benliğimi secdelerde Sana kurban etmeye geldim Allah’ım…

Sen ki; yüreklerden geçeni de,dile gelmeyeni de duyansın Rabbim…
Sen ki; kuluna merhamet edip hemen cazalandırmayansın Rabbim…
Sen ki ; ” kulum beni nasıl bilirse öyle davranırım” buyuransın Rabbim…

Cümleleri toplayıp dile dökemediğim tevbelerim var …
Bana verdiğin bu günün fırsatı olan nefesle Sana yakarıyorum Allah’ım …
Ben Sen’i affedici bildim ya Rabb…Affetmeyi seven bildim…
Düştüğüm yerde beni bırakmayan,kapısına geleni boş çevirmeyen Rabbim…
Tahiyyatın mücizesinde rahmetinle yıkanmaya geldim…
Daralan yüreğimi sevginle takas etmeye geldim…
Ben Sen’de hiç olmaya geldim Allah’ımm…

Beni bana bırakma…
Sana uzanan ellerimi boş bırakma…
Akıttığım her damla yaş şahidim olsun ki ya Rabb…
Ben Sen’den razıyım…
Sen’de benden razı ol Allah’ım….
Razı ol Allah’ım…
Razı ol………

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

"Hamd, âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü’nün sahibi olan Allah’a mahsustur. (Allah'ım!) Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir." Fatiha:1-7

MURATS44

Kullanıcı

İmâm Şafiî'nin Duası

Anlamı: O'ndan başka ilah yoktur. O, üstündür, hikmet sahibidir. Muhakkak ki Allah katında din, İslâm'dır. Ben de Allah'ın tanık olduğu şeye tanıklık ederim ve bu tanıklığı, Allah'a emanet ederim, onu bana kıyamet gününde versin. Allah'ım her türlü âfet ve belâdan, gece ve gündüz gelecek musibetlerden, kutsallığının nuruna, kutluluğunun büyüklüğüne, temizliğinin azametine sığınırım. Hayırdan başka bizi her şeyden koru, bize yalnız hayır ver Allah'ım. Sığınacağım varlık sensin, sana sığınırım, sığınılacak yer sensin, sana iltica ederim, yalnız senden yardım dilerim, ey huzurunda zorbaların küçüldüğü, Firavunların boyunlarının eğildiği Rabbim. Senin yüzüstü bırakmandan, örttüğünü açmandan, senin zikrini unutmaktan, şükründen yüz çevirmekten sana sığınırım. Gece ve gündüz, uykuda ve uyanıkken, hazarda ve seferde, hayatta ve ölünce senin himayendeyim. Seni anmak benim şiarım, seni övmek benim örtümdür. Senden başka ilah yoktur. Azametini yüceltmek için, zâtının yüceliğini anmak için seni tesbih eder, sana hamd ederim. Ya Rabbi, beni yüz üstü bırakma, kullarının şerrinden beni koru.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Kafkaslı

Vip Üye

Kapımıza Azrail A.s Geldiğinde Ya Rab
O Son Anda Dilimizden Kelime-i Şehadeti Eksik Eyleme Ya Rab'bi

Öyle Bir Zamanda Canımızı Al ki

Dilimiz Kur-an İle Meşgul
Elimiz Dua İle Meşgul
Kalbimiz Seninle Meşgulken
Sen Bizim Ruhumuzu Al Ya Rab

Elimiz Haramdayken
Gözümüz Haramdayken
Bedenimiz Harama Yönelmişken
Sen Bizi Huzuruna Alma Ya Rabbi

Tevbe Etme Fırsatı Ver Ya Rabbi
Tevbe Ederek Senin Huzuruna Temiz ,Pak Halde Gelmeyi Nasip Eyle Ya Rabbi

Sen , Sana Aşık Olan Kalbi Yakmazsın
Senin İçin Ağlayan Gözü Yakmazsın
Sana Secde Eden Başı Yakmazsın Ya Rabbi

Bizim Kalbimizi Kendi Aşkından Mahrum Etme
Gözlerimizden Yaşı Senin Rızan İçin Akatanalardan Eyle
Alnımızı Senin İçin Secdeye Katanlardan Eyle Ya Rab'bi

Şu Anda , Şu Zamanda Darda Kalmış Ümmet-i Muhammed'ine Sen Yardım Eyle Ya Rab'bi

MURATS44

Kullanıcı

Hz. Muaz ile Bilal'in Duaları

Anlamı: Allah'ım! Gözler uyumuş, yıldızlar kaybolmuştur. Sen ise sağsın ve herşeyi kudret elinde tutansın. Allah'ım! Cenneti arayışım ağır, ateşten kaçışım zayıftır. Allah'ım! Bana bir va'dde bulun ki, kıyamet günü senin va'dine dayanayım. Şüphe yoktur ki, sen va'dine muhalefet etmezsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt