Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 32 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
KAZAN KAYASI.Giresunda kaleye gelen yolun yukarısıda vede doğuda kazan kaya bulunur çok büyük vede göze batan bir kayadır kayanın üzerinde basamaklar vede değişik oymalar vardır kayanın altında büyük bir mahzen vardır

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
GİRESUN GEDİKKAYA(KARTAL KAYA):burada çok eski tarihlerden kalma odalar vede mezarlar bulunur fatih giresunu kuşatmadan önce papazın önderliğinde kiliselerin önemli eşyaları vedehalkın ileri gelenlerinin bir kısım malları buraya saklandı işaret olarak 3 yılan iki kılıç 11 haç 11 oyma bir kartal 5 adet ok yaptılar

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
ÖKÜZ İNİ DERESİ... 3 tepeler ve 3 kaynaklar orta tepenin dibinde bağdat yolu geçer kül yığmasıdır yapma tepelerdir ve bu tepelerin altında birer su kaynağı vardır..3 adım arkasında paramız vardır 3 adet kül tepenin üçüde doludur bu tepelerin girişleri su kaynağının olduğu yerden girersek odalara ulaşırız.. toplam mebla 250 tondur..ve orta tepenin 40 adım altında gelemişkariyesine açık bir mağara mevcuttur ve mağaranın sağ duvarında 7 yavru sol duvarında 9 yavru tavuk resimleri ve orta yerine gelen yerde 2 yılan birbirine sarılı kafalarının arasında istavroz yılanın birinin kuyruğu topuzludurtopuzlu yılanı kırın kırılacak mağaranın içine girerken 3 basamak olacak basamağın içinde müjdesi vardır..ve üçüncü basamağın altında mahzen vardır mağaranın içine girdiğimizde sağda bir çizgi vardır çizgi aşağıya bakar baktığı yeri kırıp 7 basamakla mahzene gireriz içerisi doludur üçüncü basamağın karşı önünde solda koltuk oturak koltuğa oturduğumuz zaman sol eli konacak yere koyup kol istikametine 80 adım gidilecek ve orada bir çift öküz birisi beyaz birisi gök renginde araları 9 adımdır beyaz öküzün boynunda ay resmi gök öküzde balta resmi olacak öküzlerin altı mahzen ve beyaz öküzün boynundaki ay resminin 24 adım karşısında bir mezar vardır ve buradan dereye doğru 40 adım gidilecek bir kayada topal ayı kabartma topal ayının altında parası geçerlidir..topal ayının 10 adım önünde ayının baktığı yerde 2 tane balık balığın biri aksi yöne bakacak..baktıgı yere 7 adım gidip bir mezar dolusu paramız geçerlidir..2.ci balığın altındadır oda bir mezardır bu iki balığın birinde 80 numara olacak..bu balığın baktığı yerde 40 adımda koltuk olacak bu koltuğun sağında 4 adımda 28 okka paramız olacak bu koltuktan 40 adım altında büyük bir kaya olacak kayada kurt başı olacak bu kurt başının kapalı değirmene bakacak o değirmenin sağı ve sol köşelerinde birer mahzen sağdaki altın soldaki gümüş bu değirmenin üzerine ana kaya düşürülmüştür değirmenin kapısından 40 adım zeker ferç olacak bunların altında 3 basamak olacak ferç kırılacak içinde parası geçerlidir 3 basamagın ortasındakinde geçerlidir basamağın sonunda altta mahzene girilir..
ALINTIDIR

ayı dereli

Kullanıcı
ÖKÜZ İNİ DERESİ... 3 tepeler ve 3 kaynaklar orta tepenin dibinde bağdat yolu geçer kül yığmasıdır yapma tepelerdir ve bu tepelerin altında birer su kaynağı vardır..3 adım arkasında paramız vardır 3 adet kül tepenin üçüde doludur bu tepelerin girişleri su kaynağının olduğu yerden girersek odalara ulaşırız.. toplam mebla 250 tondur..ve orta tepenin 40 adım altında gelemişkariyesine açık bir mağara mevcuttur ve mağaranın sağ duvarında 7 yavru sol duvarında 9 yavru tavuk resimleri ve orta yerine gelen yerde 2 yılan birbirine sarılı kafalarının arasında istavroz yılanın birinin kuyruğu topuzludurtopuzlu yılanı kırın kırılacak mağaranın içine girerken 3 basamak olacak basamağın içinde müjdesi vardır..ve üçüncü basamağın altında mahzen vardır mağaranın içine girdiğimizde sağda bir çizgi vardır çizgi aşağıya bakar baktığı yeri kırıp 7 basamakla mahzene gireriz içerisi doludur üçüncü basamağın karşı önünde solda koltuk oturak koltuğa oturduğumuz zaman sol eli konacak yere koyup kol istikametine 80 adım gidilecek ve orada bir çift öküz birisi beyaz birisi gök renginde araları 9 adımdır beyaz öküzün boynunda ay resmi gök öküzde balta resmi olacak öküzlerin altı mahzen ve beyaz öküzün boynundaki ay resminin 24 adım karşısında bir mezar vardır ve buradan dereye doğru 40 adım gidilecek bir kayada topal ayı kabartma topal ayının altında parası geçerlidir..topal ayının 10 adım önünde ayının baktığı yerde 2 tane balık balığın biri aksi yöne bakacak..baktıgı yere 7 adım gidip bir mezar dolusu paramız geçerlidir..2.ci balığın altındadır oda bir mezardır bu iki balığın birinde 80 numara olacak..bu balığın baktığı yerde 40 adımda koltuk olacak bu koltuğun sağında 4 adımda 28 okka paramız olacak bu koltuktan 40 adım altında büyük bir kaya olacak kayada kurt başı olacak bu kurt başının kapalı değirmene bakacak o değirmenin sağı ve sol köşelerinde birer mahzen sağdaki altın soldaki gümüş bu değirmenin üzerine ana kaya düşürülmüştür değirmenin kapısından 40 adım zeker ferç olacak bunların
altında 3 basamak olacak ferç kırılacak içinde parası geçerlidir 3 basamagın ortasındakinde geçerlidir basamağın sonunda altta mahzene girilir..

ALINTIDIR
çalkaya usta 7.ci bölgede ayı deresinde alinin değirmeninin doğusundaki kudretin güneyinde yarık kayanın içi ne kadar temizlenmeliki yatan ayının mağarasına girmek için derinlik ve aşamaları nelerdir, yarığın tam karşısında mağara maketi üstündeki balyozda kaç okka para saklıdır bilgilendirir isen sevinirim. saygılar

ayı dereli

Kullanıcı
KUDRET KALE :Alucra ile çamoluk arasındaki kurt derede ağzı açık salyaları akan bir kurt bulunur kurt derenin başıdır kurdun baktığı 30 adımda boş bir mezar vardır kurdun aşağısı deredir arkasında kara kayalık vede bir açık mağara buluınur girişte 3 adey iri oyna vardır biraz daha yukarıda toprak yığma bulunur kurda yakın bir yerde kaynak vardır burada 5 okka kadar mal vardır kurdun diğer malı bir adet yakuttur 7 adım yanında bir madalyon vardır bunun alt ucuna bir arşın mesafede horasanla sıvalıdır kurdun baktığı yerden aşağı giden yola devam edersek bir boğazda yatıp uyuyan ikinci kurdu buluruz buraya yakın kurdun odası vede kapak vardır ilerisi ceneviz kale karşısı kudret kaledir deredeki değirmenler zengindir kalede 3 adet yapma gibi duvarlar bulunur bunların ortasında gömülü taşların altı iyidir birde şelale vardır yanında kasa gizlidir burada birde koltuk vardır uçurumdadır 3 adet basamakla koltuğa inilir yönü doğudur koltuk burada kapaktır içerideki varlık cenevizlilere ait olup tamamı 18bin okkadır tuzaklıdır 72 basamakla odalara inilir içeride yol ikiye ayrılır birde içeride yavrulu tavuk vede topal ayı bulunur kralın odası vede lahiti içeriyi aydınlatır tepede bir kuyu vardır 80 arşın kadar derindir kapağı üzeride bir yatır bulunur buradan kalenin mahzenlerine iniş yolu vardır 66 arşında 3 adettuzak bulunur buradan işaretli taş çekilip az miktar emanet alındıktan sonra 100 adım ileride yerde yatan bir yılan bulunur yılan yaklşaştıkca hareket eder vede geçiti kapatır girişten 70 adımdadaki yeri temizleyip oradaki kolu çekersek tuzak bozulur yılan safi altın platın vede gümüştür altından 12 odalı yere girilir buradaki mal safi külçe olup 140 bin okkadır

ÇALKAYA USTA kudretin doğu çıkışında kuzey yönden rakımlı yükseklikten gelen kuru dere ile kudreti yalayarak akan sulu dere çat yapar, derelerin çat yaptığı yerde kare bir taş dört köşesinde dört delik üstleri sıvalıdır, bu derede yüksek yerde çıkma sudan su içtim, kudrete gelen batan su olsa gerek, alibeye 200 metre civarı mesafededir, bu kuru derede başka ne gibi işaretler olacak şelale veya yedi kademe yapan setleri bu kuru deredemi aramamız gerek yoksa emin ağanın kuru deresindemidir doğa allak bullak olmuşda. bahsettiğim şelale beş metrelik şelale. iki katlı dere sistemi hem alibeyde hem emin ağada olacakmı. Z derenin ilk virajında gebe ayıyla karşı karşıya çolak yüzlü papazın bilgisi varmı sende, usta paralar hep askıda örümcek adam lazım. saygılar

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
ÇARKLI MAĞARA.. Karatepenin eteğide bir dere içindedir.Yan yan girilebilir.İçeri girince küçük bir sahanlık vardır.Bu sahanlıktan aşağıya doğru 39 basamak merdiven vardır.İçerideki su sesi sizi korkutmasın.Merdivenlerden 14. basamağa kadar ininiz.Sol tarafınızda kesme bir yol göreceksiniz.Kesme yoldan yapma şelalenin üstüne çıkınız orta kısımda bir halka var.Halkayı çekiniz su başka bir mecraya akar.Tekrar merdivene geliniz 17. basamağı basmadan atlayınız.Tuzaklıdır.Aşağıya indiğinizde karşınızda bir çark göreceksiniz.Önce önünüzdeki havuzda bir halka daha var.Bunuda çekiniz.Su boşalır önünüze çarka giden bir yol göreceksiniz.Çarkın yanına vardığınızda arkasında bir kapı göreceksiniz.Bu kapıdan girdiğinizde burası darphanedir.Burada basılmış ve basılacak mal göreceksiniz. ALINTIDIR

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
KATIRBOĞAN GÖLÜ:CUMA OVASININ Güney doğusunda dağın zirvesinde ormanın içinde küçük bir göl olacak gölün içi sık taşlıktır bu göle katırboğan gölü diyorlardı yedi tane katırboğan gölü vardır bu göl yedi gölden biridir ayrı ayrı bölgelerde bulunurlar 3 tanesi boşturdolu olanlarda değişik olarak yapılmış haç ve ok vardır buradaki para iki çelik kasa içindedir kasalar ziftle kaplıdır alttan suyun içine kayanın altına konmuştur 170 okkadır gölün suyu az vede süzme akar çevreden bağlanmıştır

ayı dereli

Kullanıcı
çalkaya usta çarklı mağaraya şelale ile ali beyin arasında askıdaki üç basamakla inilecek doğuya endexli oturak yerinden girilir diye bir konu geçmişti 72 basamakla su yoluna girilir deniyordu oturak yerinden, şelalenin üstünde yani alibeyin önündeki koltuk ve balık işaretlerinin bilgisi varmı sende, koltuk nerde olacak balık nerde olacak sofra nereye düşecek, kuru derelerle ilgili bilgi yokmu usta, esas sistemler kuru derelerde, emin ağa değirmenine bir kurşun atımı mesafede zirvede maket kurt işareti değirmene saldıracak şekilde olmalımıdır, bu volçan piçi bu işaretleri öyle bir planlayarak yapmışki ne işaretler rahatlıkla görülecek yerde ve şekilde nede paralar ayak önünde, yedi medeniyet konaklayınca işaretler ve paralar kucak kucağa düşmüş, bu bölgelerde gördüğün işareti ikinci bir kez göremeyebilir insan çünkü iyi okunmuşlar, ayıların cirit attığı bu derede şimdi yaban domuzları cirit atıyor. hoşça kal çalkaya

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
ayıdereli kardeşim medeniyet işi kilise işi bizi telefeder aii beyi emin ağayı aramayan defineci hemen hemen yok gibi adresleri yeri krokisi var ama bunlar büyükişler alibey izmitte eminağa bayburtta kapıkaya sinopta sarımeşelik giresunda haramidere izmitte sulumağara karamürselde kuşkayası espiyede vs basit işleri bulup kovalamak lazım

ayı dereli

Kullanıcı
çalkaya usta burası yedinci bölge, bütün olayların on küsür kilometre uzunluğunda güzergaha sıkıştırıldığı ceneviz kalesi eteklerinde orta karadeniz bölgesinde, ben bulup ta gördüklerimi ve daha neler görmem gerektiğini araştırıyorum, evet bunlar ağır işler büyük olayları ancak maden sahası kapsamında holding düzeyinde şirketler halledebilir, çubuklu sarı göl olsun alibey ismi verilen kapalıdaki kilise olsun büyük şelale olsun kudret kale olsun küçük ayı büyük ayı olsun emin ağa olsun şeytan deresi olsun kuru dereler olsun vezirin mezarı olsun halkalı kaya olsun saymakla bitmiyorki hepsini bir koridora ve katlı sistemlerle ve sıralı mahsenlerle donatmışlar, küçük para detayları hakiki belge sahiplerinde, sofranın ortasında iki ağır çekiç darbesiyle alınacak iki platin balık heykeli fena olmazdı, sadece kroki detayları olunca neyi nerde arayacağını bilirsin. sen her bölgeden bir parseli ayrı ayrı bölgelerdedir diye anlatıyorsun aslında saydıklarının her biri kendi bölgesinin bir şifreleme parseli, çalkaya kal sağlıcakla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt