Duyurudur.butun Site Sakinlerine Duyurumdur. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Duyurudur.butun Site Sakinlerine Duyurumdur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Warning

Kullanıcı
iron ustamıza teşekkür ederiz. bu alanın bilinmeyen bir boyutunu üyelerimizle paylaşarak uyardığı için.

kusura bakma hititli ustam ,aldınmı üçün birini diye bir tabir vardır.:D teşbihte hata olmaz derler. senin samimiyetine işin de önemine binaen dikkat çekmek için yazıyorum. yoksa hepiniz bilirsinizki,ikizceli kardeşiniz ne saygısız nede alaycı bir yorum asla yapmaz.
böyle bir durum ancak kıymetli bir araziniz varsa ,direk olarak değilde yan kollardan gelir.
inanırsınız .çünkü bindikleri arabalar bile hayatta alamayacağınız değerdedir.bir giyimlerine bir de kendinize bakarsınız. cazibeli gelir.
böyle bir durumla birebir karşılaşacak arkadaşım olursa eğer, selamı alsın merhabaya durmasın. olabilecekleri yazmıyorum . sadece tavsiyem, filanın adamı veya filan kişiler diye tanımadığınız insanlara güvenmek yerine evinizin altında bile olsa ,onlarla iş yapmayı tercih etmek yerine başaramazsanız bırakın yerinde dursun. hiç olmazsa huzurunuz kaçmasın. yavan ekmek yemeyi tercih ediniz.o_O

ikizceli ustam bi tanesin maşaallah görüş ve önerilerine tabiyim selamlarımı sunarım.

Gitti

Kullanıcı
iron ustamıza teşekkür ederiz. bu alanın bilinmeyen bir boyutunu üyelerimizle paylaşarak uyardığı için.

kusura bakma hititli ustam ,aldınmı üçün birini diye bir tabir vardır.:D teşbihte hata olmaz derler. senin samimiyetine işin de önemine binaen dikkat çekmek için yazıyorum. yoksa hepiniz bilirsinizki,ikizceli kardeşiniz ne saygısız nede alaycı bir yorum asla yapmaz.
böyle bir durum ancak kıymetli bir araziniz varsa ,direk olarak değilde yan kollardan gelir.
inanırsınız .çünkü bindikleri arabalar bile hayatta alamayacağınız değerdedir.bir giyimlerine bir de kendinize bakarsınız. cazibeli gelir.
böyle bir durumla birebir karşılaşacak arkadaşım olursa eğer, selamı alsın merhabaya durmasın. olabilecekleri yazmıyorum . sadece tavsiyem, filanın adamı veya filan kişiler diye tanımadığınız insanlara güvenmek yerine evinizin altında bile olsa ,onlarla iş yapmayı tercih etmek yerine başaramazsanız bırakın yerinde dursun. hiç olmazsa huzurunuz kaçmasın. yavan ekmek yemeyi tercih ediniz.o_O

.)))
Ustam alınma olmaz bizde büyügümüzsün.
Benim paraya tamahım yok olsa sit alanı filan dinlemem bicok yerim var giderim.
Bizimkisi ciddi manada maddi sorunlar manevi sorunlardan ötürü ihtiyactır.
O yuzden karsı taraf güvenilirse ve yer stın alırsa satarım düşük fiyata.

Lakin onun dedigi bunun tavsiye ettigi adamları burda sıradan gecirmişliğim cok ustam.

Daha gecenlerde 80 yasında bi ihtiyarın ramazan ayında ölçüp bicip cıbık cektigim yerinide gördüm.
Koca ihtiyar bizden habersiz adamlra yeri söylemiş götürüp ve kazdırmıs.
Avuclarını yalamıslar orasıda benim keyiflendigim husus tabi .)))

O yuzden benimde tavsiyem onun tanıdıgı bunun akrabası filan laflarına kanaat getirmesin dostlarımız.
İşbilen admaın zatan baskasına ihtiyacı olmaz.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili hititli ihtiyarın yaptığı kabul edilemez bir durum ama, anlatmaya çalıştıklarımın yapacaklarının yanında deve kulak değil tüy gibi kalır.
senin iyi niyetli düşünceni anlıyorum. kendim bilemediğim işle uğraşmaktansa işin ehilleri gelsin ,3 yerine beni yormasın ben bire razıyım diyorsun. bakıldığında çok mantıklı. bende bir zamanlar ayni düşünceye itibar ederek ,
15 teklife ,bana 5 yeter gerisi sizin. neler yaşadığımı ALLAH biliyor. detaylarına girmiyorum.
o türleri devlet gibi düşünün. karşına alabilir,kendini koruya bilirmisin. sorumlu olduğun bir ailen var. bu zaman içinde de bu görüşe rağbet edenlerin sonucunada vakıf olduk.
en son kapımın önünde ,çok çok canımı alırsınız ,bir ikizceli olur 20-30 ikizceli .bu güne kadar durmuş bundan sonrada duracak.
bir iki de farklı girişimle ALLAH a şükür son bir yıldır huzurum yerinde. boyun eğmediğime de ALLAH a şükür ediyorum.sonrası çok daha bilinmezlere gebe idi.
değerli arkadaşlar para huzuru kaçıracaksa olmaz olsun.bizden de uzak olsun.
ya benim gibi sabırlı olacak yada illa bir şeyler yapmak isteyen arkadaşlarım olursa tavsiyem,tespitlerini yapsınlar ve resmi izin alsınlar.kanunlar neyi ön görüyorsa ona da razı olsunlar. başka türlü her girişimin arkası risklerle dolu. sağlıcakla kalınız.

SEVALİ

Kullanıcı
s.a saygıdeğer mekan ailesi sakinler, uyeleri, abileri, kardeşleri, arkadaşalrı...
mubarek insanlar.....
bu sitedeki buyuk bir abimizin beni uyarmasıyla edindiğim bilgiyi size aktarmayı uygun görmüşüm.isim vermeyecem haberiniz olsun.çünkü emanete ihanet eden munafığın alemetini taşımaktadır.
saygı değer arkadaşlarım bu sitede farklı bay veya bayan niki altında yer avcıları bulunmaktadır.genelide bayan nikini tercih ediyolar haberiniz olsun .
sakın olaki bu site yada başka site uzerinden tanımadığınız güvenmediğiniz hiç görmediğiniz insanları götürüpte yernizi yerlerinizi başkalarına göstermeyiniz...özellekli (Lütfen söz hakkı doğuracak isimler vermeyiniz),un adamları bu tur yerlerin peşindeler haberiniz olsun...beni uyaran sitedeki buyuğumuzden abimizden arkadaşımızdan sizlerden rabbim razı olsun.mevlam hiç bir arkadaşımızn emeklerinnden mahrum eylemesin inş...
önce rabbimizin sonrada sitedeki buyuğumuzun affına sığınarak bu duyuruyu yapmış bulunmaktayım....inş beni yanlış anlamaz..yanlış yaptığımıda sanmıyorum.sadece bilgileri olsun istedim.
sizleri yüce rabbimize emanet eder size vede ailelerinize hayırlı sağlıklı bereketli bir ömur geçirmenizi dilerim yüce mevlamızda.rabbim bütün islamın yar ve yrdımcısı olsun inş....selametle kalınız.
hayırlı akşamlar.

iron ustam yazmış olduğunuz konuda sonuna kadar size katılıyorum. Tüm gönül dostlara ustalara arkadaşlara kardeslerime selamlarımı sunuyorum ve birkaç ekleme yapmak istiyorum koç + sabancı, ermeniler, yahudiler var dikkatli olalim ve sunuda ekleyeyim kimse bu namertlere güvenmesin sakın aman dikkat hayatınız kararir Allah c.c. korusun bu arada sakın mit uyuyor sanmayın en yakin takipçilerimizdir telefon irtibatinda dikkat edin akilli telefon kullaniyorsaniz muhakkak resimlerinizi siteye attiktan sonra silin resmen veri hırsızlığı oluyor kendimde buna sahidim dikkat edin genel olarak depolama resim video yapacaksaniz muhakkak internet bağlı olan bilgisayar telefonda toplamayin ve sadece flash disk varsa flash diskte saklayın dikkatli olun kimse sanmasınki suda yürüyorum izim beli değil diye suda yürürsün su bulanır illaki selam ve sevgilerimi sunarım

iron ustaya teşekkür ederim bilgi için.

forumda bilgi paylaşımı yapıldığı sürece, bu paylaşımlarda kaçak kazıya teşvik veya kaçak kazının içinde olmadığınız sürece sıkıntı olamaz.
yerinizi yurdunuzu sadece belli büyük ailelere değil, tanımadığınız güvenmediğiniz kimseye açmayın.

Ayrıca Ülkemizin büyük aileleri forum sayfalarına yoğunlaşmaz,onların yoğunlaşacağı alan sosyal medyadır ! çünkü sınır yok ! alabildiğine paylaşım yapılıyor.

bu tür kişiler sadece bu sitede değil tüm türkiyedeki define sitelerinde var...herkes tedbirini önlemini alsın..

sevgili hititli ihtiyarın yaptığı kabul edilemez bir durum ama, anlatmaya çalıştıklarımın yapacaklarının yanında deve kulak değil tüy gibi kalır.
senin iyi niyetli düşünceni anlıyorum. kendim bilemediğim işle uğraşmaktansa işin ehilleri gelsin ,3 yerine beni yormasın ben bire razıyım diyorsun. bakıldığında çok mantıklı. bende bir zamanlar ayni düşünceye itibar ederek ,
15 teklife ,bana 5 yeter gerisi sizin. neler yaşadığımı ALLAH biliyor. detaylarına girmiyorum.
o türleri devlet gibi düşünün. karşına alabilir,kendini koruya bilirmisin. sorumlu olduğun bir ailen var. bu zaman içinde de bu görüşe rağbet edenlerin sonucunada vakıf olduk.
en son kapımın önünde ,çok çok canımı alırsınız ,bir ikizceli olur 20-30 ikizceli .bu güne kadar durmuş bundan sonrada duracak.
bir iki de farklı girişimle ALLAH a şükür son bir yıldır huzurum yerinde. boyun eğmediğime de ALLAH a şükür ediyorum.sonrası çok daha bilinmezlere gebe idi.
değerli arkadaşlar para huzuru kaçıracaksa olmaz olsun.bizden de uzak olsun.
ya benim gibi sabırlı olacak yada illa bir şeyler yapmak isteyen arkadaşlarım olursa tavsiyem,tespitlerini yapsınlar ve resmi izin alsınlar.kanunlar neyi ön görüyorsa ona da razı olsunlar. başka türlü her girişimin arkası risklerle dolu. sağlıcakla kalınız.

Sayın İRON kardeşimize ve değerli düşüncelerini esirgemeyen kardeşlerimizden bir kaç alıntı yaparak şahsımda düşüncelerimi paylaşmak istiyorum..

Meselenin özü biz beşerilerin doyumsuz oluşu ve ne olacak diye her şeyi paylaşıp umursamazlığımız şahsımda dahil..

Bu site olsun başka site olsun eline bir makine alıp dağ taş resim çeken bizleriz sonra özelden merhaba tanışma faslı daha sonra memleket bilgisi bölge bilgisi aranan yer resimleri vsvs BU YANLIŞA DÜŞEN BİRİ OLARAK hemşehricilik ayağı ile çok muhabbetim oldu gerekir ise isminide açıklarım benden istediği yerin tüm özelliklerini kendisine paylaştım 10 gün öncesine kadar hiç bir oluşum yoktu gayri resmi yapma şansı çok ama çok zor fakat çok güçlüler isede yapacak bir şey yok devlet her zaman 15 yaşında diye biliriz..

Devletimizin kanunları karşısında hiç bir yanlış düşünce ve eylem içerisinde olmadım olanlarda bir gün mutlaka cezasını bir şekilde bulacaktır..

Sizlerden yorum istemiş olduğum konularıma dikkat edilir ise ya yaşam alanı içerisinde veya çok zor olan bölgelerdir..

Şimdi aklıma geldide bizler çoğul olarak Anadolu insanlarıyız her birimizi kendimiz gibi bildiğimzden güveniyoruz..

Bir fikir olarak sunuyorum paylaşmış olduğum konuları yetkili mercii neresi ise bildirmek fayda sağlarmı..

Daha çok yazacak çok şeyim var fakat zaman içerisinde yazarız inşallah..

Teknoloji konusuna da değinmek istiyorum..

Ortadoğu’nun Saklı Tarihi:

ortadogu.jpg

Ortadoğu’nun 8000 Yıllık Saklı Tarihi

Son iki yüz yılın arkeolojik dağılım haritalamaları, antik yerleşim alanlarını teker teker tespit ederek haritalamaya dayanıyordu. Ancak artık uzaktan görüntüleme teknolojileri devrim niteliğinde yeni bir anlayış getiriyor.

Uydu görüntüleme kullanılarak gerçekleştirilen ve geçen hafta Proceedings of National Academy of Sciences dergisinde yayınlanan bir araştırma insanlığın Mezopotamya’daki ilk büyük yerleşkelerinin sırlarına ışık tuttu. Uydu görüntülemeye dayanan bu yeni teknolojilerin arkeoloji ve antropolojide yeni bir çığır açması bekleniyor.

Pek çok arkeolojik kanıt insanlığın ilk uygarlıklarının Mezopotamya’da, yani bugünkü Irak, kuzey Suriye, güneydoğu Türkiye ve güneybatı İran’ı kapsayan coğrafi bölgede hayat bulduğuna işaret ediyor. Ancak Mezopotamya boyunca bu ilk yerleşkelerin büyüklüğü ve dağılımlarının nasıl olduğu bugüne dek çok az anlaşılmıştı.

Geleneksel arkeoloji çalışmaları antik uygarlıklara dair verilerini arazide yapılan kazılardan elde ediyorlardı. Bu kazılar için en çok göze batan höyükler seçiliyordu. Tek bir yerleşkeyi derinlemesine incelemek için bu geçerli bir yöntem. Ancak antik toplulukların bölgede hem mekansal hem de zamansal olarak yayılımları, birbirleriyle nasıl ilişkiler içinde bulundukları gibi soruları bu tip mikro yaklaşımlarla cevaplamak mümkün değil. Bunun için sistematik bir yaklaşım zorunluydu.

İşte burada devreye uzaktan görüntüleme teknolojileri girdi. Bu teknik yardımıyla Harvard’dan arkeolog Jason Ur ve MIT’den bilgisayar bilimcisi Bjoern Menze insan yerleşkelerinin örüntülerini eşi görülmemiş ölçeklerde haritalamayı başardılar. Ur ve Menze’nin yeni yöntemi sayesinde Mezopotamya bölgesinde, 23 bin kilometrekarelik alana yayılmış ve büyük çoğunluğu daha önce gözden kaçmış, son 8000 yıla ait 14 bin yerleşim yeri haritalandı.

Önceden arkeologların bölgede tanımladıkları yerleşke sayısı 1000 civarıyken, bunlar genellikle en büyük ve en yüksek olanlardı. Dolayısıyla yeni çalışmada tespit edilen sayı büyük bir sıçrama.

Uzaktan görüntüleme analiz yöntemi antrosol adı verilen tipik bir toprak çeşidinin tespitine dayanıyor. Bu toprak tipi özellikle uzun vadeli insan aktivitesinin varlığında oluşuyor. Antrosol topraklar hemen göze çarpmayan, ancak çok ayırt edici bir renge sahipler ve komşu topraklardan organik madde miktarınca daha zenginler. Toprak analizi arazi çalışmasındaki arkeologlarca da yıllardır kullanılıyor ancak devrim niteliğinde olan, Ur ve Menze’nin çok-bantlı uydu görüntüleri yardımıyla antrosolleri gökyüzünden tespit etmek üzere geliştirdikleri yöntem oldu.

Çok-bantlı uydulardan gelen veriler, gözümüzün göremediği dalgaboyları dahil elektromanyetik radyasyonun farklı dalgaboylarını tespit edebilmeyi mümkün kılıyor. Renkli bir görüntüde görünür dalgaboyları kırmızı, yeşil ve mavinin kombinasyonları olarak bize görünürken, çok-bantlı görüntülemede kızılötesi dalgaboylarına dair veriler de elde edilebiliyor. Arkeolojik alanlardaki toprak hem görünür aralıktaki hem de kızılötesi dalgaboyuna hassas. Menze ve Ur’un yeni uydu tekniği, arkeologların yıllardır yaptığını yani antrozolları aramayı alıp, büyük ölçeğe taşıyıp otomatize ediyor. Uydu görüntüsü, bilgisayar algoritmaları tarafından işleniyor.

Ur ve Menze, derledikleri çok sayıdaki yerleşim yerinin dağılımını incelediklerinde, büyük yerleşim yerlerinin nehirlere yakın ve yağmuru bol bölgelerde bulunduklarını tespit ettiler. Araştırmacılar ayrıca, başka yerleşim yerleriyle bağlantıların sıklığı arttıkça, yerleşimin de büyüdüğünü buldular. Ancak araştırma, yerleşim yerlerinin ne zaman inşa edildiklerine dair bilgi içermiyor. Geçmiş yerleşimlerinin nasıl büyüdüğünü çok daha ayrıntılı biçimde öğrenmek için zamansal bilginin de toplanması gerekecek.

Bu tip çalışmaların, arazi arkeologlarına yön göstermek ve planlamacıların hangi arazilerin tarıma veya iskana açılacağı kararlarına yardımcı olmak açısından iki büyük pratik faydası olması bekleniyor. Bu tip arkeolojik bilgi, geçmişin izlerini taşıyan son ipuçlarının da tahrip edilmemesi açısından son derece önemli.

İlgili makale:
Bjoern H. Menze and Jason A. Ur, Mapping patterns of long-term settlement in Northern Mesopotamia at a large scale, PNAS, 2012

Son düzenleme:

KOMAGENE

Kullanıcı
öncelıkle duyarlı davranışın için tşklr şunuda eklemek isterım ki kaçak kazı yapılmadığı muddetçe (Lütfen söz hakkı doğuracak isimler vermeyiniz) adamıda olsa koyunun adamıda olsa ancak ve ancak havasını alır...

SEVALİ

Kullanıcı
öncelıkle duyarlı davranışın için tşklr şunuda eklemek isterım ki kaçak kazı yapılmadığı muddetçe (Lütfen söz hakkı doğuracak isimler vermeyiniz) adamıda olsa koyunun adamıda olsa ancak ve ancak havasını alır...

ADIYAMAN kardeşimin avatarına binayen ve konunda birazda yumuşaması dileği ile konu sahibi kardeşimden özürdileyerek..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt