Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 48 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adrenalin68

Kullanıcı
dedelerin çoğu roma tümülüsüdür
Bu işin tam ilmini bilmemekle birlikte, ustama katılıyorum. Aynen ustanın dediği gibi muhteşem büyüklükte ve zirvede roma dönemi tümülüs var. Sonraki incelemelerimde dede betimlemesinin olduğunu üçgen yapan üç ağaçla birlikte anladım. Ayrıca; 3 gün öncesinde tanıdık birisi bu bölgeyle ilgili bir haritanın varlığından ve kendisinde de bir fotokopisinin olduğundan bahsetti. çok küçük bir ölçekte idi, belli belirsiz. Ben ilk etapta orayla ilgili ne var haritada, dede var mı dedim, haritayı gösterdiğinde direkt olarak DEDE yazıyordu. Bu sebepten dolayı Çalkaya Ustama katılıyorum.

esrarengiz2828

Kullanıcı
çalkaya ustam bana yakınsın varmıdır bizim burdanda belgeler bulam yerlerini isimleri isola köyü turpçu köyü kayadibi köyü ve manastırı veya gelin kaya haç kayası tandır kaya asarcık köyü veya eşkiyaların burdan soyarak kaçırdıkları posta arabasına yönelik belgeler

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
turpçu var kayacık var tabii kaleçikte büyük şelale olmalı oradada değirmen vede güzel bir sütün derede 4 değirmen 3 sağda biri solda olacak tepede 3 çakılyığma bir meğara var orada iyice sor keçiler bazen kaybolup oraya gireler içerisinden korkma göreceğin zatı aramayan yoktur türkiyede kırılmadıysa canlı sanırsın elini öpmeyi unutma yedi gölleride buluver orada sarı göl vede güvercinler var bu gölün suyu yazın kurur

adrenalin68

Kullanıcı
turpçu var kayacık var tabii kaleçikte büyük şelale olmalı oradada değirmen vede güzel bir sütün derede 4 değirmen 3 sağda biri solda olacak tepede 3 çakılyığma bir meğara var orada iyice sor keçiler bazen kaybolup oraya gireler içerisinden korkma göreceğin zatı aramayan yoktur türkiyede kırılmadıysa canlı sanırsın elini öpmeyi unutma yedi gölleride buluver orada sarı göl vede güvercinler var bu gölün suyu yazın kurur
Ben de istirem.

esrarengiz2828

Kullanıcı
mağranın üste merdiven olacakmı mağranın içinde dar bi geçit tek cılız bi adam girecek şekilde iki taş arasından sonra merdivenler inecekmi gerisi toprak zaten sarı göle gelince bulduk diyelim güvercinleri ya kırdılarsa nasıl bulcaz yedi göller kimi söylentiye göre sırasının üstüne birbirini akar vaziyette kimisine göre zikzak çizer vaziyette hangisi doğru artı posta parası hakkında bilgi yokmu en çok onu arayan var artı sizin ordan gelip burda bi eski köyde yer arıyan var böyle bi bilgi varmı

benzernick

Kullanıcı
ÇALKAYA28 USTA ,bizimle eğleniyor herhalde,tümlüsler kıral mezarı değilmi ne zamandan beri eşkıyalar tümlüse gömülmeye başlandı,bu dediğini doğru var sayarsak,adama sormazlarmı değirmene taş kütesi dediniz, köprüyü bulamadınız kurtkaya bal kaya kapı kaya vs bunlarıda bulamadınız,memeleketin en hakim tepesine yapılan kos koca tümlüsüdemi bulamıyorsunuz diye,bu orijinal belgeleri elinde tutanların gözlerindemi bir sorun var, yoksa volçan martinin şifrelerini çözecek zeka donanımındanmı yoksunlar, ne dersiniz.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
hattab kardeşim eğlence falan yapmıyorum eşkiyayı tümülüse gömmüşler demedim hemşerimin orada göreceği topal ayıdır pençesi duvardadadır taş kütlesi olan değirmen denen yer ayrı buradakiler ayrı normal değirmen yığmalar fazla büyük değil yedi gölleri kendi muhitinde bulamıyorsa buda benim sorunum değil

benzernick

Kullanıcı
hattab kardeşim eğlence falan yapmıyorum eşkiyayı tümülüse gömmüşler demedim hemşerimin orada göreceği topal ayıdır pençesi duvardadadır taş kütlesi olan değirmen denen yer ayrı buradakiler ayrı normal değirmen yığmalar fazla büyük değil yedi gölleri kendi muhitinde bulamıyorsa buda benim sorunum değil
ÇALKAYA 28 USTA Ben halen sorduğum sorunun cevabını bulmaya çalışıyorum,ama aradan o kadar zaman geçtiki sorduğum soruyu untup sizin dedeyle ilgili cevabınızı yanlış yorumladım kusura bakmayın, sizde alicenaplıp gösterip birde beğeni yapmışınız nezaketinize teşekkür ediyorum. sorum eşkıya belgelerinde geçen dede mezarıyla ilgiliydi,belgelerde geçen şekliyle ne kadar doğru nekadar yanlış Allahu alem,içinde bir miktar gömü var deniyor .kudret kalesine inen kapıdır,veya yeraltı mahzendir deniyor,ben bunu öğrenmek istedim,ama maalesef cevap o kadar geciktiki sorduğum soruyu unutmuşum,lakin önceki mesajımdada belirtiğim gibi tümlüs olması bana mantıklı gelmiyor,yani eşkıyanın bir tümlüsü olması garip ,yoksa kural olarak sizin dediğiniz gibi dede mezarı tümlüs olarak algılana bilır bu konuda bir bilgim yok açıkçası.

KaranLik

Kullanıcı
Eskiyanin tumulusu degil zaten hazir olan yeri kullanmis adamlar. Buyuk iskenderde hazir olan yerleri kullanirmis. Eskiyalarda kullanmis. Yoksa zaman ayirip ayri ayri yerler yapmamis adamlar.

KaranLik

Kullanıcı
Bu tarz yerlerde enelde merdivenle inilir ama asil merdiven sonunda degil is. Merdivenin arkasindadir. Basamaklarin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...