Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 44 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
değerli kardeşim ayı işaretinin olduğu yere yakın güzel bir yığma olacak ayınının eli aşağıda bilekten kesik şekilde duruyor olmalı yuvarlak vede kare oymalarda olmalı haç kapalı mağarayı demiş ölçüleri lazım

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
YALOVA KASABASI:Kasabaya karşı katırlı köyü köye karşı bir dağda eski osmanlı hanedanlığına ait bir tapulu harem . herem kenarında kayalık vede taşlık bir arazide kapalı bir mağaramız var mağaranın ağzında demir bir halka tam ortasındaki taşa 5 kat telle bağlı bu taşın arkası kapalı mağaradır içine iki basamakla inilir iki odası olup sağdaki odada 4 köşe oyuk kase biçiminde bir taş var bu mağarada 5 katır yükü mal var 3 lisan üzerine sihir yaptık ermenice rumca osmanlıca üzerinde 8 papaz 6 hocayı kestik buradan çıktı 12 adım gittik arkamızı döndük mağarayı göremedik senede bir gün açılır 40 dakika açık kalır sihirlidir

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
planlı mağara 30 B bir rakamı ile Demir köye batı iki saat mesafede kuru maşatlığı mevkisinde bulunan kovye büyük taşlık büyük mağara bu mağaranın gündoğu kısmında büyük bir kaya bir biri üzerine binmiş şekildedir. Bu kayaların alt tarafında yani 3 merdivenli kapı demir şeklinde bir mağara aynen kapı şeklindedir. Bu mağra oldukça mühimdir. Planlıdır. Bu mağaraya dikkat edersek kapıdan geçtikten sonra üçüncü merdivenen indiğimiz vakit düze ayak basmayınız. Sağ istikamette bir baykuş kuşu size bakar vaziyettedir. Kuşun alt tarafında kol girecek şekilde delik elinizi dirseğe kadar sokunuz elinize gelen halkayı çekiniz çektiğiniz vakit bir gürültü olacak. Halka tam yerine gelmeyince ses kesilmez yani halkayı içeride bırakmayınız önünüze kadar çekiniz. Ondan sonra devam edebilirsiniz. Ortada gördüğünüz suyun arasında büyük bir mermer taş göreceksiniz. Büyük hazinemiz 3 e taksim edilip mermer taşın altında demir kapı açtıktan sonra üç oda oldukça mücevherat altın ve heykeller burada olup 9 demir sandık mücevher ve altın mevcuttur. 80 tane altın heykel mevcuttur. ... BİR USTAMIZIN PAYLAŞIMIDIR

exper_dolunay

Kullanıcı
planlı mağara 30 B bir rakamı ile Demir köye batı iki saat mesafede kuru maşatlığı mevkisinde bulunan kovye büyük taşlık büyük mağara bu mağaranın gündoğu kısmında büyük bir kaya bir biri üzerine binmiş şekildedir. Bu kayaların alt tarafında yani 3 merdivenli kapı demir şeklinde bir mağara aynen kapı şeklindedir. Bu mağra oldukça mühimdir. Planlıdır. Bu mağaraya dikkat edersek kapıdan geçtikten sonra üçüncü merdivenen indiğimiz vakit düze ayak basmayınız. Sağ istikamette bir baykuş kuşu size bakar vaziyettedir. Kuşun alt tarafında kol girecek şekilde delik elinizi dirseğe kadar sokunuz elinize gelen halkayı çekiniz çektiğiniz vakit bir gürültü olacak. Halka tam yerine gelmeyince ses kesilmez yani halkayı içeride bırakmayınız önünüze kadar çekiniz. Ondan sonra devam edebilirsiniz. Ortada gördüğünüz suyun arasında büyük bir mermer taş göreceksiniz. Büyük hazinemiz 3 e taksim edilip mermer taşın altında demir kapı açtıktan sonra üç oda oldukça mücevherat altın ve heykeller burada olup 9 demir sandık mücevher ve altın mevcuttur. 80 tane altın heykel mevcuttur. ... BİR USTAMIZIN PAYLAŞIMIDIR

vaayy anasını yavv okurken hayal ettim hayali bile insanı dehşete düşürüyor hakketen yavv..Neler var neler aman Yarabbim...

karaduman

Kullanıcı
selamun aleykum ,ustalar hayırlı işler sağlıoınız sıhatiniz yerindedir inşallah,okuduğum mesajlar ikiüç sene önceye ait yeni nevar bakamadım açıkçası bununla birlikte eşkiya belgelrinin çapı belli konumuda belli bir adım ilerleme yok belgeler ilk yayinlandiği gibi duruyor maşallah,seksenleri, baz alırsak 35 sene olmuş tekneloji bukadar gelişmiş fakat heyhat bizim ali ağadan bir haber yok bizim diyorum üçlüden biri enazından ismen müslüman gibi gözüküyor bunu nerden çıkarıyorum işaretlerin bir kısmı islami motiflı minare kaya ezan kaya tesbih çeken devriş kıble tarafı yatır vs ,diyeceğim şuki arkadaşlar eksik olan birşeyler var ya turkiyede keşif edilemeyen yerler var ya böylebir yer yok hepsi kurgu veya belgeler tam olarak açıklanmıyor ki ben bu kanaateyim,şimdi ben bu belgeleri ilk yayınlayan abilere soruyorum,siz bunları tercüme ettiniz sonra aramaya geçtiniz yıllarca aradınız bulamadınız sonra ümdi kestiniz internete indirdıniz ordan gözüken oki bişey çıkmayacak,niye çünkü sız belğeleri tam manasıyla açıklamıyorsunuz ve bu millette devlette bu bizim olan variyetten mahrum kalıyor ,size tavsiyem şudur bırakın bencilliği ğerçekleri en ince ayrıntısına kadar bir site kurun ve orda yayın layın belgelerde bulamadığınız parayı belki bir kısmını burdan telafi edersiniz,malum yaş ğeçiyor,35 sene elinize geçeli olmuş ,ozaman 30 yaşın daolsanız şimdi 65 yaşindasınız muhtmelen ,geriye ne kaldıki,voçan variyetini mezara gtürmemişki siz belgeleri götüresiniz,,,,

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@karaduman ustam
Lütfen forum kurallarını okuyunuz
http://www.definemekani.com/forum/konular/forum-kuralları.2/
Yoruma yorum yapmak veya
Ustaların şevkini kıracak yorum yazmak
Forum kurallarına aykırıdır
18- Herne sebeple olursa olsun forum yönetici ve ustalarını rencide edici, aşağılayıcı yorum yapan her üye siteden uzaklaştırma cezası alır, süreyi cezayı veren yetkili belirler, burada rütbe ve kıdem kesinlikle ayrılmıyacaktır, bu kurala uymayan kişi yönetimde dahi olsa ceza uygulanacaktır.
Cezası o anki duruma göre belirlenecektir.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
muhterem karaduman kardeşim dediklerin kısmen doğrudur yalnız bu belgeler volcan belgesi değildir konu eşkiya kayıtları olsada tek eşkiya volcanmı memleketteki benim bunları yazmamdaki amaç yıllardır belgelerde adres yazılmıyor hep aynı belgeler ortaanadolu küçük asya diye başlıyor yer mekan il içe eyalet köy yazmıyordu bunun böyle olmadığını ispat etmek açısından yazdım ben adres yazmayan belgeyi okumam kimseyede vermem helede hiç aratmam işi bilenlerden şifresini işaretlerini çözenlerden mal bulanda oldu küfür edende yapıcı eleştişriye açığız sizin bilginiz belgeniz varsa buyurun paylaşın

karaduman

Kullanıcı
muhterem karaduman kardeşim dediklerin kısmen doğrudur yalnız bu belgeler volcan belgesi değildir konu eşkiya kayıtları olsada tek eşkiya volcanmı memleketteki benim bunları yazmamdaki amaç yıllardır belgelerde adres yazılmıyor hep aynı belgeler ortaanadolu küçük asya diye başlıyor yer mekan il içe eyalet köy yazmıyordu bunun böyle olmadığını ispat etmek açısından yazdım ben adres yazmayan belgeyi okumam kimseyede vermem helede hiç aratmam işi bilenlerden şifresini işaretlerini çözenlerden mal bulanda oldu küfür edende yapıcı eleştişriye açığız sizin bilginiz belgeniz varsa buyurun paylaşın
çalkaya kardeşim amcım sizi eleştirmek veya rencide etmek değil bilakis sizi taktir ettiğimden ve eşkiya belgelerini sadeleştirerek anlatımınızdan dolayı ve birde memleketinizin eşkiya belgelerinin ilk ortaya çıkarıldığı yer olduğu varsayımıyla buraya üye olmuşum,açıkçası üzüldüm,birinci sizi rencide ettiğime ikincisisite yöneticilerinin beni rencide etmesine,biraz daha soğuk kanlı olmalarını tavsiye ederim bizimde şevkimizi kırmasınlar,acemiliğimizi hoş görün,saygılarımla,,,

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
rencide edici bir durum yok elimizde olan iyi kötü yazıp çiziyoruz bir satır yazı bir kelime bir rakam herşeyi değiştirir bendeki kayıtta 70 adım der sizdekinde 700 adım der herşey değişir kim olursa görüş vede fikirlere saygılıyız bir kusurumuz varsa affola sonuçta hepimiz insanız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...