Ermeni Eviyle Ilgili Bütün Resimler Ve Ölçümler Wtrlk Usta Ve Diğer Ustalar | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Ermeni Eviyle Ilgili Bütün Resimler Ve Ölçümler Wtrlk Usta Ve Diğer Ustalar

ölmez

Kullanıcı
usta kırmızı taştaki delikleri evin sahibi delmiş işaret olarak gaile alma belirtmek istedim

ermeni evlerinden hiç anlamam, sizi yönlendirici bir bilgi verebilecek bilgi kapasitem yok ama resimde dikkatimi çeken bir işaret var, sadece onu göstermek isterim.

A21MEDLi

Vip Üye
nedense bu konuya kafayı taktım,resim üzerinde rakamladığım yerleri az anlatayım.
1 No-hiç bir duvarda böylesine üst üste denk gelen taş dizisi görülmez yaa burası zamanında açılmış veya arkasında kasa var?
2 No-bu taş parçası çok güzel üçgen yapılmış tesdüfmü değilmi onu ancak etrafındaki harçı dökmekle anlaşılır.eğer üçgense sivrisi istikametine bak,araştır.
-kemerin üstündeki U nin atasını ölç çıkan sonucu 1cmx1 adım veya 1cmx10 adım olarak ilerle ölçü bittimini araştır.

Sado6161

Kullanıcı
ustam ölebi kemer yok normal kapı var ama kapısı yok ama ocakla karşı kapı dediğim yerin ortasında tandır var tandırın hemen üstünde tavandada cam var
ocaktaki işaretin genişliği 13cm uzunluğu15cm şömineden karşısındaki kapının uzunluğu 3.20cm

MAVRAN

Vip Üye
Zemine ne kadar dolgu yapıldığını öğren ve iki resim işaretlemiştim ikinci resimde kırmızı daire içinde olan yer. Yere yakın olan köşede buranin bir yakın resmi varmı zemin o köşede kontrol edilmeli ve bu evin bir hikayesi varmı.
evet kırmızı değil sarı olan daire.

Üst Alt