Ermeni Evi Ve Gizemli Şekiller | Define işaretleri ve anlamları

Ermeni Evi Ve Gizemli Şekiller

BAYBURTLU

Kullanıcı
hayırlı sabahlar değerli yöneticilerim sizlerden ricam bunu bi incelermisiniz saygılar..

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@BAYBURTLU ustam
Konu başlığınız konu içeriği ile aynı olmalıdır
Açıklama yapmadığınızdan ve
Fotoğraf açılmadığından konu başlığında değiliklik yapamadım
Ustalar gerekli düzenlemeyi yapacaktır
Tekrarı halinde ceza alabilirsiniz :)
Lütfen forum kurallarını okuyunuz

Mekanı TapaTalk dan Takip Ediyor

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymetli kardeşim öncelikle hoş geldiniz...
açmış olduğunuz konuyu detaylandırmalısınız eski bir evin gizli bir bölmesindenmi çıktı çatıdanmı söktünüz bununla ilgili malumata ihtiyaç var hikayesini anlatırsanız size yardımcı olabilmemiz kolaylaşacaktır...

BAYBURTLU

Kullanıcı
öncelikle konuma vwermiş olduğunuz yorumlardan dolayı çok teşekkür ederim sayın yöneticilerim bu tahta ve üzerinde ki işaretler bir ermeni evine aittir bu eve ana kapıdan girdiğimizde yaklaşık 5 mt ve avluya açılan bir kapıdan içerri girildiğinde mevcuttur çok eski bir ermni evidir bu evin fotoları bir müzede sergilenmektedir velhasıl gelelim hikaye zamanın birinde küçük kız bu evde yaşarmış ailesiyle yurtlarını terki diyar ederken evlerinin biryerine ziynet eşyalarını gömerler sonra kız büyür evlenir ve tekrar geriye dönüp sakladıkları ziynet eşyalarını almak ister kadın köye geldiğinde evlerini bulamaz unutmuştur bunu gören köylü şüphelenir sen kimsin ne ararsın burda diye kadın anlatır benim burda bir evim var ama bulamıyorum der kadın camiye yakın yerde ki çeşmeyi hatırlar ve bu çeşmeden yola çıkarak yolu takip ede ede tabi bu arada bir iki eve girer ama burası değil der çıkar sonra bir eve baktıktan sonra çıkarken kadın yoluyla devam eder ve sonunda evi bulur kadın evden içeri girer ve tandırın başına fgider ağlamaya başlar bizim anılarımız buralarda geçti falan filan derken kadın büyük dedemize bi teklifte bulunur der ki ağam senle bi anlaşma yapalım benim bu evde ziynet eşyalarım var derim yanlız bir şartla çıkaracam demiş şartı ise dedeme demiş beni kendine eş yapacaksın bende bu malı çıkaracam yarısını bana yarısınıda oğluma verip gönderecem demiş bu esnada dedem olacak... kişi kadına derki defol git benim senin parana ihtıyacıkm yok der ve kadın giderken polise şikaYET eder polislerde evi gelir ararlar ermeni kadının yanınd aama kadın malın yerini söylemez böylece kadın geçer gider polislerde evin resmini fotolayıp müzeye götürürler şimdide bizde deikki burda para varsa bize nasip olsun siz değerli yöneticilerimizden bilği edinerek bu olaya daha vakıf hale gelmek istiyoruz saygılar...

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Başlığı konuya uygun olarak değiştirdim.
Evin resimleride olsaydı daha iyi olurdu. Sekillrrden bişey anlamadım;, sanki şifreleme var gibi. Belki anlayan bir arkadaşım ız çıkar.
Site içerisinde ermeni evleri ile ilgili bilgiler mevcut oradan bir fikir edinebilirsin. Kolay gelsin

Üst Alt