Eşkiya Belgeleri Özel Çalkaya 28 | Sayfa 47 | Define işaretleri ve anlamları
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

benzernick

Kullanıcı
çalkaya usta ,yoğunsunuz herhalde,sizede hakvermiyor değilim,birçok yerde birkaç kişilik efor sarfetmek,insanlara cevap yetiştirmek kolaydeğil elbette,bizi de takdiredersinki sizin gibi nadide bir ustayı yakalamışız burda,engin tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz,yukarıdaki sorumun cevabını alamadım,siz bizzat tecrübe etmeseniz de yıllardır bu işin içindesiniz,en azından okurlarınızdan bir malumat edinmişinizdir,yanlış anlamayın bu adamları daha iyi tanıma adına bunları soruyorum,

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
sayın hattab kardeşim bu adamlarda parayı almak için kayıt tutmuşlar geldikleri zaman bazı işaretleri bulamıyacaklarını onlarda biliyorlardır mutlaka her şey ölçüyle yapılmıştır ölçüsüz para zor bulunur belli konularda geri kaldığımızı varsayıyorum ama şunuda diyeyimki beni birçok defineci rum ermeni sevmez benim paylaşım amacım bazı tabuları yıkmak özellikle adresi muhiti doğrudürüst para yeri yazmayan işaretlerin hepsinin içinde para var deyip işaret kırdırma belgelerini piyasaya sürenlerle mücadelem var ben kaydı adres yoksa neyazarsa yazsın okumam itibar etmem sizlerde etmeyin özellikle ortaanadolu diye başlayankayıtlara dikkat edin ermenilerin işi işaretleri kırdırmak için yazılmış bir efsane bu neye benziyor ben buraya para sakladım işareti kır parayı al ozaman niye sakladın

KaranLik

Kullanıcı
Direkli magara magarada x seklinde bir direk olacak ve x in saginda solunda iki galeri olacak. Elimde boyle bi kayit var. Domuz yaylasi diye geciyor sizde de boyle bir kayit varmi acaba usta?

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
bendeki olan kaydı sitemizdeki deniz efe ustaya verdim yer bulundu halen bakir şekilde duruyor size bir faydamız olacaksa gerekli yardımı yaparım sonuçta şahsi malımız değil biri nasiplensin X işareti doğrudur direkler doğrudur ama yayla ismini duymadım

benzernick

Kullanıcı
çalkaya usta verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederiz,başka bir soru sorrmak istiyorum,dede mezarıyla ilgili, bu hakkaten bir mezarmıdır yani içinde ceset varmıdır ,yoksa bir kapımıdır, içinde hazine varmıdır,bir işaretmidir ,mezarın mevkisi neresidir,işaretleri nelerdir öğrene bilirmiyiz,daha önce yazdıysanız o sayfayı tarif etmeniz yeterlidir.

benzernick

Kullanıcı
çalkaya28 usta soruma cevap alamadım,eskiler derlerki bilmiyorum demekte bir faziletir,bir insan herşeyi bilmek zorunda deği, fakat kendi açtığı bir konuya,takipçisinin sorduğu bir soruya nezaketen ,bir şeyler söylemeli diye düşünüyorum, ne dersiniz.

benzernick

Kullanıcı
dedelerin çoğu roma tümülüsüdür
Ben dedemin kim olduğunu biliyorum ,dedem ölmeden önce gayet kanlı canlı bir Müslümandı,bu dedelerini tümlüsten sananların sorunu,benim değil ,bu yazdığın şeyde benim sorumun cevabı değil,gece gündüz tümlüsle yatıp kalkman kafanı karıştırdı herhalde, tümlüsleri deden zannetmeye başlamışın,:(,sayın ÜSTAD,,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...