Ermeni Eviyle Ilgili Bütün Resimler Ve Ölçümler Wtrlk Usta Ve Diğer Ustalar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ermeni Eviyle Ilgili Bütün Resimler Ve Ölçümler Wtrlk Usta Ve Diğer Ustalar

Sado6161

Kullanıcı
Evet orası ocak eskşden kalma dediğin resimleri çektire bilirsem paylaşırım tşk yorumun için

adrenalin68

Kullanıcı
Kardeş no panik. Sabırlı ol, beklemeyi bil. Emin ol konunun ehli ustalar var ve affetmezler, 12'den vururlar.

Sado6161

Kullanıcı
sağol kardeşim beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır

Sado6161

Kullanıcı
sırıtını mihraba ve pencereye ver karşısının resimleri varmı?
bu evde işaret göremiyoruz,ne edek,ancak bu tip yerler ne amaçla yapılmış öncelikle onu görmeye çalışıyoruz.eğer karşısındada şüpheli bi yer göremezsem bu konu benim için kapanır.

A21medli usta karşısının resimlerimi çektirdim bide bi resim daha atıcam örülmüş bi duvar ben ev sahibi örmüş biliyodum ama meher onlar örmemiş eskiden kalma öyleymiş bi bakarsan sevinirim resimleri paylaşırım ilerleyen saatlerde hayırlı akşamlar

MAVRAN

Vip Üye

Bu şöminenin içinden bacayı kontrol etmelisiniz size kemerde ok koyduğum yerde bir işaret koymuş zaden. Ve şömine içinde sağ ve solda işaretlediğim yerlerde küçük dolaplar olmalı ya bunlar bu şöminede yok yada kapatılmış. Ve aslında en önemli olan ver zemin aslında zemin burada büyük kesme taşlarla örülü olmalıydı burada zemin farklı bir malzemeyle kaplı. Belkide sizin zeminde büyük kesme taşlarla örülüydü eğer öyle ise önce bu taşları temizleyip görmeyi sağlamalısın. Bu özellik genelde Karadeniz yöresinde ermeni evlerinde yapılan çalışmalarda önümüze çıkan bulgulardan yola çıkılarak yorumlanmaktadır.

Burada bir köşe kenarındayız yanılmıyorsam. X koyduğum yer sonradan örülü gibi dışarıdan bakıldığında burada ne var ve duvar kalınlığı ne ölçüde. Ve yukarıda sanki bir pencere kapatılmış gibi yine aynı soruyu soruyorum dışarıdan bakın bakalım aynı şeyi görecekmisiniz. Ve yanında olan daire içinde olan yerdeki kayayı kontrol et. Köşede yere yakın olan sarıyla işaretlediğim kaya üzerinde zemine doğru bir işaret var gibi lütfen kontrol ederek bilgi verin. Zemini böyle güzel olan evin üst katları daha güzel olur neden o bölümleri resimlemeyi düşünmedin. Her şey gönlünden gecen gibi olması dileğiyle.

Son düzenleme:

Sado6161

Kullanıcı
şu kemerli girişin ve solundaki pencerenin karşı resim varmı?
A21MEDLİ İSTEDİĞİN RESİMLERİ gönderiyorum Ustam ilk olarak

Bu şöminenin içinden bacayı kontrol etmelisiniz size kemerde ok koyduğum yerde bir işaret koymuş zaden. Ve şömine içinde sağ ve solda işaretlediğim yerlerde küçük dolaplar olmalı ya bunlar bu şöminede yok yada kapatılmış. Ve aslında en önemli olan ver zemin aslında zemin burada büyük kesme taşlarla örülü olmalıydı burada zemin farklı bir malzemeyle kaplı. Belkide sizin zeminde büyük kesme taşlarla örülüydü eğer öyle ise önce bu taşları temizleyip görmeyi sağlamalısın. Bu özellik genelde Karadeniz yöresinde ermeni evlerinde yapılan çalışmalarda önümüze çıkan bulgulardan yola çıkılarak yorumlanmaktadır.

Burada bir köşe kenarındayız yanılmıyorsam. X koyduğum yer sonradan örülü gibi dışarıdan bakıldığında burada ne var ve duvar kalınlığı ne ölçüde. Ve yukarıda sanki bir pencere kapatılmış gibi yine aynı soruyu soruyorum dışarıdan bakın bakalım aynı şeyi görecekmisiniz. Ve yanında olan daire içinde olan yerdeki kayayı kontrol et. Köşede yere yakın olan sarıyla işaretlediğim kaya üzerinde zemine doğru bir işaret var gibi lütfen kontrol ederek bilgi verin. Zemini böyle güzel olan evin üst katları daha güzel olur neden o bölümleri resimlemeyi düşünmedin. Her şey gönlünden gecen gibi olması dileğiyle.
ustam ilk olarak lutufta bulunup ilgilendiğin için tşk ederim güzel yorumun içinde ayrıca tşk ediyorum önceki günlerde yüklemiş olduğum aynı yerle ilgili resimleri gördünmü bilmiyorum yorumun daha net olması acısından söledim.burası doğu bölgesinde istediğin resimleri nasipse çeker paylaşırım en kısa zamanda birde ustam burası tek katlı aslında benim öğrenmek istediğim şey burda mal vrmıdır yokmudur ama kimse bş cevap vermiyorNehikmetse varmı yokmu madem ustalar diyoruz ozamn sölesinler varmı yokmu sana çok tşkediuorum bilgini paylaştığın için bilgi paylaşınca değerlidir saygılar..

MAVRAN

Vip Üye
Sevgili kardeşim nasıl söyleyelim burada bir şeyler var veya yok biz klavyenin ucunda bir falcı mıyız, resimler paylaşılır bilen ustalar bilgiler doğrultusunda bildiklerini paylaşır bizde bu bilgiler ışığında bu yerlerde araştırmamızı yasal yollarla yaparız. Lütfen bu noktada Ustalarımıza var veya yok diye bir bilgi paylaşmadıkları için sitem yapmayın. Kimse böyle bir paylaşım 100 de 100 emin olsa bile yapmaz.

Sado6161

Kullanıcı
anladım usta şimdi iki resim paylaşıcam bunlar kemerin alttan sol yanı görüntüsü ve sağ yanı görüntüsü işaretlediğim yer dikkatimi çekti senin fikrin neolur saygılar

Üst Alt