Ermeni Evi Ve Gizemli Şekiller | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Ermeni Evi Ve Gizemli Şekiller

BAYBURTLU

Kullanıcı
sitemizde bir ustamiz var ,,erzurumlu defneci,,,deye ustam ondanda bir yorum iste ustamdan yorumlarina bbakilirsa bu ermeni isinde baya bir yol almis bir ustamizdir .
valla yorum yapandanda yapmayandanda allah razı olsun çok teşekkür ederim ilği ve alakanıza iyiki varsınız sizler sayesinde birşeyler ögrenmeye çalışıyoruz bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp bizde elimizden geldiği kadar çabalamaya gayret ediyoruz ustam

MAVRAN

Vip Üye
Sevgili kardeşim yerin dikkatimi cekti siteye yeni üyeyim ilk yorum senin konuna nasipmiş hayırlısı. Öncelikle resmi göremedim ancak ermeni evi olunca size bildiklerimle yardımcı olmak isderim ancak sana sıradan yazamam, sırasıyla ben yorum yabarım sen değerlendirir doğru veya yanlışları söylersin. 1. Evin cevresi yüksekce bir duvarla cevrilimiydi duvar şimdi olmayabilir. 2. Dış kapıdan girince önünde genişce bir avlu cıkiyormu? Fırın veye dandır gibi bir yer olmalı. 3. Avluda bir ceşme veya camaşır yıkamak için büyükce bir kaya olmalı, incir ağacınıda unutmayalım yakınlarda birde üzüm asması olacak, eve bitişik ev yok müstakil olmalı. 4. Evin ahırı varmı meyilli bir yerdemi yoksa düz bir yerdemi. Sevgili karesim şimdilik bunları bir yorumla yorumuna göre devam ederiz. ALLAH yardimcımız olsun.

BAYBURTLU

Kullanıcı
Sevgili kardeşim yerin dikkatimi cekti siteye yeni üyeyim ilk yorum senin konuna nasipmiş hayırlısı. Öncelikle resmi göremedim ancak ermeni evi olunca size bildiklerimle yardımcı olmak isderim ancak sana sıradan yazamam, sırasıyla ben yorum yabarım sen değerlendirir doğru veya yanlışları söylersin. 1. Evin cevresi yüksekce bir duvarla cevrilimiydi duvar şimdi olmayabilir. 2. Dış kapıdan girince önünde genişce bir avlu cıkiyormu? Fırın veye dandır gibi bir yer olmalı. 3. Avluda bir ceşme veya camaşır yıkamak için büyükce bir kaya olmalı, incir ağacınıda unutmayalım yakınlarda birde üzüm asması olacak, eve bitişik ev yok müstakil olmalı. 4. Evin ahırı varmı meyilli bir yerdemi yoksa düz bir yerdemi. Sevgili karesim şimdilik bunları bir yorumla yorumuna göre devam ederiz. ALLAH yardimcımız olsun.
çok değerli abim ilköncelikle hoşgeldin sefalar getirdin sitemize başımızın üstünde yerin var abim 1 evin çevresinde öyle dediğin şekilde abartılı bir duvar yok 2 dış kapıdan girince 4 metre sonra geniş bir avlu çıkıyo karşımıza, avlunun girişte sol tarafında bir dandır var abim bu dandıra giriş yeride avluyla beaber fakat kemer gibi yapılmış dandıra girişte sol köşesinde ise kiler mevcut 3 çeşme avluda değil diğer bir tarafta mevcutmuş ama şimdi yok eve bitişik ev var ustam ağaç falanda yok 4. evin ahırı vardı geçen sene yıkıldı abi orasıda evle bitişikti bend eilği ve alakana çok teşekkür ederim

MAVRAN

Vip Üye
Kardeşim teşekkür ederim iyi dileklerin icin, abi dediğin icin bir abi nasihati iznin olursa Kuran haric hicbir şeyi başının üzerine koyma, lütfen bana kırılma hakkını helal et. Evimiz yıkılmış mı yani, tandırın önünde bir taşlık olacak duruyor mu, şöyle yazayım tandırda calışırken ayağının basdığı yer, kilere girdiğinde üc basamakla aşağı inerek giriliyor kiler duvarlarının kalınlığını biliyor musun, ahır kapısının bulunduğu en yakın koşedeki 3 veya 4 taş üstünde oyularak veya kabartma olarak yapılmış bir işaret veya şekil olacak bunu hatırlıyor musun. Evin ocağı yada şömine duruyor mu aradığın emanet icin tandır ahır duvarındaki şekil ve ocak cok önemli. ALLAH yardımcımız olsun

BAYBURTLU

Kullanıcı
abim kuran herdaim başımızın tacı benim sadece bir saygı temsil bi nevi anlayacağın sorun değil paşam helal olsun evin üst katları birde ahır yıkıldı ama evde yaşam devam ediyor bir ihtiyar akrabamız kalıyo kadın ile kocası en iyisi abi bu evin fotolarıını yüklemek öyle daha güzel sonuç alırım diyew düşünüyorum burda sizleride sık boğaz etmenin bi manası yoktur saygılar sunarım....

BAYBURTLU

Kullanıcı
hayırlı sabahlar değerli ustalarım vidio ev sahibi çekti acemiliğimiz olur bu bakımdan kusurumuza bakmassınız inşallah herşeyin hayırlısı saygılarımla....

mehmetali şimşek

Kullanıcı
1309 tarihi var harfler arapça şın (ş) Mim (m) 3.harf sin gibi(s) aşagıdan yuları okusan sanki Şimal olacak ama (3.)harf üst taraftan sanki kırpılmış osmanlıca orası.....osmanlıca iyi okuyana okutabilirsiniz....

BAYBURTLU

Kullanıcı

Üst Alt