Ermeni Evi Ve Gizemli Şekiller | Sayfa 5 | Define işaretleri ve anlamları

Ermeni Evi Ve Gizemli Şekiller

MAVRAN

Vip Üye
Evet kardeşim şimdi izlemeyi başardım bek fazla irdelenecek yeri kalmamış gibi ancak kilerin zemini önemli baktığınız o kilerin altında bulunan delik bir havalandırma olabilir, yine yazdığım gibi o dolapları incele ve diğer arkadaşların yorumlarını bekleyelim bakalım bizim bilmediğimiz başka neler var. İnşallah güzel yorumlar olacak.

BAYBURTLU

Kullanıcı

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
İlk yayınladığın fotoğraf ki yazı ne ile yazılmış
Onu öğren
Büyük ihtimal karışım
Ve neler karıştırılmış yaz
Sır o yazının karışımında
Video da izlenmiyor
Yayınlayan kaldırmış diyor :(

BAYBURTLU

Kullanıcı
Abi yorumun icin tesekkur ederim valla nasil bir yazi oldugunu burda ki degerli ustadlar cozerler insallah abi en son yukledigim vidio aciliyo onu kullanabilirsin

Tapatalk 2 ile gönderildi

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymetli kardeşim burada benim gördüğüm kadarı ile izden işaretten seni yönlendirme imkanı yok gibi mavran ustamızın da ifade ettiği gibi şöminenenin baca kısmının ve ateşin yandığı bölümün ve ocağın önünde yerde sal taş varsa altına bakılmalı birde evin kapısından girdiğinde sol tarafta makkat dediğimiz sedir oturma yeri orası günlük kullanmak için güveç içinde bir miktar para bulundurulan yerdir genellikle makkatın içine gömülü bir güveç olur ağzını kapatan küçük düzgünce bir taş ve üzerine sergi serip minder koyup üzerinde otururlardı kontrol etmende fayda var malum bulunduğumuz bölgede tek tük ayakta kalan ermeni evlerinde gözlemlediğim kadarıyla birde direkleri incele yük taşımayan alakasız dikilmiş direk varmı varsa dip kısmını incele ben bir evde denk geldim dibinde bulunan taşın üzerinde çok ince yazılmış bir yazı zer yazıyordu yani eski türkçede altın demek açmadım ortam müsait değildi sahibi bağırsak kanseri tedavi görüyordu bir dahada haber alamadım nasip diyelim mevlam sizinde hakkınızda hayırlı olanı nasip eylesin inşAllah...

BAYBURTLU

Kullanıcı
Lacivert24 ustam verdiğin bilğilerden dolayı allah razı olsun çok teşekkür ederim

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Kıymetli kardeşim burada benim gördüğüm kadarı ile izden işaretten seni yönlendirme imkanı yok gibi mavran ustamızın da ifade ettiği gibi şöminenenin baca kısmının ve ateşin yandığı bölümün ve ocağın önünde yerde sal taş varsa altına bakılmalı birde evin kapısından girdiğinde sol tarafta makkat dediğimiz sedir oturma yeri orası günlük kullanmak için güveç içinde bir miktar para bulundurulan yerdir genellikle makkatın içine gömülü bir güveç olur ağzını kapatan küçük düzgünce bir taş ve üzerine sergi serip minder koyup üzerinde otururlardı kontrol etmende fayda var malum bulunduğumuz bölgede tek tük ayakta kalan ermeni evlerinde gözlemlediğim kadarıyla birde direkleri incele yük taşımayan alakasız dikilmiş direk varmı varsa dip kısmını incele ben bir evde denk geldim dibinde bulunan taşın üzerinde çok ince yazılmış bir yazı zer yazıyordu yani eski türkçede altın demek açmadım ortam müsait değildi sahibi bağırsak kanseri tedavi görüyordu bir dahada haber alamadım nasip diyelim mevlam sizinde hakkınızda hayırlı olanı nasip eylesin inşAllah...
evet lacivert ustanın tesbitleri çok dogru çözümü yapılmış tır burada birde pencere önleri merdivenler önemlidir

BAYBURTLU

Kullanıcı
ustalarım belki içinizde görmeyen vardır bi çözüm öneriniz olur inşallah

Üst Alt