Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 16 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: Eşkiya kayıtları/eşkiya belgeleri hakkında gerçek belgeler

bölgeyi birazda siz anlatın emeksiz aş yenmez nasıl ne şekilde aradılar

SEVALİ

Kullanıcı

terzi köye yakın tekke köyde varmı bunu bilmeliyim belli bölgeler hakkında kayıt yada duyum alıyoruz amagüvenilir olması gerek bunu önce araştırıp incelemek lazım boşuna başka arkadaşlarıda uğraştırmamak lazım şöyle bir durum var bazı firmalar 6_7 metreye iniyor diye cihaz sattı alan kişide buna inanıp aldı yıllarca bu şekilde dağ bayır gezdi aslında bunların 1.5 metreye bile inmediğini bilemediler biz cihaz buluyor diye ararken aslında cihazın bir şey bulmadığını bilmeden gezmi olduk aynı durumda belgeler içinde geçer li bence bölgede bahsedilen yerlerin orada olması lazım ayrıca belgede olan yerlerin oradaki yöresel isimlerle uyuşması lazım mesela biri çıkıp yeni köy arıyor onlarcası var ama çıkıp deseki bu yer falan ilim falan ilçesinde dese olay tamamlanır yinede sizler için arkadaşlardan bilgi alıp vermeye çalışırım sonuçta şahsi malım değil toprakta duracağına bir yerlere faydası olsun

Sayın ÇALKAYA 28 Terzi köye yakın tekke köy vardır doğrudur muacir köyüdür, güzelde havuzlu çeşmesi bulunur..

azazilx

Kullanıcı

bölgeyi birazda siz anlatın emeksiz aş yenmez nasıl ne şekilde aradılar

Bildiğim kadarıyla bazı siyah taşlar ve sarı renkli toprak olan bir yer arıyorlardı.Birde kroki resmi olan taş.Ayrıca masa,sandık,kasa şeklinde taş.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

tekke köyde evliya mezarını anlat bakalım

KANAS_USTA

Admin

ÇALKAYA kardesım
bahsettıgın yerı bılıyorum, hususi arabamla bızzat cevre ıncelemesı ıcın turbeye gıttım. oldukca yuksek bır tepenın basında kurulu bır koyde bulunan turbedır.
turbe kapısının on tarafı acık,
turbeye sırtını verdıgınde hemen sol tarafta bir dizi ufak kayalık ve cevreye dagınık ağaçlar arasında taşlar mevcut.
sag tarafta ıse koye aıt duzluk mevcut asagısı sanırım dere yatagı gıbı ıdı.

burası ıle ılgılı malumatını ozelden beklıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kervan07

Admin

ÇALKAYA kardesım
bahsettıgın yerı bılıyorum, hususi arabamla bızzat cevre ıncelemesı ıcın turbeye gıttım. oldukca yuksek bır tepenın basında kurulu bır koyde bulunan turbedır.
turbe kapısının on tarafı acık,
turbeye sırtını verdıgınde hemen sol tarafta bir dizi ufak kayalık ve cevreye dagınık ağaçlar arasında taşlar mevcut.
sag tarafta ıse koye aıt duzluk mevcut asagısı sanırım dere yatagı gıbı ıdı.

burası ıle ılgılı malumatını ozelden beklıyorum.

kanas ustam benide yaniniza cirak olarak alin gurban olam..esyalarinizi tasirim,cay yaparim. size yuk olmam,saglikli ve atik biriyimdir.her yere tirmanirim.sıkıldım evde oturmakdan:)

selamlar saygilar ustam

Kervan07

Admin

Bildiğim kadarıyla bazı siyah taşlar ve sarı renkli toprak olan bir yer arıyorlardı.Birde kroki resmi olan taş.Ayrıca masa,sandık,kasa şeklinde taş.

bende de var bi masa kaya.masanin üzerine konulmuş kayalar var! 2 kişi kayaları yerinden oynatamadık! masanın kendisi yamacda ve masanın arkası toprağa dayalı.sanki bir şeyin önünü kapatıyor!

işin garib olan tarafı, ne zaman bu masa kayanın olduğu yere gitmeye niyetlensem daima önemli bir işim çıkıyor!

suskun selale

Kullanıcı

üstat tokat merkezde 1tane eski rumların ekmek fırını olacak.bunu bulma sansın varmı.*calıstıgım icin bilgisayara fazla takılamıyom.

suskun selale

Kullanıcı

üstat tokat merkezde 1 tane eski rum ekmekfırını var.duruyosa bulma sansın var mı.fazla giremiyom internete

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...